bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

gerda

nikola 0704, on by práve to chcel,ale ja NIE,kým sa sám nezmení.Vie,že má šancu ak prestane,to by pre neho mohla byť dostatočná motivácia!! Nemože sa vyhovárať na to,že kým spolu nechodíme,tak nič. Aj tak je to pre mňa riziko!!!
Ja neznášam alkoholizmus,neviem sa rozprávať s ľudmi,kt.majú vypité!Dokonca si ich neviem vážiť!Hneď sa zmení moj pohľad na nich,hoci môžu byť pod kravatou...
Jemu šancu dávam,on to vie,ale je tak skomplexovaný tým,čo prežil v predošlom vzťahu,ale aj zaobchádzaním v detstve...Neverí sám sebe(vo všetkom) lebo tak ho vychovali.
Preto si myslím,že by som mala povedať,urobiť niečo...ale neviem čo!!!!!
Určite ale viem,že nezačnem vzťahom! Na to nemám povahu,silu...

Nikola0704

Gerga, ak ti na ňom tak záleží, tak sa pokús urobiť niečo preto, aby nemal dôvod utiekať sa k alkoholu. Neviem presne, aký máte vzťah, ale nemôžete sa dať dokopy? Ale musíš si to poriadne rozmyslieť, lebo by to mohlo mať opačný efekt a nemuseli by ste byť ani kamaráti. Ak by si totiž našiel lásku, tá by ho určite vyliečila. Nemal by dôvod myslieť na to sklamanie. Bol by šťastný.