bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

iriska

gerda,tak som rada,ze si sa ty od neho oslobodila,hoci najkrajsie by bolo,keby sa on oslobodil od alkoholu.
prajem krajsi vztah so zodpovednejsim muzom k sebe aj k tebe.

gerda

sid,existuješ ešte? Tak ja som s ním už dávno skončila aj to, čo vlastne vôbec nezačalo. Občas ešte zavola, ale aj to len vtedy,keď si doda odvahu alkoholom. Po prevej vete sa to zvrhne na výčitky, a tie ja počúvať nebudem, takže vypinam mobil a už nedviham. Je to lepšie, pretože on o pomoc nestojí, a to dno asi nikdy nedosiahne,len bude padať hlbšie a hlbšie...jeho nie je čím ani motivovať :(
Nozaj prsty preč od takých ľudí, pretože človek s nimi stratí kopu času, ktorý by mohol investovať do zdravého vzťahu.
Ďakujem všetkým.

mbgv

rad chlastam a v alkoholovom opojení je mi dobrbe vypijem všetko co tece okrem rumu a keby nebolo nič ine tak aj to

sjuzy

A myslíte si,že naozaj taký človek musí padnúť až na dno,aby sa mohol odraziť a vyplávať z tej "mláky"?
Nie je to riskantné?
Veď už sa nemusí "vynoriť"!
Kde až môže byť to DNO?
Idú mi z toho zimomriavky po tele!!

damaxy

vyliecený abstinujuci alkoholik aj to by som vahala so vztahom.ked pomoc tak liecenie,ale uz ste o tom rozpravali.Sama si nemysli,ze urobis zazrak,umysel mas ten najlepsi,ale odborna pomoc je nevyhnutna nieco sa da liecit aj ambulantne,neber si viac ako unesies.

bebika

ja neviem,aj po prekonaní závislosti -alkohol,drogy- je už predsa psychika poznačená! Poznám takého vyliečeného mladého kamoša,ale často reaguje veľmi čudne,je nezodpovedný,často mení názory.
Jednoducho už je povahovo poznačený.

gerda

ailin,dakujem za opýtanie. Rada by som napísala niečo pozitívne ale...
ja nemám nič nové.Nič sa zrejme nepohlo,neviem to presne,pretože som s ním veľmi obmedzila kontakt.
Vie,že sme stále kamaráti,kedykoľvek zavolal,znovu opakoval kedy sa stretneme,že ma má rád,ale už dlho sme sa nevideli.
Z jeho telefónov som vycítila,že nie vždy bol OK.Nemyslím,že urobil rázny koniec.
Mrzí ma to,ale zamestnávam sa,aby som sa zbytočne netrápila. Urobila som všetko,čo bolo v mojich silách,možno aj viac. Možno som sa nemala až tak snažiť...čo ja viem?
Jednoznačne,moja snaha mu mohla byť len motiváciou,kroky musí robiť sám!
Sid,ozvi sa. Napíš,ako dopadol tvoj "príbeh".

ailin

Gerda, Nikola 0704 tak ako to dopadlo po pár mesiacoch s vašimi kamarátmi? Dopracovali sa k zmene,alebo nevyužili svoje šance???

gerda

karola,ďakujem aj ja! Tiež si to uvedomujem! Moj názor bol,ak by zareágoval hneď,keď sme sa stretli a začali to riešiť, brala by som to OK. Samozrejme,som veľmi opatrná,takže len ČAS (dostatočne dlhý čas) by ma presvedčil. Teraz mu chcem hlavne pomôcť, motivovať! (hoci ho mám rada)
Ako píše sid,byť aspoň katalyzátor.
Osobne preferujem radšej postoj: zmeniť sa ale hlavne SÁM KVOLI SEBE!
To som očakávala,že sa nebude meniť kvôli niekomu,hoci kvôli mne,ale preto,že sám si uvedomí,že tak nechce žiť! Ale zisťujem,že to hlavne ja chcem,aby prestal s týmto zlozvykom,a to je málo!
Avšak,stále by som rada niečo urobila,a keby sa to podarilo, priala by som mu,aby si našiel dievča,kvôli ktorej sa nemenil!Pretože je to tak,ako píšeš, ja by som sa bála,že sa raz vráti do starých koľají.A ja tie koľaje poznám,už som ich zažila!
Dakujeme za vyjadrenie.

sid

Karola, dakujeme za upozornenie :) Myslim, ze si je toho kazda z nas tu pritomnych vedoma. Skoro kazdy clovek, ktory ma problemy s alkoholom potrebuje odbornu pomoc ale niekedy moze byt blizka osoba, priatelka ci manzelka tym katalyzatorom, ktory dopomoze k tomu aby sa dali veci do pohybu. Aj taketo pribehy pise zivot. Aj ked tych co si spominala ty je bohuzial podstatne viacej :( Pekny den :)