bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

MarioFazekas

nie nepatrim ale som v spojeni s abstinujucimi.ja mam blyzko na Prednu Horu kde som sa liecil a chodim tam skoro kazdy tyzden.ale viac menej chodim tam kvoli socialnej fobii.

lu

Dobre Mário, veď ti neberiem, jediné, čo som sa pýtala bolo, či patríš k Anonymným alkoholikom alebo nie. Ak nechceš odpovedať, ok, nechaj to tak.

vin diesel

Alkac uz je davno...
Stym uz nic nenarobis, mne keby dala kopacky priatelka(nemyslim pre tehotenstvo, ale pre niekoho ineho) rozhodne by som to neriesil chlastom. Viem ako nici ludom zivot, moj otec bol alkoholik a preto ja chlast nemam rad. S vynimkami ze mozno dva krat al. aj viac rocne sa ozerem...

MarioFazekas

ahojte.Lu ja sa nemam za co hanbit a mne je jedno ci si tam napisem priezvisko alebo nejaky nick.vlastne ja som na to hrdy ze som alkoholik ktory abstinuje.to hocikto nedokaze a ja som si tymto potvrdil svoju vynimocnost.

lu

No Gerda on chodí na skupiny AA pravidelne 3x do týždňa, obaja si myslíme, že mu to v triezvosti neskutočne pomáha. Veľmi často mávajú spoločné akcie, na ktoré vždy chodíme a sú perfektné. V podstate myslím, že som jediná žena, ktorá chodí všade s alkoholikom :-)

lu

Mario preto som sa pýtala, že či sa náhodou nepoznáme z nejakých akcií Anonymných alkoholikov, lenže potom mi došlo, že ty pravdepodobne nebudeš patriť k AA, keďže sa predstavuješ aj priezviskom... tak asi sa nepoznáme :-) nevadí

MarioFazekas

ak chcete niekomu pomoct a nejde to po dobrom treba ist nanho nekopromisne."bud sa budes liecit alebo rozvod"-to je len priklad.ale nieze povolite a ked sa nerozhodne spravne tak ostanete pri nom.vas zivot je prednejsi ako zivot alkoholika,ktory odmieta pomoc.na prvom mieste je vase stastie aj ked lubite doticneho cloveka ktory je zavisli-on vas znici ked sa nepojde liecit.nelutujte ho,trpezlivo mu pomahajte ak sa rozhodne liecit a nebojte sa ho kotrolovat.ak bude abstinovat on vam tu vasu trpezlivost vrati stonasobne v inej podobe.lebo clovek ktory abstinuje si vsima malickosti a je pozorny k ludom ktoryho nezavrhli len kvoli takej "malickosti"