bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

lu

Tak potom pravdaže je alkoholik. Lebo šesť pív a ploskačku si predtým nespomínala... to je veru dosť. Závislosť ako vyšitá...

bimmmmm

Lu,lenze on pije stale.Denne vypije 6 piv a ploskacku,no ze by bol ozraty ako v minulosti,to nemozem povedat,ale je iny ked je pod vplyvom alkoholu.

bimmm

nie len alkohol pomoze spoznat sameho seba. moze to byt aj choroba, zla zivotna skusenost, nerob z ludi co nepadli do alkoholu chudakov a povrchnych ci neschopnych,mario.

MarioFazekas

ja vam nieco poviem.ja som si ako mlady cital horoskop ze ja nikdy nebudem zavisli na alkohole.ten horoskop klamal.vzdy som chcel byt alkacom a zistit ake to je.podarilo sa mi to.je to nieco co vas znici ale ked zacnete abstinovat moj zivot je krajsi ako kedykolvek predtym.spoznal som seba a mozem povedat ze vela ludi sameho seba nepozna.tesim sa len s toho ze znova som sa zobudil do noveho dna.kazda malickost si ziskava moju pozornost a to vy obycajny ludia nikdy nezazijete.vacsina z vas su povrchny pohltaci vzduchu.alkoholizmus je choroba ktora vam berie ale abstinencia vam da viac ako obycajny zivot.nikdy by som nevymenil svoj zivot za zivot konzumenta alkoholu

orbitka

prosim ta,ako mozes napisat,ze nie je alkoholik,vsak denne pije piva a to zmanema,ze alkoholik je. ak nie je,tak nech nepije aspon tyzden to pivo a uvidis,ako sa bude triast a nervacit.a zmenena povaha hovori o tom,ze bol,resp. podla tych piv je alkoholik.

°°°°

Vsetky tazkosti s alkoholom spocivaju v tom, ze riadny dusok z vas spravi ineho cloveka. A ten iny clovek sa chce tiez napit!

lu

bimmmmmm, ak tvoj muž prestal piť, lebo mu to nedovolí zdravotný stav, tak asi nie je na alkohole závislý, lebo závisláka neodradí ani katastrofálny zdravotný stav, je mu to proste jedno. Tvoj muž asi pije pre niečo iné, neodvážim sa vymenovať rôzne dôvody, ale bolo mi dobre s ním o tom v KĽUDE pohovoriť

lu

Ono samozrejme každý hovorí len svoj subjektívny názora každý tu vychádza z toho, čo on zažil alebo videl. Ale zovšeobecniť tento subjektívny názor do rozmerov, že všetci alkoholici sú zlí a ruky od nich preč a pod. mi príde trochu... ako to povedať... primitívne.