bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

gerda

ahojte dievčatá.
bimmm,a ty pri ňom funguješ ako?možeš sa venovať svojim záľubám, koníčkom, priateľom? Zrejme nie je násilný, ale neobmedzuje ťa nejako v živote? Miluješ ho alebo si s ním už len zo zvyku? Keby zrazu bola ľahká možnosť zmeniť sovoj život, urobila by si to? Vzdala by si sa ho v prospech krajšieho života?

bimmmm

Lu,ni neublizuje mi,lebo viem ako nanho,keby som donho skakala,tak by urcite reagoval aj bitkou.Deti sdu uz velke,syn je v Anglicku,dcera zije s priatelom.

lu

Gerda máš pravdu s tým, čo si písala o tej bimmmmm, lenže ja viem, že niekedy už na to nie je síl meniť život, človek je na to svoje peklo zvyknutý a vlastne už inak ani žiť nevie. Ak takýto stav trvá roky a človek ho nerieši, tak si proste zvykne. Ja verím, že ak by to bolo fakt zlé, tak by to bola už dávnejšie riešila. Radostný život to istotne nie je , ale každý sa môže rozhodnúť a vybrať si.

gerda

Mario, a hore som dala otázku, vlastne žiadala o radu, čo pomohlo tým, kt.mali problém s alkoholom. Čo ich motivovalo? Čo motivovalo teba? určite si mal okolo ľudím, možno rodičov a tí chceli,aby si prestal. Možno priatelia, partnerka...čo nakoniec motivovalo teba? alebo mi napíšeš, že si si to sám uvedomil? sám si sa rozhodol bez vplyvu iných? No,dobre, ak sám, tak čo ťa k tomu priiviedlo? ako si začal premýšľať, prečo si tak začal premýšľať? Alebo to boli až zdravotné problémy? Veľmi to chcem vedieť, lebo v tom prípade, ktorý som prežívala ja, nepomáhalo nič. A či niečo odvtedy pomohlo, to neviem.
vďaka za odpoveď.

gerda

babeny,počujte. bimmm,ja myslím, že to nie je život.koľko máš rokov? ak ti občas ublíži, alebo obmedzuje, hádky na dennnom poriadku,stres v ktorom musia vyrastať deti...tak to neviem, či je dobré tolerovať.škodí to každému v rodine,len jemu asi nie. iba on je spokojný že sa našiel niekto,kto sa o neho stará.
a pravda,prečo by človek mal padnúť až na dno? kde to dno má? každý inde, čo ak bude padať na dno ešte 10-20 rokov? čo potom rodina? aký to bude život? čo ak padne na dno za rok,ale už sa neodrazí a bude ešte vačšou záťažou pre ženu, rodinu? veď menej prepitý mozog si skôr uvedomí hodnotový rebríček, skôr zhodnotí svoj život, priority, to, ako "šťastní" sú ľudia vedľa neho.
ja fakt neviem, len nahlas premýšľa, lebo s alkoholikmi nemám moc skúseností, len s tým, o ktorom som písala hore, a aj to som poriešila hneď v začiatkoch, hoci vnútorne som to nemala dlho poriešené. ale už je to za mnou.

lu

Mário tak s týmto tvojím tvrdením teda nemôžem súhlasiť, lebo človeka môže zmeniť mnoho vecí a môže si usporiadať priority aj pri oveľa menších pádoch než zrovna až na dno; takže keď hovoríš o sebe, tak to nezovšeobecňuj. Bimmmm rozumiem, niekedy sa to proste nedá riešiť, človek si už zvykol a vlastne si to inak ani nevie predstaviť, hoci by chcel... len dúfam, že ti neubližuje

MarioFazekas

to sa netykalo len alkoholu.kto nepadne na dno nevie co to je zit obycajny zivot s radostou a nehladi nan ako nieco co je nadherne.a nevnima kazdy okamih ako jedinecny.moje ego nieje podstatne.podstatne je to ze kazdy den si viem vychutnat.