bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

MarioFazekas

neviem vam povedat ze co to bolo co ma motivovalo.kazdy alkoholik vie ze ma problem s chlastom.my si to uvedomujeme.asi som chcel byt znova stastny.myslim ze to je to prave co ma motivovalo.a samozrejme som chcel mat uz konecne cistu hlavu.

bimmm

V minulosti ked pil tak vela,tak som hovorila s jeho rodinou,a posielali sme ho na liecenie,no do toho ochorel,bol PN 4 mesiace,bol to nasledok toho pitia.No a ked sa vyliecil,tak odvtedy pije ale mierne a on si mysli ze je to o.k.

lu

A skúsila si mu povedať, že je závislý a že by si bola rada, keby išiel na liečenie, aby ste mohli šťastnejšie žiť?

bimmmm

ano v takejto chvili sa s nim da o tom hovorit,lenze vzapeti to porusi.Ale opakujem ze v minulosti to bolo strasne.Vtedy sa s nim vobec nedalo hovorit.Vzdy rano som si natiehla budik a vstala som ked isiel do roboty aby som s nim pohovorila,no este mal zoztatkovy alkohol,nebol cisty a na vsetko co som mu hovorila hovoril"NO A CO" To bola jedina veta ktorou odpovedal.

MarioFazekas

neviem vam povedat ze co to bolo co ma motivovalo.kazdy alkoholik vie ze ma problem s chlastom.my si to uvedomujeme.asi som chcel byt znova stastny.myslim ze to je to prave co ma motivovalo.a samozrejme som chcel mat uz konecne cistu hlavu.

bimmmm

nastastie ma neobmedzuje,chodim s kamoskami na dovolenky,na chalupu chodim sama so psikom.Ci ho milujem?Asi nie ale on je celkom prijemny ked je bez alkoholu bud rano alebo pred vyplatou.zit by som s nim zila rada,keby vobec nepil.A este na otazku,ci by som zivot zmenila,tak ano.Keby suhlasil,ze by sme predali byt a kupili si 2.Lenze to on nebude suhlasit.Teraz prisiel z roboty je pred vyplatou,takze nema v sebe ak aj ma,tak malo,lebo je celkom prijemny a hra sa so psikom.