Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

mirka 23

denisa, kvalitnu hennu zoženieš jedine od Yvette. Lush už sa neda na Slovensku zohnať. A akýodtieň si použivala?

denisaKE

zdravim :) Ja som sa po viacerych neuspechoch dostala na zIadanu farbu s henou LUSH, avsak na SVK nemaju obchod a postovne z ciech je nenormalne. Neviete o niekom, kto LUSH dovaza aj na SVK?

henna-lady

Ahojte, tak dnes som pouzila ciernu hennu od Himalaya, absolutne mi nechytila a pri korienkoch to mam az do zelena. Takze uz ju nikdy nechcem, ale chcem sa spytat ci si na nu mozem dat Joanna sampon. pred touto hennou som ho asi pred 3 mesiacmi pouzila (fialovy) bola som nadmieru spokojna. Mala by to byt prirodna kozmetika, sampon bez amoniaku a peroxidu.. Neznicim vlasy, popripade nechytia dalsiu uletenu farbu? :)

kikusa589

ahojte dievcata :) chcem sa spytat, ci sa da zmiesat bordova s ciernou, bordovej mi zostalo vsak velmi malo. bude tam aspon trocha vidiet, alebo v tej ciernej zanikne? chcela som fialovu hennu avsak nenasla som, preto som sa rozhodla pre ciernu. ale bola by som rada keby mala aj nejaky troska cerveny odlesk. a este jedna otazka, znama mi vravela ze henna vobec cierna nie je a ze ciernu farbu nou nedocielim, maximalne tmavohnedu, avsak to nechcem. ma tu niekto skusenost s ciernou hennou? a keby ste nahodou vedeli kde dostanem takuto hennu www.hji.co.uk dakujem :)

yvette14

rew
Radsej pouzivaj do hennovej zmesi menej rastlinnych olejov, pripadne ich nahrad vlasovym kondicionerom ci maskou na kremovej baze. Takto si uz potom nemusis vlasy umyvat hned na druhy den, po farbeni praskovymi rastlinnymi farbami sa odporuca nezmyvat vlasy samponom aj 2-4 dni, ale min. ten 1 den urcite:)

Hennu s indigom si tiez mozes nechat posobit na vlasoch aj do 12 hodin, i ked je pravda, ze indigo svoju farbiacu schopnost straca rychlejsie nez samotna henna. Ale skus si to nabuduce nechat o nieco dlhsie.

Tmave caje do zmesi mozes pouzivat, prave spominana zihlava ma mnierne stmavujuce ucinky.

yvette14

rew
Radsej pouzivaj do hennovej zmesi menej rastlinnych olejov, pripadne ich nahrad vlasovym kondicionerom ci maskou na kremovej baze. Takto si uz potom nemusis vlasy umyvat hned na druhy den, po farbeni praskovymi rastlinnymi farbami sa odporuca nezmyvat vlasy samponom aj 2-4 dni, ale min. ten 1 den urcite:)

Hennu s indigom si tiez mozes nechat posobit na vlasoch aj do 12 hodin, i ked je pravda, ze indigo svoju farbiacu schopnost straca rychlejsie nez samotna henna. Ale skus si to nabuduce nechat o nieco dlhsie.

Tmave caje do zmesi mozes pouzivat, prave spominana zihlava ma mnierne stmavujuce ucinky.

gloss

rew-super :) ked dáš opačný pomer tak to bude určite tmavšie a nezalievaj horucim cajom ale vlažným koli indigu a lepšie by bolo nezalievať čajom ale napr. kávou, indigo stráca po 2hod.schopnosť farbiť...
Inak ja by som ti poradila ked minieš tu hnedu si radšej zakupiť čistu hennu hlavne ak sa nebojíš farbiť indigom :)nakoľko henna a indigo su dve dosť odlišné rastlinky a ked je zmeska tak nevyužiješ všetky dobré vlastnosti tých rastliniek a vyjde ta to aj lacnejšie a vieš si namiešať vlastný pomer no, má to vela výhod :)
- ja som tiež hennila 40g/40g/40g-čistá henna/indigo tmavohnedé/katam, hennu som zamiešala deň vopred aby pustila farbu, katam a indigo na druhý deň nechala 15-30 min. odstáť tiež na prepustenie farbiva a všetko som to zmiešala, pridala 1ML guaran gumy aby nekvapkala a nechala 5 hodín :) chytilo to pekne tmavohnedo a sedivky su červenomedené a celkom také nenápadné takže spokojnosť, nabuduce budem henniť len korienky aby sa farba nestmavovala, na dlžky nanesiem len kondicionér zmiešaný s trochou tej kašičky aby sa oživil odtieň :)

mirka 23

rew, ten posledny bod je pekny :-) Suhlasim. S čiernou ti ja neviem poradiť, ja hennujem na blond a zalievam aj vriacou vodou a nechavam aj celu noc. Čím,, dlhšie tým lepšie.

rew

ahojte :) hlasim vysledok mojho prveho pokusu s indigom.. namiesana henne color hneda s indigom v pomere asi 6:4(hena:indigo) + zaliate zihlavovo-lopuchovym cajom + lyzicka soli + nejake tie oleje(sezam, kokos) :) Nechala som to vecer na vlasoch cca 3.5 hodiny.. potom oplachnutie cistou vodou a rano aj samponom kedze vlasy zostali po oplachnuti mastne a kvalitne zlepene :) Vysledok sice nie je cierno-cierna aku by som chcela(to som ani necakala).. ale 1. chytilo mi to krasne aj na sedive vlasy(mam to prvy den takze este uvidim ake to bude po par umytiach), 2.pekna zjednotena ciernohneda farba.. (konceky mam odrastajucu chemicku ciernu, moja farba vlasov je taka sivasta hneda) Zavazky do buducnosti: zmenit pomer na opacny, tj viac indiga ako heny, alebo aspon 50:50 a nechat posobit dlhsie :)
A este otazky: mozem zmes kde je vacsie mnozstvo indiga nechat posobit tiez dlhsiu dobu napr cez noc? Aku teplotu vody pouzivate? Kdesi som citala ze prilis horuca voda znehodnocuje pigmenty v indigu.
Jeden navrh na peticiu: ziadost o zakaz predaja tej hnusnej dm-kovej heny :) nebyt jej, a vdaka nej nazoru ze hena mi proste nechyti, uz davno by som vlasy henovala a nefarbila tych par rokov chemickou.. :)