Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

imunitka

S tym by som nesuhlasila, ze ucitelstvo je lahke. Len niekto sa pre to narodil a ma prirodzeny talent pritiahnut zaujem a tiez prirodzeny respekt, alebo nema ani jedno z toho a vtedy verklikuje 40 rokov to iste.
Ale je to narocna robota a treba poznat psychologiu dietata. Ti ucitelia, ktori beru ohlad na psychiku decka a ucia tak, aby tie deti z toho nieco mali, tak tym klobuk dole.

mirka 23

Janka, ja nevravím, že by sa mali deti presádzať medzi sebou, nech sedia so svojim kamarátom, ale nech sa "točia" po triede. každý týždeň by sa mali posunúť o jednu lavicu, inak budú mať chrbticu do jednej strany a škúľavé oči.

janka

Odpovede na niektoré pripomienky. Presádzanie: Nesúhlasím s tým. Dieťa potrebuje (hlavne prváčik) stáleho blízkeho kamaráta. U mňa si deti samé vyberajú s kým chcú sedieť pod podmienkou, že nebudú vyrušovať. A ešte to nikto neporušil. Zapisovanie do slovníčkov: mala by to robiť, lebo prváci si to nevedia zapamätať, niekedy však učiteľka na to nemá čas (22 žiakov v triede, na jeden slovníček 2 minúty = 44 minút, kedy????).
Prváci sú najťahší ročník zo všetkých, lebo okolo nich treba stále "skákať". Oni sa stále pýtajú....pani učiteľka, môžem toto...pani učiteľka o on mi vzal pero...pani učiteľka, mne sa zomila ceruzka....pani učiteľka, ona mi ťahá vlasy....on mi zjedol jablko...mamičky, 22 detí naraz!!! Veď viete aké to bolo, keď boli malé. Večné otázky. A nie je to inak ani teraz. Na deti treba pevné nervy a kopec tolerancie. Táto práca je náročná, lebo každé dieťa je iné, ku každému treba iný prístup. Učiteľ je predovšetkým psychológ.

janka

Žiaden učiteľ nie je gadžo. Každý z nás má VŠ, a okrem nej aj úctu a lásku k deťom. Toto povolanie sme si nevybrali pre peniaze,ale preto, že ho milujeme. Každý z nás je iný. Niekto má rád ekonomiku, niekto právo...medicínu, niekto chce byť policajtom, vodičom... Nikto z nás nemôže za to, koľko je schopný sa naučiť. Nie každý dokáže skončiť VŠ. Vážim si každé povolanie, pretože každé je hodnotné (aj upratovačku). Niektorí tu urážajú učiteľov, prečo??? Poznáte našu prácu? Robili ste ju niekedy? Mať VŠ a byť ineteligentný neznamená mať dobrú prácu v banke, ale mať úctu, rešpekt voči iným. Vedieť slušne komunikovať......atď. "My" sme si vybrali prácu učiteliek. Je náročná a zároveň krásna. Nikdy v živote mi nikto nedal toľko lásky ako deti.

rada

List of Australian-owned Banks
AMP Bank Limited
Australia and New Zealand Banking Group Limited
Bank of Queensland Limited
BankSA
Bendigo and Adelaide Bank Limited
Commonwealth Bank of Australia
Commonwealth Development Bank of Australia Limited (a subsidiary of Commonwealth Bank of Australia)
Elders Rural Bank Limited
Macquarie Bank Limited
Members Equity Bank Pty Limited
National Australia Bank Limited
St George Bank Limited
Suncorp-Metway Limited
Westpac Banking Corporation
V ktorej z tychto bank robis? Ani jedna totizto nema zastupenie na Slovensku.
To je posledna vec, ktoru ti pisem, si pod moju uroven, aby som sa tu s tebou dalej zapodievala.Pis si co chces.

linda020

Neda mi to nevyjadrit sa k tomu"chudatkovi" z banky,urcite si veeeeelmi uspesna ked mas stale cas prispievat do tohto fora svojimi stupidnymi hlaskami.Inak je take prislovie:Zabudol vol,ze telatom bol...Kto Ti dal zaklady citania,pisania...Laskavo neosocuj,nedovidis si nakoniec svojho nosa

mirka 23

A zase sa tu vyvyšuje nad všetkými jedna osoba, ktorá si mysli že je najlepšia len pre to, že odišla zo Slovenska, proste my tu na Slovensku sme za opicami a žijeme ako najväčší chudáci. Je to úbohé.