Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

3nt

su ucitelia a ucitelia.aj ked ja mam viac horsich skusenosti ako lepsich.ale zaroven ich obdivujem.pretoze keby som ja mala taketo nieco robit tak o par dni sedim v base za ublizenie na zdravi:Dteda nie zeby som chcela urazat deti ale sama podla seba viem ze decka obcas vedia byt pekne "mrchy":)

rachab

Som ucitelka a velmi ma to bavi. Nie je to len o tom predmete ktory ucim, je to o tych ziakov. Niekedy mi je luto, ze ucim nieco, co je pre nich velmi tazke, ale poviem vam, ze bez ohladu na to ako to je zaplatene, je to velmi narocne. Denne sa stretnete aj so 100 ludmi. To sa nestretnete v ziadnej praci. A potom prist domov, opravovat pisomky, pripravit sa aby ste sa aj na druhy den mohli pred nich s niecom postavit a aby ste nemleli doprazdna. Aj v nasej skole su kolegyne co sa len stazuju a to nikto nema rad. Ale to ani v beznom zivote nemusite ludi co sa stazuju... Takze hore hlavu vsetky ucitelky. Na svete su aj horsie problemy ako tie vase:)

mirka 23

Dieťa nemôže sedieť celý rok na jednom mieste, v tej istej lavici. Učiteľ by mal presadzovať deti kvôli očiam. Ideálne je, ak sa každý týždeň deti presadia, raz sedi v predu, potom v strede, inokedy v zadu, raz na pravo, raz na ľavo a inokedy v strednom rade. Je to dobré nielen na oči, ale hlavne kvôli chrbtici.

barbinka

renatka: ja mám vyštudovaný 1.stupeň ZŠ. mám 25 rokov. myslíš, že učím? aj keď by ma to strašne bavilo a tá práca by ma napĺňala, tak si nemôžem dovoliť učiť kvôli peniazom. Tá práca je neohodnotená a zároveň veľmi náročná. Učiteľ má učiť a vychovávať zároveň. Ten kto to neskúsil tak nevie aké to je náročné. Ale ide tu teraz o to. Ja keď som študovala, tak nás učili úplne inak učiť ako sú niektorí ľudia zvyknutí a to hlavne pri malých deťoch. a to učiť hrou a žiaden sterotyp. tie deti na praxi to zaujímalo celé vyučovanie. A teraz vám poviem, že nás bolo v krúžku 25, z toho jedno dievča robí učiteľku, o rok starších bolo 27 a dve robia učiteľky. čo je dosť zlá štatistika. Čoskoro deti budú učiteľky s priemerným vekom 55-60 rokov. Však ale vieme prečo to tak je....

renatka.

to, ze si mali priniest farbicky, ucitelka povedala len slovne, nezapisala im to do slovnicka. Cize chyba vznikla priznavam, ze aj u dcery, ktora si to nezapamatala, ale zas im to mohla napisat. Dcerka nebola jedina, ktora si nedoniesla pomocky a dostala poznamku.
Ona ma okolo 40 rokova myslim, ze je to len jej zastarany sposob vyucovania a hodnotenia. Myslim, ze ak to vyucujuca nezvlada, mala by zmenit povolanie, pretoze pre tuto pracu sa musi clovek narodit.

imunitka

Ja by som to povedala tak.Ucitelkam nad 45 rokov by mali robit psychologicke testy, lebo casto sa ich psychika zdeformuje a potom si vybijaju svoje komplexy a psychicke problemy na detoch. Mnohe jedince/deti/ so slabsim sebavedomim to dokaze zdeptat a ovplyvnit aj dospelost. Co je trochu aj moj pripad.

[zruseny12]

...no s tym presadzovanim,sa nepaci aj mne,lebo u nas to bolo to iste...deti boli presadzovane,kazdu chvilu...
a k tomu zabudaniu,nase deti mali slovnicek a tam si zapisovali,co si maju priniest do skoly...vsetko,sa tam zapisovalo,co ucitelka chce od rodicov,alebo deti...
/bola to velmi dobra pomocka/a pre prvakov,velmi dobra.../

...

... o tom to je, že keď sa dieťa pripravuje do školy, mal by mu rodič pomáhať a opýtať sa ho, zajtra máte výtvarnú netreba ti niečo zobrať... výkresy, farbičky, pastelky, lepidlo ...
to dieťa má 6 rokov, zabudne na niektoré veci, viem to lebo aj ja mám dieťa a robila som to isté...
tá poznámka neznamená v žiackej knižke že tvoje dieťa je zlé ...ale aby si aj rodič uvedomil svoju povinnosť pri príprave dieťata na vyučovanie.
O tom to je.... Renátka