Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

renatka.

ja si to nemyslim a preto som si to potvrdila aj u ucitelky. Ak by sa to stalo raz, poviem si dobre, nemala svoj den, aj ona ma starosti, ale este dve krat? A dat poznamku, ze dieta nieco zabudlo? To uz je o com??

barbinka

renatka: ok, ale aj tak je to nejaké čudné. nevravím, že všetky učiteľky sú super, ale nech si rodičia nemyslia, že majú doma anjelikov.

renatka.

Moja dcera ma 6 rokov a nastupila do prveho rocnika ZS. Po dvoch tyzdnoch v skole dostala 3 poznamky. Ked som sa jej pytala, co robila, povedala mi ze raz si zabudla pomocku...farbicky a ostatne poznamky dostala, lebo vyrusovala. Samozrejme mi to nedalo, sla som za ucitelkou, ci je to pravda a akym stylom vyrusovala. Povedala mi ze sa rozpravala so spolusediacou. Ani raz ju vsak neupozornila slovne, ale hned si vypytala slovnicek a napisala poznamku.
Okrem toho ucitelka ich neustale presadza, doteraz moja dcera sedela uz s 5 detmi. Nie ze by presadzala len ju, ale presadza celu triedu. Tak sa pytam. ci je to normalne, dokazovat si svoju autoritu poznamkami a deptat tym deti, ktore sa do skoly tesili.
Nechcem ale vsetkych ucitelov hadzat do jedneho vreca, ale takyto postup sa mi nepozdava a uvazujem, nie sama, ze dceru prehlasim na inu skolu.

[zruseny12]

...myslim,ze kazda praca ma svoje vyhody a nevyhody....
ja som pracovala tiez s dospelymi ludmi,ale bolo to v roku 1988,neboli este taky falosny atd.ako teraz...tak je pravda,ze praca s ludmi je velmi tazka a kord v dnesnej dobe...
ale myslim si,ze aj praca s detmi je narocna...

saya

Draha mojatvoja, pomylila si si forum, je velmi smutne, ze si sa nenaucila v skole citat s porozumenim. Hned nad tvojim prispevkom bolo napisane, komu toto forum patri a koho ma oslovit. Ako vidim, inteligenciou prekypujes. Ja ti velmi rada prinesiem o 13.30 /vtedy mi konci posledna hodina/ plne dve tasky ziackych zositov a dalsiu ucebnic s pripravami a velmi rada si pojdem do 18.00 privyrobit! Potom pridem domov a vylozim si nohy na stol, lebo "mi padla". Aby si bola v obraze, toto je bezna nocna hodina, kedy chodim do postele a bud si ista, ze telku som doteraz nepozerala. Ale aby som sa vratila k pointe, nemas tu co hladat, toto diskusne forum bolo zalozene s inym cielom, skoda, vidim, ze je vas viac, ktore nechapu. OUT.

mojatvoja

ah jaj, zase vyplakavajuce tzv. ucitelky, ktore sa minuli povolanim..ucitelstvo je poslanie, a to 99% uciteliek o tom nema ani paru..pracuju s detmi, a stazuju sa ake je to tazke..skuste pracovat s dospelymi!!!..23 hod pracovny tyzden za pln mzdu..ked to preratam na normalny pocet hodin (42.5), tak zarabate ľ a pol krat viac ako ja..ja mam 3 tyzdne dovolenky, vy 8..vy pridete z prace tesne po obede a mozete si ist este privyrobit..ja pridem o piatej, takze uz iba pomaly do postele a zajtra opat na 8,5 hod cisteho casu do prace..a za menej penazi ako mate vy, co od nudy v skole, nemate o com rozmyslat, iba o peniazoch..a tie intrigy medzi ucitelmi..keby v normalnej firme robili tak ako vy ucite v skole, tak vas zamestnavatel do pol roka prepusti..a este otrcate ruky..

svetlana6

mirka: Z TN
usiko: hladala som to vselijako a dlho, nasla rozne definicie a pod., dalej tezy na stanice z pedagogiky..ale ze by niekde konkretne mali ze otvarame to vtedy a vtedya v takom a takom rozsahu a platit budete za to tolko a tolko, to som teda nenasla. ja som chodila do NR do skoly, tak som hladala najma na UKF a nic. dokonca tam nefunguju ani linky na studijne oddelenia. nasla som iba tel. c. na katedru pedagogiky a na dekanat :( neva skusim nakoniec mozno aj tie. inak nikto z vas tu nema s ped.minimom ziadne skusenosti?