Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

mirka 23

Prispievatelia tejto témy úplne odbočili od jej podstaty. Podľa mňa nemá zmysel sa sem vyjadrovať. Táto téma nebola založená preto, aby ste všetky vynadali učiteľkám, ale aby si učiteľky vymenili svoje skúsenosti a tak sa zlepšovali.

miskaaaa

No v australskej banke by si si svoje tri grosiky asi tazko ulozila. Tato banka je otvorena iba pre urcitu klientelu a ty by si zrejme nepresla sitom, aby ti bolo dovolene otvorit si tu ucet.

miskaaaa

Mindraky mas asi ty, ked sa tu potrebujes obhajovat. Ukludni sa, lebo dnes to od teba tie deti schytaju:) Ja som na Slovensku nemala jedneho dobre ucitela. No a co, ked si bola v zahranici, stale si len ucila...Chcela by som pocut tu tvoju anglictinu:) Kolko rokov si zila v anglicky hovoriacej krajine? Asi si ucila Cinankov, vsak? Zarobila si viac len preto, ze koruna je mizerna, vacsina inych mien je na vyssej urovni. Keby si mala zit z tej vyplaty v danom state, tak umries od hladu.
Ten tvoj slovnik len hovori o tom, ake sproste hovado si. Ucitelia boli vzdy sprostaci, mysleli si o sebe, aki su sptrasne chytri, ani nad teba niet, co? Lekari a manazeri su nuly.

rada

Co potom hladas na tomto fore???Musis byt hrozne zamindrakovana, ked si sem chodis zvysovat sebavedomie, tak niekam odpal a chod sa bavit so seberovnnymi inteligentmi. A kde mas ten mozog? Cely cas si neuvedomujes, ze keby nebolo tych gadzov, ako ty nazyvas ucitelov, tak figu vies.Skoda stracat s tebou cas. Vypadni z tohto fora, lebo nebolo urcene pre teba a chod sa vyvysovat do banky, asi tam budes najmizernejsia manazerka, kedzde sa chodis vyvysovat medzi ubohych gadzov. O tvoj plat nestojim, kedze som bola v zahranici a predstav si , ucila som anglicky, tak mam penazi dost.

dobráučka

Renatka: nesuhlasim so sposobom, akym postupovala uc. tvojej dcerky, prvacke a poznamka za zabudnutie? Mozno to nebola klasicka poznamka, teda nejaky trest pre dieta, asi tym chcela upozornit rodicov, aby dohliadli na pripravu deti...Hm, ja ako ucitelka napr. taketo problemy nemam, farbicky si moje deti-ziaci nosia stale v peracniku, alebo v aktovke, ak nahodou zabudnu, nic sa nedeje, v skrini maju v kufrikoch dalsie pomocky na kreslenie, napr. voskovky....A aby nezabudalo, tak ich motivujem inac, nie poznamkami. Na nastenku im k ich menam davam rozne peciatky a ani jedno tam nechce mat nejakeho skaredeho panacika a pod. za zabudnutie, tak sa velmi snazi, aby nezabudalo...

katakomba

saya, ked pricupitas domov zo skoly o druhej, do tej piatej mas kopec casu opravit pisomecky. Nie je to operacia mozgu, pises o tom, ako keby si robila neviem aku narocnu cinnost. Preto su ucitelia taki zakrpateni, lebo robia vzdy to iste a 40 rokov verklikuju tie iste veci. Ako sa to vobec da? Trikrat denne hovorit to iste, ani si nepamatate, co ste v ktorej triede zavalasili a potom sa strapnujete. A kazdy skolsky rok to iste dokolecka dokola, ako cviceny papagaj. Ja si myslim, ze aj 10 000 je za toto vela.

miskaaaaa

rada, trafena hus zagagala? Inteligentna asi nebudes ty, kedze si ucitelka. haha. Ja som manazerka banky. Cize nemeliem nabiflovane poucky z knihy pred tabulou. Kolko by si za to chcela dostavat, tolko, kolko ja, co pouzivam mozog?

imunitka

Hej no trochu som to zovseobecnila, ale myslim si, ze by bol fakt dobry napad, aby ucitelia v urcitych casovych intervaloch podstupovali psychologicke testy.

dobráučka

Imunitka: nesuhlasim, nie kazda ucitelka po 45-ke je "vyhorena"...Poznam ucitelky, ktore uz v prvom roku svojej ped. praxe nezvladaju deti, davaju im za kazdu hlupost poznamky a pod. Naopak ja mam po 35-ke a mozem povedat, ze som nezapadla do stereotypu, ucim na 1.stupni, som tvoriva a stale vymyslam nieco nove, sama si vyrabam napr. ucebne pomocky,(na ktore samozrejme nie su nikdy peniaze), robim rozne mimoskolske aktivity s detmi, (samozrejme zadarmo), a vela inych aktivit, ktore tu nebudem rozpisovat, praca ma bavi stale rovnako a neviem si predstavit, ze by som mala robit nieco ine. Este stastie, ze mam manzela, ktory podnika(je zivnostnik) a zivi rodinu, lebo inac si neviem predstavit z tohto platu vyzit.