Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

amika

Imunitka ! reagujem na to ..ze mladí ucitelia prinasaju sviezost do skol ....Len ,aby ix o par rokov bolo nejakyx,kazdy dava ruky od toho prec . radsej pojdu robit do Exisportu,kde maju vyssi plat ako zacinajuci ucitel i mozny karierny rasta ..kde je ucitel o 15 rokov, ? tam kde bol , s navysenym platom 20 %

rada

Miskaaaa a teba kto neucil citat a pisat???Asi si bola genialne dieta. Co veta, to perla. Moc inteligencie si veru do vienka nedostala. Zaujimalo by ma, ake mas povolanie. Mimochodom, tato starnka je pre ucitelov a ty nim nie si, tak si daj s takymito recami odchod, pokial sa nevies k nazoru postavit inteligentne.

miskaaaaaa

My sme mali susedku ucitelku prveho stupna a ta teda o 12tej domov chodila. Oducila 4 hodiny a na obed bola doma...Ja by som bola vdacna, keby to vyucovanie bolo kreativnejsie, biflovat sa naspamat a potom to recitovat pred tabulou je nejaka vyuka? Vobec sa neberie ohlad na individualitu studenta. Kazdy clovek, aj decko ma vlastny nazor, v skolach sa na Slovensku na tento nazor ucitelia nepytaju. Vsetci do jedneho ucia podla storocneho systemu- odrecituju vsetko z knihy a potom deti po nich. Keby travili cas aspon na nete a davali info o najnovsich poznatkoch, vyskumoch, nieco na spestrenie, tak by si vas deti vazili viac, dychtili by po tom, co nove dnes poviete. Ale vy sa na vyskach ucite jeden princip a do konca zivota z 20 rocneho zosita to budete opakovat...
Viete, co sa hovori? Kto vie, ten robi, kto nevie, ten uci:) Vyborny ucitel je na nezaplatenie, ale kolko je takych? Kazda gadzovka robi ucitelku.

janka

To, čo napísala Amika je holá realita. Dnešná mládež sa fláka, neučí.....a učiť v špeciálnej škole je katastrofa. Jeden rok som mala "špeciálku" - 12 žiakov. Źologická záhrada je slabé slovo, a 12 ročné deti vôbec nevedeli čítať. Ja deti milujem a preto to zvládam, ale čím ďalej, tým je to horšie....

gabulko

rybka123, hmm, no ja som ucitelka, ale ani nahodou nechodim o 12 domov, tak ako ostatne organizacie, aj my mame pevne danu pracovnu dobu. A prazdniny? Moja draha, vsetky dni pekne nadrobit, to znamena, zastupovat, zastupovat a ak potrebujes este hodiny, robit mimoskolsku cinnost s detmi.

usiko

svetlana, daj si do Googla - Doplnujuce pedagogicke studium - lebo tak sa to odborne vola a hned mas problem vyrieseny...teraz som skusala, ...iba si zle hladala....vela stastia

svetlana6

ahojte. neviete mi prosim niekto poradit, kde vsade sa da externe studovat pedagogicke minimum, kolko to trva, atd...? bola by som vam vdacna. patram na nete, ale je to hroza, ake neprehladne stranky maju nase VS :(