Strabizmus - operacia

strab

takže lejzrom nie ale normalne na strabizmus hej...to je fajn už som sa bála... ešťe mi povedz kedy si sa objednával a kedy si potom isiel na operaciu všetky predoperačné vyšetrenia ti spravili tam ked si bol hospitalizovaný alebo si tam musel ísť viackrát?ony si spravili všetky vyšetrenia či si musel niečo niesť stadialto.... a ako dlho si tam bol hospitalizovany...??? Diky :)

kamarat10

strab toto sisi popletla z lejzrom ti akurat na nejzer nemozes ist skorej ako do 18rokov na strabizmus mozes ist od 3 rokov takze na strabizmus mozes ist aj ked nemas 18 ja ked som tam bol tak normalne stare babky co maju 50 rokov a viac tak operovali na strabizmus ti vravim nech ta us vasi objednavaju na visetrenie lebo takto sa dalej nepohnes a budes iba stale otom snivat ako lepsie vipadat len to treba zrealizovat je to po operacii trochu bolestive kazdy to znasa inak ale da sa to tlmit aj tabletkami ja som neuzivalnic ale ako sa vravi treba aj pre krasu nieco vitrpiet

strab

mne okuliare nevadia okuliare chcem nosiť len nech sa pozerám rovno.... Naši mi povedali že hocikam kde chcem ísť pojdu aj do rakuska aj do prahy len ich brzdi jedna vec- do 18 sa vraj zrak vyvija.. je to pravda? naozaj sa nemoze dovtedy nic urobit? v prahe by ma zobrali.. či?a na zdravie nešetrímw...

kamarat10

len co je preteba horsie to co ti doktory hovoria alebo ze menas 25tisic na operaciu vobec nepocuvaj bb mne tam ties povedali ze sa to neda ze mi moze oko vtiahnut dovnutra a vziline ma ties us nechceli operovat aked som bol mali tak som bol na 2 operaciach a vsetko na hovno a prahe sa zasmiali co mi povedali na slovensku vobec nechapali co zadreli da sa to perovat lebo na slovensku nerobia nastavovanie stehov ale vcehach hej ti vravim daj na mna ties 5 ludi vahalo a us su po operacii a su velmi spokojni slovaci to operovat nevedia a ic na visetrenie ktore stoji 1700korun a tam ti povedia co ako ta doktorka by si to nezobrala na svedomie keby sa to nedalo ale ti vravim ze tito s operuje a budes mi vdacna ja us som aj 3 mesiace po lejzri lebo okuliare zadnom pripade us nechcem nosit

strab

no vieš mne to nieje velmi prijemne ked sa mi ludia nevedia pozriet do oci.... ja sa citim zle a nehovorim aj o druhych pre ktorych to musi byt tiez neprijemne.. ano chcela by som este ist na operaciu... okuliare znesiem ale nech sa aspon rovno pozeram . ako decko som bola v BB,ale rozmyslam nad prahou ci brnom... ale bojím sa rizika ze aj tam nieco pokazia... v BB ked som sa zakazdym pytala ze ci ma budu este operovat tak mi bolo povedane ze nie,lebo hrozi riziko ze mi pokazia aj to co mi spravili ked som bola mala... a este sa aj vyhovaraju na to ze do 18 sa zrak vyvija.. no super je to vobec pravda s tym vyvijanim? ozaj nemozu urobiť nič??

strab

ja som bola na operacii strabizmu na obidve oci, predoperacne vysetrenia mi robili v nemocnici som bola tri dni dokopy prvy den nastup druhy den operacia-do tretieho dna ocizalepene do rana nesmela som jest potom mi dali obvazy dole a kvapky som si asi mesiac kvapkala do oci.... hotovo :) sice aj tak skulim.... operovali ma ked som mala pat

kamarat101

janulka.a tebe nestaci co som tu napisal o cechach jeden chalan ties vahal dal som mu info bol na visetreny a us ide na operaciu a na slovesku mu ties povedali ze sa to neda a prahe mu to soperuju to iste mne povedali slovaci pred 2 rokmi a us som 2 roky po operacii lebo na slovensku nerobia nastavovanie stehov tak kazdy dava od toho ruky prec naco sa pitas bab ktore tam mozno ani neboli ak chces blihsie info tak mi napis na mail mam aj kontakty na ubitovne v prahe

janulka.

stelka.toto presne čo opisuješ mam aj ja. Tiež ma operovali na oči keď som mala 3 roky,ale strabizmus mam stale. už som sa aj pytala a povedala tiež že riziko dvojiteho videnia. keby som mohla tak idem aj na kraj sveta,lebo pre mňa samu je to dosť neprijemne.
Dala by si mi prosim ťa nejake bližšie info o tch čechach kde to je ako to operuju a tak.
ďakujem ti moc:D

gsm

Rozhodne skus minimalne vysetrenie v CR, ked ti povie lekarka, ze hrozi dvojite tak smola, operovat ta nebude, ak riziko nebude velke tak to zoperuje. Ak nahodou aj tak vznikne, vie ho v lokalnej anesteze korigovat, aspon tak mne bolo povedane, ale myslim, ze na ukor kozm. efektu to potom je.