Strabizmus - operacia

gsm

v Lexume robia mozno biznis a u nas pre istotu nic, cumela na mna lekarka so spravou z Lexumu, ze ci ma operovali 2x, o metode nastavitelnych stehov, ktora prebieha v 2 fazach nemala ani sajnu. Do takych ruk by som sa nezveril...

lusilia

A teda aby som upresnila, detska obvodna, je moja byvala :)! to som tam bola s malym, tak som sa jej na to pytala, lebo aj maly ma strabizmus :(

lusilia

"Datelinka" dik, len nemam ocnu, teda mala som, ale uz som tam nebola asi 10 rokov, ale prave mi moja detska obvodna jednu poradila, tak tam musim niekedy zbehnut. A dufam, ze sa tu u mna bude dat, lebo som z toho fakt na nervy, ked vidim tie fotky na ktorych som, no hroza, teda to oko, mne ide lave oko do hora...no uvidime.

datelinka

jasne, u nas na slovensku, mimo sukromnych centier, je operacia strabizmu v akomkolvek veku plne hradena zo zdravotneho poistenia. vsak sa porozpravaj so svojim ocnym lekarom, on by ti mal odporucit nemocnicu a lekara. konzultacia je velmi dolezita, lekar musi odhadnut vysledok operacie (aj ked ten je vzdy neisty, kedze sa pri operacii skracuju ocne svaly) a hlavne musi zistit, ci je operacia vhodna.
vies, v lexume robia biznis, a ked zaplatis, zoperuju aj neoperovatelne.

lusilia

"GSM" dakujem za odoved, uz som si pozerala tu stranku, no ta cena, je akoze dost vysoka, nato, ze som sa aj niekede docitala, ze to robia zdarma. No musim si najst nejakeho ocnho lekara a poriesit to, dakujem ;)

gsm

@lusilia:
25000 Kc, s tym, ze davaju zaruku 24 mesiacov na reoperaciu keby sa to pohlo. Vsetky detaily mas na www.lexum.cz, ale kludne sa pytaj ak ta nieco zaujima. V BA tpo udajne robi MUDR. Fischerova, ale nepodarilo sa mi na nu najst funkcny kontakt, udajne robila len deti, neviem ci vobec riesi dospelych.

lusilia

"GSM"...prosim Ta, kolko Ta stala ta operacia? Dakujem ;)
A naozaj nie je mozne najst niekoho v BA, ja mam totiz male babo, tak by som nerada sla az do Prahy...

hihina

Ahojte, tak ja som tuto operaciu absolvovala ako 5 rocna, operovali ma Liptovskom Mikulasi. Kedze sa vyskytli komplikacie, tak som v nemocnici stravila cca 2 tyzdne a potom doma este tyzden. Oci som mala zlepene asi 2 dni a potom som dostala take tmave okuliare, lebo oci boli citlive na svetlo. Este asi pol roka potom som striedavo nosila okluzor, ci ako sa to vola. Teraz uz je vsetko v poriadku a ani okuliare nemusim nosit.

gsm

Pred par dnami som bol na operacii strabizmu v Prahe (ocna klinika Lexum). Slovensko som radsej vzdal, kedze koncilo to bud ze nerobime to alebo sa neda a podobne.
Robi to velmi sikovna lekarka, robi sa to najmodernejsou metodou s nazvom "Metoda nastavitelnych stehov" (pozor ! nie vzdy sa da ale pouzit), najprv v celkovej narkoze sa posunu svaly, potom lokalne sa to doladi ak treba. Oko je zalepene len do dalsieho dna. Operacia je ambulantna, rano prides, po cca 5 hodinach sa ide domov.

sisuliatko

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci nemate niekto skusenosti s operaciou alternativneho strabizmu, lebo mna moj ocny odhovara, ze by som to mohla mat horsie, ako to mam. skutocne ma to otravuje, chcem sa uz na seba v zrkadle pozerat bez depresii. dakujem.