Strabizmus - operacia

G4

Vie mi niekto poradiť či sa dá podstúpiť operácia aj tu v Košiciach ? Je možné že by sa momentálny stav ešte viac zhoršil ?
Ako dlho ostáva oko prelepené ?
Ak má niekto nejaké skúsenosti s operáciou tu v Košiciach a vie mi poradiť kde treba ísť na nejaké predoperačné vyšetrenie, budem Vám veľmi vďačný...

melinka

Ahojte som tyždeń po operácii strabizmu ide o pravé oko , je to moja 4 operácia, som velmi spokojná za ten pohľad do zrkadla to stojí operovala ma teraz pani doktorka Fejková Košice už som si myslela , že to už nikto nerobí. Zvládnutie až na podiv v pohode , keďže mám skúsenosť s pred 10 rokov operovali ma v Ružomberku PRI PLNOM VEDOMÍ takže mám s čím porovnávať aj vtedy to bolo dobré len to bolo ďaleko na kontroly a teraz si to ustriehnem nech som aspoň chvíľiu PEKNÁ kto to nezažil nevie ako trpíme tak držím palce všetkým .....

mimusienka

Ahoj. Ja som bola operovana celkovo 5x. Dvakrat v Ke, trikrat v BB. Dufam, ze nebudes mat nasledky ako ja. Drzim ti prsty.

Lussil

Ahojte bola na operacii pred 2 tyzdnami a je to super vysledky som videla hned uz po otvoteni oka je to uzasne sa vidiet v zrkladle bez toho aby mi utekalo oko .. odporucam to vsetkym..

nia2612

ahoj, aj ja by som sa chcela dať operovať na strabizmus ale podľa týchto článkov vlastne ani nwm či to má zmysel no veľmi rada by som sa toho zbavila aj keď bod okuliatmi mi to vôbec nevidno ale napr. na kúpalisku a tak mi to vadí lebo viem že na to neni pekný pohľad...ale chcela by som vedieť niečo viac napríklad že ako to vlastne operujú robí sa to laserom abo nejak inak???

pussa 262

dobry den
mam dve dcery tie sklia od malicka maju 15 rokov,skulia na jedno oko...boli 2x operovane ale okuliare este nosia..rada by som vedela ci neje nejake lejzer na strabizmus ?mate konakt?ak ano,prosim vas napiste mail,alebo mozte napisat rovno tu budem radsej:)
este sa chcem opytat,keby bola nejaka moznost s lejzeerom,treba to prediskutovat s lekarkou alebo nie?

daniela barcakova

Ahoj, ja som bola operovana 2x, v 17 rokoch a v 35 rokoch. Operacie sa nepodarili, po prvej dvojite videnie, po druhej stale cervene oko a skulenie nie do vnutra, ale von. Zaujimalo by ma, ci je moznost tiez laserovej operacie, alebo klasicka chirurgia oka a ak mozem dostat kontakt na Gebi, rada by som sa jej spytala, ako jej to dopadlo v tej Prahe.

gebi

Dobrý deň, na strabizmus som bola operovaná už v 4 rokoch na obidve očká...no nepomohlo to a doteraz mám dvojité videnie! Veľmi mi to celé tie roky vadilo, bohužiaľ mi povedali, že sa s tým nedá nič robiť!Budem mať 33 rokov a až teraz mi svitla nádej a moja výborná očná lekárka mi poradila očnú kliniku v Prahe, som čerstvo po vyšetrení a v lete idem na operáciu, je to operácia naštaviteľných stehov v celkovej anestézii, ráno tam pojdem a poobede ma pustia domov, som zvedavá a trochu sa obávam ako to dopadne, ale som rada, že existuje aspoň nejaká možnosť...