Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

meulienka15

Dobrý deň, na atopický ekzém veľmi pomáha san´activ krém, ktorý obsahuje minerály z mŕtveho mora. Ako píšete, práve more vám pomáha. Preto si myslím, že tento krém pre vás bude správnou voľbou.

ninah1486

S ekzémom sme mali problém aj my, ale syn ho nemal nejako extra rozšírený a bol dosť mierny, stačil nám holtov krém od galvexu.

forgi

Škoda že si s deťmi nemožeme dovoliť dvojtýždňovú prípadne trojtýždňovú dovolenku pri mori. Ale musím priznať, že aj ten týždeň im vždy veľmi pomože

christine2

Ak si to možete dovoliť, choďte s deťmi aspoň na dva týždne k moru. Na pokožku má naozaj zázračné účinky. NAšim deťom sa potom zvyčajne až do zimy žiaden ekzém neobjaví

Jennny

Ja som deťom raz týždenne robievala ovsený kúpeľ - jemné ovsené vločky rozvarené vo vode s lyžicou olivového oleja. To som vliala do vane a nechala som deti chvíľu sa vo vani pohrať. Pokožku potom ani netreba natierať, krásne ju to premastí. A postupne z týchto problémov vyrástli. Teraz nás už ekzémy netrápia

Karolinka1

Ja používam sprchový olej Protopan - je k pokožke šetrnejší ako gél a dobre hydratuje a potom si telo natieram s Protopan Body lotion

Smile_girl

moje deti z toho vyrástli, len musím dávať pozor na stravu - vyhýbame sa citrusom, kakau, mliečnym výrobkom, stále periem v detskom prášku bez aviváže a pokožku po každom kúpeli poriadne ponatieram. Hádam sa to už nevráti

bianca.pp

Atopický ekzém skoro vždy súvisí s alergiami. Ak vaše dieťa trpí atopickým ekzémom, nestačí len premazávať pokožku a liečiť ju kortikoidmi. Nechajte mu urobiť kompletné alergologické vyšetrenie