Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

Perilka

Mojim deťom na atopický ekzém veľmi pomohla kozmetika protopan. je určená šopeciálne pre atopikom, pokožku premastí, hydratuje a chráni. Dodnes pravidelne používame local Cream

tammy

My sme skúšali všetko možné aby sme deťom pomohli, keď mali celé telíčko posiate červenými fľakmi, ktoré svrbeli a nakoniec som zistila, že treba len vydržať. Upevňovať detom imunitu, vyhýbať sa alergénom, vyhodi´t všetky úžasne kozmetiky s detskými hrdinami na etikete a používať len kozmetiku určenú pre atopikov, používať eko prášok, priamo na telo nosiť len bavlnené oblečenie atď. Tých pravidiel je neúrekom ale ako deti rastú vačšina príznakov sa stráca

Sona345

Otváram znova túto debatu. More vo všeobecnosti veľmi na atopický ekzém pomáha, rovnako ako liečivé pramene. Ale čo je veľmi doležité, ekzém nesmie byť v aktívnej podobe. To znamená, že ak má člověk práve rozbehnutý ekzém, morská voda či liečivé pramene mu stav ešte zhoršia, pretože ekzém ešte viac dráždia. Je potrebné najskor ekzém upokojiť.

maria02

Vdaka n.. za povzbudenie. Fakt,robim,co sa da aj skusam co sa da.Preto som aj na tejto stranke,lebo hladam kazdu pomoc.Este raz dik.:)

n..

ahoj viem čo to je ja som to sama zažila.. ako 5 ročná som to chytila na kupalisku.. keď som bola na dovolenke bolo to hrozné ja som to mala na šlapach teda na nohách na spodnej strane .. mne sa to tak volakedy popukalo až do mäsa poviem ti jedno mala som všeliaké mastičky.. a tie mi ulavovali.. ale nepomahali.. doktorka vtedy povedala že sa mi to môže vyliečiť pubertou. .možno... a keď som boa v puberte 14..r... tak sa mi to vyliečilo zmyzlo mi to za čo som vdačna teraz mám 17 skoro 18 a nemám ani náznak po tom!!! klop klop dufam že aj tvojmu to prejde tak ako ja ..

damian

a Ty by si mohla jest aj zinok glukonat - 30 mg denne aspon 2 mesiace a potom znizit na 15 mg a potom vylucit clkom

damian

Koloidne striebro sa pije. Ja ho davam aj mojmu synovcovi a neteri. Neter ma 18 mesiacov. Je to prirodne antibiotikum, baktericidne a antiparazitikum. Neviem o tom, zeby boli vedlajsie ucinky ak sa beru normalne davky.