Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

Torina

Ivka, nie som si istá aký ten ekzém je, väčšinou je malá veľmi suchá a bežne sa doškriabe do krvi, ale sú obdobia, že jej to začne hnisať, a to takmer stále znamená, že prišla nejaká choroba, napr. angína a vtedy zaberajú len antibiotika. Aj keď musím povedať, že je celkom odolná, antibiotika berie naozaj zriedka. Teraz sme už u tretej kožnej lekárky a mám pocit, že ani jedna nevie, čo jej presne je, lebo okrem tej diety, ktorú má doporučenú sa v názoroch na liečbu rozchádzajú, jediné čo majú spoločné sú kortikoidy, tie jej predpísali všetky.

agina

Na taketo kozne problemy su najlepsie kupele Smrdaky.
Mamicka skuste si kupit v lekarni krem s obsahom mikroskopickej huby Pythium Oligandrum.Atopici si to velmi chvalia.

Ivka 1

Torina neviem,či v Trávnici sa používa
ten istý prameň ako v Podhájskej ale
myslím si,že k zhoršeniu došlo aj v dôsledku vyplavovania kortikoidov,ktoré
sa nachádzajú v mastičkách od kožnej lekárky.Malej by sa dalo pomôcť aj doplnkami výživy na prírodnej báze. Akú
formu ekzému má ? Suchú alebo mokvavú?