Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

maria02

Damian a Elviee uprimna vdaka,vyskusame.:)Co sa tyka omeganenasytenych MK sme uz sice skusali vo forme rybieho tuku z lekarne,velmi nezabrali,hoci neviem,co znamena vysoke davky.Ale dcerka ten rybi tuk rada papala,co som ja nechapala,lebo ja som ho nemohla ani citit.:-)Elviee aku formu omeganenasyt.MK a v akej davke si mala na mysli?Vdaka.

damian

Sent: 18 May 2009 13:44:12
To: damian kampan za pravdu v medicine (damiansk@hotmail.co.uk)

ahoj damian,

chcem ti napisat, ze sestre po troch tyzdnoch potieranie si koze vlastnym mocom zmizol jej atopicky ekzem uplne a to sa s nim trapila od svojho narodenia. povazuje to za zazrak, ale nechce to zatial prisudit ucinkom mocu. mysli si, ze je to mozno z liekov proti alergii ktore berie... avsak tie berie kazdy rok a ekzem jej doteraz nikdy nezmizol...

dalsia vec. vcera som si vecer o siestej vzala ten oxid na precitenie criev, avsak nic u mna nenastalo. na potrebu som isla az rano tak, ako chodim vzdy. mas aj taketo skusenosti?

pekny den

ahoj

zuzana

damian

Samozrejme, na vonkajsiu povrchovu liecbu su aj veci zadarmo a vysokoefektivne - vlastny moc.

Taktiez koloidne striebro 40ppm je vynikajuce ak sa natiera na kozu.

damian

Okrem protiplesnovej diety sa s uspechom pouziva:

Vitamin C: 1000 mg 5 times a day

Vitamin A: 50,000 IU/day

Vitamin E: 400 IU/day (mixed tocopherols)

Zinc: 50 mg/day (decrease as condition clears)

Quercetin: 200–400 mg three times/day (5–10 minutes before meals)

EPA and DHA: 540 and 360 mg daily or flaxseed oil 10 g daily

Evening primrose oil: 3,000 mg/day.

elviee

Odporucam pri atopickom ekzeme vysoke davky omeganenasytenych mastnych kyselin, zabera na 100%. Podobne treba natierat loziska nie mastami s mineralnymi olejmi a vazelinami, ale s omegakyselinami (napriklad Eucerin 12% omega).

damian

Atopicky ekzem je predovsetkym spojeny s premnozenou Candidou Albicans v crevach a jej "tecenie" do krvneho systemu. Citujem:

"An overgrowth of the common yeast, Candida albicans, in the gastrointestinal tract has been implicated as acausative factor in allergic conditions including atopic dermatitis. Elevated levels of anti- Candida antibodies are common in atopic individuals. Furthermore, the
severity of lesions tends to correlate with the level of IgE antibodies to Candida antigens. Appropriate anti-Candida therapy (see Ch. 48 ) may result in significant
clinical improvement of atopic dermatitis."

Savolainen J, Lammintausta K, Kalimo K et al. Candida albicans and atopic dermatitis. Clin Exp Allergy 1993; 23: 332–339

damian

Maria02, pokial budem mat cas napisat blizsie o atopickom ekzeme, riad sa clankom o psoriaze na -odkaz odstránený-
lebo liecba nie je podstatne odlisna