Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

RNG

daleky zapad(Alberta) je podstatne menej zamoreny, nez Europa alebo velke mesta vseobecne.
Lubime chodit do hor, do Banffu, hlavne mimo hlavnej turistickej sezony, tj zaciatkom Juna a v Septembri

perlička

Marc Narelli pises, ze detom pomohlo kozie mlieko. v sucasnosti sa prave zacina hovorit o skodlivosti mlieka na zdravie ludi. alebo je rozdiel v ucinku mlieka kozieho a kravskeho?
posielam srdecny pozdrav do dalekej Kanady

RNG

mnohe alergie su z roznych telu cudzich latok, ktore sa dostavaju do tela mnozstvom vakcinacii. Na to tu bolo uz zopar tem.
Ja som spomenul, ze za mojich mladych cias(pred vyse 50 rokmi) ked bolo tych vakcinacii len par sme trpeli ako deti podstatne menej alergiami, nez dnesne deti.
Lebo inac zamorenie prostredia a potravin sme mali aj vtedy(chemia, umele hnojiva, symboly "pokroku" boli DYMIACE KOMINY vsade )

Marc Narelli

Ospravedlnujem sa za desne preklepy, prsty posluchaju viac v inom jazyku.
Verim ze je text inak zrozumitelny.
Pisem o provincii Alberta, kde je relativna vlhkost v zime na hranici 20 % a v lete do 40%

Marc Narelli

Nechcem generalizovat riesenie problemu atopickeho ekzemu
Na radu nasho kozneho lekara sme zmenili prostredie. Dieta je samozrejmostou. Stav nasej dcery sa vyrazne zlepsil. Presli sme od medikamenzonych kozmetickych priprvakov k jednoduchym vyzivnym kremom z obilnych klickov. Prelom nastal tiez zacatim konzumacie kozieho mlieka, ktore kupujeme priamo od farmarov.
V zidnom pripade KORTIKOIDY problem neriesia iba tlmia. Naopak, zanechavaju definitivne stopy na pokozke.
Viem ze nie je mozne aby kazdy riesil situaciu ako my, ale prestahovanim sa z centra Bratislavy do Alebrty v Kanade, akoby seklo alergiam po prstoch.
Nasa mladsia dcera, ktora sa narodila zial tiez s dedicnou alergiou, povedane vseobecne, absolvovala priebeh alergickych reakcii tak vyrazne, ze sme boli zufali. Jej stav dokonca dosiahol stupen anofilaktickeho soku, akutne ohrozujuceho zivot. Opat prechodom na kozie mlieko a stravovacou disciplinou sa jej stav zlepsil rapidne a dieta oapt posobi ako dieta a nie ako utrapeny cloviecik.
Z nasho pozorovania nam jasne vychadza zaver, ze pokoj a dieta, ciste zivotne prostredie problem s alergiou vyrazne eliminuju.
S atopickymi ekzemami mame dlhorocne skusenosti, ale az radikalne riesenie v zmene zivotneho stylu prinieslo ocakavane zmeny. Alberta je oblast kde je najsuchsia a najchladnejsia klima v obyvanych castiach Kanady. Patria sem milionove mesta Calgary a Edmonton.
Prajeme Vam a predovsetkym Vasim malym cloviecikom uspesny boj proti ekzemom.

Riesenie, ktore sme sa rozhodli pre nase deti urobit je drasticke a treba konat rychlo, inak sa nikdy nedokaze clovek odhodlat pre podobny krok.

ivkaxxxx

a co morska sol do vody?no nezavidim ani vam ani dietatu.musi to byt hrozne.ten krem sa pise bepanthen-predava sa tu v cr.ci aj na slovensku neviem.mozno by zabral.pozrite na aukro.cz forum-deti-a najdite si podla nazvu.to vam nevedia doktori pomoct?skuste aloe vera od herbalife.da sa kupit lacno.dam vam kontakt.to aloe posobi na travenie.a niektori klienti si tym natieraju atopicky ekzem a tiez take koloidne minerali.videla som vysledky a neuveritelne.ak vas to zaujima poslem vam na email tel.kontakty.

Torina

Jedálniček máme upravený od kedy viem, že je atopička, takže držíme dietu od jej narodenia, z čoho môže mať ona psychický problém, neviem, žijeme v absolútne harmonickej rodine, má veľa detských kamarátov...a bioptron používame veľmi dlho, ale kde mám svietiť jej, to naozaj neviem, oná má problém na celom tele, budem vďačná ak mi niekto poradí.

ivkaxxxx

gabriel no neviem.ten bioptron....skuste homeopatika, zmenu jedalnicka.vraj atopicky exem suvisi so psychikou...

gabriel

Ahoj Torina, na atopicky ekzem ma uzasne ucinky polarizovane svetlo Bioptron. Skus si pozriet stranku www.bioptron.senea.sk, najdes tam vsetky informacie.

ivkaxxxx

ahoj.neviem co to maly ma na chrbte, ale jedine co nam pomaha je bepanhen krem urceny na zapareniny pod plienkou.na chrbte ma syn suche cervene flaky