Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

maik

Ahoj maria02, napiš mi: marek.1@centrum.sk, pošlem Ti v prilohe odb.príspevky, at.ekzém je liečiteľný aj bez vycestovania k moru, je pravdou na nejaký čas sa upraví, ale vráti sa späť.

Maria02

Ahoj Hanka,vdaka. Prave dnes sme sa totiz rozhodli,ze pojdeme kvoli malej k moru.Sice iba na 1 tyzden,ale snad to aspon trosku pomoze.POvzbudila si ma,lebo velmi sa mi nechce.:-)

Hanka0

Ahojky Nejlepší je moře nevyléči ho,ale zastaví na 3roky.Atopický egzem nejde vyléčit jen ztlumit.Hlavně nezačínat s hormonální léčbou pak už normální mastíčky nezaberou

maria02

Vdaka slniecko,kazda rada nad zlato.:-)Robim,co sa da,samoska,ze masticiek sme uz vyskusali plno ale dakuej za dalsie tipy.Dokonca sme obe tak dietovali,ze uz sme pomaly nemali co jest.Obratila som sa na nasu imunologicku,ktora povedala,ze v studiach sa zistilo,ze pri atopickom ekzeme uplne diety nemaju taky efekt, aky by sa od nich ocakaval.A tak sme s prisnou dietou prestali.Cez zimu sme mali uplny pokoj,ziadne kozne ani ine prejavy,(brali sme Hlivu ustricovu)ale teraz sa to znovu objavilo.Vdaka za radu.:-)

slniecko33

Ja trpim atopicky ekzemom 20 rokov a boj je to na dlhe trate. Malej skus premastovat pokozku, iba indulona nestaci, vyskusaj kozmetiku Eurecin alebo Biodermu na atopicku pokozku, je velmi potrebne aby sa pokozka premastila aj zvnutra takze ryby by mala jest aspon 3x do tyzdna. Dnes sa vela hohori ze aj pricaste umyvanie skodi zmyva totiz prirodzenu ochranu koze a ta nema dostatok casu sa zregenerovat. Aj chces malu dat do kupelov, vyskusaj kupele Smrdaky, ja som tam sama bola a pokozka sa mi za 2 mesiace neskutocne zregenerovala. A hlavne by si mala zo stravy vylucit koreniny a tiez kysle jedla, tie narusaju vnutorne prostredie. mohla by si aj vyskusat vyradovaciu dietu aj si ju neskusala tak ti rada poslem informacie. Prajem vam obom vela uspechov.

maria02

Mira,dakujem Ti za odpoved,viacmenej co sa stravy tyka,okrem tych bezlepkovych potravin,sladkosti neje takmer ziadne,mlieko ziadne,lebo ju este stale kojim a zeleniny je vela,lebo ju ma rada(aspon zatial):-)

- mira

Maria, dcérke uprav stav tenkého čreva. Zlé trávenie má za následok vznik toxických zbytkov, ktoré sa správajú alergizujúco. Stav čreva upravíš bezlepkovou diétou, i keď nejde o pravú alergiu na lepok.
Vyhýbaj sa v prvom rade mlieku a všetkým mliečnym výrobkom. dalej zemiakom , z obilním môžeš dávať len ryžu natural, pšeno, pohanku a kukuričnú krupicu. Zeleninku dávaj v dostatočnom množstve, ale hlavne tepelne upravenú a s doplnkom kvasenej. Nedávaj sladkosti a chemicky upravené a konzervované potraviny, pretože tie ničia črevnú mikroflóru. Takúto diétu treba držať dostatočne dlho, kým sa črevo zregeneruje.

maria02

Ahojte,precitala som si vsetky vase prispevky.Mam 22 mes.dcerku s Atopickou dermatitidou,chodievame ku koznej aj ku imunologovi,no priznaky sa neustale vracaju,dokonca choroba sa siri.Preto som zacala davat dcerke Hlivu ustricovu na podporu imunity.Samozrejme,ze berie Zyrtec a kremiky. Zakupila som si americky vyrobok 100% cistej Aloe a chcem este k tomu pridat aj bovinne Colostrum. Nemate niekto s tym skusenosti? Alebo neviete nahodou,ci sa mozu u 2-oj rocneho dietata brat obidva tieto doplnky sucasne?Dakujem za kazdu odpoved.

perlička

suhlasim s RNG. vela sa hovori o vplyve zivot. prostredia. samozrejme, ze aj ten je vyznamny determinant zdravia, ale mam znamych,ktori ziju v krasnom kopcovitom kraji, na vidieku daleko od velkomesta, kde je perfektny vzduch, lesy, plno zelene a predsa ich deti su alergikmi :(