Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

RNG

Atopos krem sa sklada z cisteho konopneho oleja, qrniky(arnica montana), raseliny a panthenolu.
Vsetko spravne veci na kozu, ale zialbohu presne zlozenie nie je nikde uvedene, ani co ine obsahuje.
Takze ako aj na mnohe ine europske vyrobky, musime verit vyrobcovi, ze je to v ucinnych mnozstvach....

Torina

Ďakujem za tie stránky, je ťažko si vybrať nejakú radu, lebo niektoré si odporujú, v podstate veľa vecí sme už vyskúšali, no najhoršie je malú mastiť, ona už len vidí krém a uteká, niekedy sa hráme, že sa natiera sama, ale nie vždy sa jej to hranie páči. A k tým krémom, vyskúšali sme ich dosť a zaujímavé je, že ani tisíc korunový značkový francúzsky nepomohol tak, ako obyčajná modrá indulóna, lenže tá je dobrá iba v tých medziobdobiach, keď je len na premasťovanie, ale keď je celá vyhádzaná, až napuchnutá, tak to už nezaberá. Práve teraz je to tak, nie som si vedomá toho, žeby niečo zjedla, čo nesmie, ani v piesku sa nehrala, ani nič nekvitne, no naozaj neviem, čo jej uškodilo a čím jej to mám zahojiť, keď hormóny už nechcem?! A ešte otázka na biolampu, čo ňou mám nasvecovať, keď je vyhádzaná všade?

Ivka 1

Torina to je u kožných lekárov bežná prax. Predpisujú mastičky s obsahom kortikoidov,ktoré kožné ochorenie neliečia ale potláčajú len jeho príznaky.Keď sa mastička prestane natierať,ochorenie sa vráti späť a ešte
v zhoršenej forme,lebo na povrch začnú vychádzať aj kortikoidy. U malej sa jedná o suchú formu ekzému. To hnisanie nastane ak si pri škrabaní zrejme zanesie dnu infekciu ale môže to byť spôsobené aj oslabením organizmu pri ochorení.Mám veľmi dobrú skúsenosť s produktami na prírodnej báze ak budeš chcieť,napíš mi na mail, pošlem Ti o nich info.
skúsenosť s liečbou atopick

agina

kortikoidy problem nevyliecia, len jej ho zmiernia. Ani samotni doktori nevedia, z coho atopicky ekzem vznika. Keby sa to vedelo, davno uz je na to nieco vymyslene.Takze je to boj na dlhe trate.

Torina

Liečbu v kúpeľoch som si vypýtala sama, s tým, že som chcela Smrdáky, ale v podstate až v poisťovni som zistila, že pani doktorka nás posiela do Trávnice. Ja by som sa rada s nejakým odborníkom o našom probléme porozprávala, ale nemám s kým. Naši lekári to berú akoby ja som všetko vedela, a keď sa pýtam, mám pocit že ich obťažujem, lebo majú plnú čakáreň...veľmi im chýba ľudské pochopenie.