Hranicna porucha osobnosti

dobojovane

Co som pisal bolo iba, cast s toho... Ta osoba bola casto akoby mimo mislienok, mimo realneho sveta, nevedela vyjadrit svoje skutocné pocity a co citim v tej chvili pocas komunikacie. Dalej, pri mojej snahe o romanticke splynutie s nou sa odtahovala akoby sa citila ohrozena, a ked som sa odtiahol ja tak akoby to lutovala bez uvedomenia co bolo pred chvilou. Ked sa riesili problemy mal som pocit ze casto nechape co vysvetlujem. Niektore momenty rozhodovania boli uplne nelogicke a nesuviseli so sledom udalosti. Ponizovala ma pred priatelmi pred cudzimi a stale do mna rypala a to aj napriek tomu ze som ju upozornil ze mi je to neprijemne a potom este viac. Vravim vam je to strasne s takymto clovekom.

lukaso

... to ze sa nam prejavuju rozne psychycke a fizicke problemy ma za nasledok strasne vela veci, ako napr. dedicnost, geny, zranenia, choroby, zle soc. postavenie, stres, zla strava, drogy a pod... vsetky tieto negativa nam v tele sposobuju bloky a bolest ktora sa potom odzrkadluje na psychike a spravani cloveka... predstavme si telo ako velky vodic zdravej energie, ktora cez neho neustale prudi pokial sa nevyskytnu rozne bloky na ktorych sa zastavuje a dalej uz neprudi... na to aby sa tieto fizicke a psychycke problemy neprejavovali, musime zabezpecit co najvasci prud tejto energie nasim telom, a preto musime trenovat a naucit sa ako sa tychto blokov zbavit... najucinejsia, odskusana a mnou garantovana metoda na liecenie je meditacia ... rozne meditacne techniky sa daju najst na internete, popripade mi kludne napiste mail ze co vas trapi, a tip na jednoduchy a ucinny liecebny postup Vam zaslem...

clupka

Zial aj nasa mama trpi touto poruchou a musim povedat ze trpime koli nej vsetci je velmi tazke s takymto clovekom zit ta zmena emocii niekedy agresivita samolubost atd,,atd.. to su mozno si poviete banalizujuce veci ale zit s takymto clovekom to je hotove peklo vsak si uvedomte ze nicite nie len seba ale aj svoju rodinu odmietate sa liecit nic Vam nie je dobre nic sa Vam nepaci a chcete mat len vy pravdu nuz ak by ste boli na nasej strane tak by ste pochopili co ste zac preto neodmietajte pomoc odbornika inak skoncite sam a velmi zle drzim palce.........

tak

az mi mraz po chbte, ... tie slova, ... mam hran por ... ani to nebudem opak, to je az take zle, al. nie, ani nevie, co na to povedat, clovek musi od seba zacat, v sebe si poupratovat svoje myslienky, len od seba a prvy krok vzdy je som celkom v poriadku, alebo je to vsetko len sialene, alebo nie, clovek nemoze byt len na liekoch zavisly,...

lauraAnika

Ja mam hranicnu poruchu osobnosti,BORDELINE,ako sa t prejavuje? Sama neviem,proste mavam depresie,citim smutok,uzkost,chcem byt mohokrat sama,zahadim sa na jedno miesto a rozmyslam nad hlupostami,nad smrtou,potom to odide a ma chvilu pokoj,ae niekedy sa to proste neda vydrzat,mam pocit,ze som sama,ze ma ni nechape,zijem vo svojom svete a aj ked ma dcerku 3 rocnu,je to tak,byvam nestastna,citim boest,smutok,placem.....a mam pocit,ze aj vo vnutri pomaly umieram............

dva

Z jedného fóra:

v knihe o borelióze, čo mám sa píše:
"Mnohé duševné choroby nie sú rôzne bizarné odchýlky osobnosti ale výsledok otravy s veľmi bežnými toxínmi, ktoré sa nachádzajú v prostredí a v industrializovanej spoločnosti.
Pacienti s lymskou boreliózou rovnako ako obete psychiatrických ochorení, sú často obviňovaní z porúch správania, emocionálnych a kognitívnych problémov, ktoré sú v skutočnosti výsledkom toxických bakteriálnych produktov v mozgu"
Psychiatri by si mali viac naštudovať toxikológiu a psychológovia menej analyzovať a kecať a naštudovať súvislosti na telesnej úrovni, hlavne u prípadov, kde nie sú jednoznačné spúšťače psychologické príčiny. Je zaujímavé ako sú psychológovia vynaliezaví vo vymýšľaní rôznych psychometód, každá z nich vás len obkecá z iného smeru, či už je to psychoanalýza, Rogers, behaviorálna terapia... ale žeby sa viac zaujímali, či za tým nebudú nejaké toxické látky, ťažké kovy, parazity... im moc nedochádza.

cruelty

nijakou poruchov osobnosti netrpím a to absolutne ,zbytočne tu obkecávate a rozoberáte ak neviete o človeku vela vvecí, len pre nejaké testy ktorým neviete ščo ako predchádzalo.

stačí ak je niekto v skutočnosti silný intorvert a aby prežil musi robit prácu ked sa vyžaduje byt velmi spoločenský a žit takým životon , može to byt pre neho velmi vyčerpávajúce ak od širokej normy sangvinikov je príliš vzdialený,a ešte spústa veci to može sposobit, vobec nemusi ist o trvalú poruchu,aj pod vplyvom roznych látok atd.nemusi ist a otrvalú poruchu.

a ak ide o trvalu ako hore niekto posmenul pod vplyvom traumy čo je tiež skor menšinové ,ak ide o poruchu aj to je už dané proste osobnostná štruktura s ktorou sa človek narodil a nič sa s tým radikálne nezmení ale dá sa zapracovat, ale v podstate už s tým sa clovek narodil.

tak ako niekto je pedofil alebo abnormality ho vzrušuju čo ma šoklo názor psychiatra ak sa ho pýtal na názor človeka ktorý vyvrašdil celu rodinu aj dcérky a potom sa ukájal na ich vyrezaných ustrojenstvách a povedal že ešte nikdy nepocitoval taku rozkoš a slast-strašné nech si ide kupit pečienku do masiarne.Povedal že je to v podstate geneticky dané anedá sa liečit.Určite sú techniky a da sa naučit ovládat isté veci a korigovat, ale ten fakt že niekto je nejaký je dané a všetci psychiatri to vedia ako aj psychologovia ,len trocha sa daju veci korigovat naučit, traumy zmenit.

f60.3

No to bolo tak, mna odviedli na psychiatriu do bratislavy, takze tam ma liecil iny doktor , taky super.
No a ja byvam 150 km od BA a musela som vyhladat do 3 dni nejakeho psychiatra a chodit na terapie.
ked som si nasla psychosa a predomnou cital papier asi do polky a povedal: sak toto je vymyslene. A ked som k nemu sla po recept na lieky povedal ze ich nemusim brat mne nic neni.
Idiot! A to som bola uz aj predavkovana.
Psychoterapie som ukoncila koli zahraniciu.
Lieky som neuzivala po prepusteni , len som si ich odkladala pre pripadnu potrebu, poznate to:(
nechcela som ich ani preto lebo mi robili vypadky pamete.
takze dokopy som ich uzivala na psychiatrii a sem tam po nejakom zachvate som si supla.
Tie stavy nemam co som mala, vtedy som snivala o smrti a jednoducho vsetko naokolo nemalo zmysel.
teraz chcem zit, mam pre koho a nasla som si veci co ma robia stastnou , ale som taka neznesitelna k partnerovy ako pisal dobojovane . Mavam take zachvaty zurivosti na priatela , ze sa neovladam a napadam ho. Ja som myslela ze to je ako v pohode ze no chyba je v nom , ale ked pisal dobojovane hento no akoby pisal o mne..... A minule mi priatel dal ultimatum ze ak sa do tyzdna nezmenim...
tak rozmyslam..Ci som psychicky nahodou neni este mimo.
Potom este co sa pridalo k mojim stavom to je asi to ze som na priatelovy zavisla. Citim socialny strach, ale nie vo velkej miere. Ja som odvtedy s priatelom nonstop a som na nom zavisla , ja neviem o by sa stalo keby ma opustil...