spalovače tukov

RNG

kava obsahuje kofein, ktory zvysuje metabolizmus(spalovanie)
Ale obsahuje aj dechty(spaleniny) ktore drazdia zaludok a su v konecnom dosledku karcinogeny.

RNG

Nespomenul som urcite latky ktore sa pouzivaju v Juznej Amerike, ale su zakazane inde, ako betelovy list a coca listy.
Oboje su silne stimulanty a potlacaju zaroven hlad.

Tiez som nespomenul drogy ako cocaine(z listov coca), amphetamine(synteticky), opiaty,a dnes uz zakazanu efedru(Ma Huang)
Tieto vsetky alebo potlacaju chut, alebo/a zvysuju metabolizmus, ale pre zle bocne ucinky su prakticky vsade zakazane. Tak to ma byt.

RNG

Spalovace su latky zvysujuce spalovanie-metabolizmus. Su to vsetko latky, ktore povzbudzuju. Obsahuju hlavne rozne alkaloidy.
Typicke su citrus auracium, kava caj,kola orechy, caj mate, guarana,teobroma kakao,
......
Su aj ine latky ktore pomahaju chudnut, ale nie su to spalovace.
Rozpustidla tukov(lecitin, lipaza,), potlacanie chute(octy, nopal, hodia gordonii)
Vyplnace zaludka a criev(chitin, rozne vlakniny ako psylium, pektiny, koren conjac,)
Prostriedky zabranujuce absorbcii tukov(tiez rozne vlakniny)
Prostriedku zabranujuce premene prebytocnych cukrov na tuky(hydroxucitricka kyselina z garcinie kambogia)
Prostriedky potlacajuce amylazu, zabranujuce premene sacharidov, hlavne skrobov, na jednoduche cukry ako napr vytazok z fazule(phase 2, Phaseoline)
Prostriedky zabranujuce ukladaniu tukov(CLA, Mukul=gugul sterony)
.....
Tiez jedenaste prikazanie:nezozeres!
A dvanaste: odcvicis!