Sex a zápal močových ciest

oluski

ahoj Mimmma.Mozno by bolo dobre keby tvoj partner isiel na vysetrenie.Aspon si budes ista...Ale napr. môj priatel je "negativ"a aj tak obcas po sexe dostanem"rezaka".E-coli bakteria sa totiz nachadza vhrubom creve a konecniku.Tam nic nespôsobuje ale vsade inde...ved to uz poznas.Takze pri sexe sa môze"preniest"tam kde nema Hygiena pred aj po sexe je tiez dolezita.A pozor aj pri holeni.

oluski

zabudla som napisat pre tie ktore nahodou uz po ustupe bolesti nevedia odolat partnerovi,doktor sice na to upozorni ale:radim odolavat az do uplneho vyliecenia.A neskusat to ani s prezervativom!!!!!!!

oluski

Ahojte dievcata.Tak aj ja som 1na z vas.Tiez"ho"mavam po sexe ale niekedy len tak z nicoho-nic alebo ked mi je zima na nohy.Niekedy si mozem podla"rezaka"vypocitat kedy dostanem menzes.A prave najviac ma to trapi v lete.Tiez"pendlujem"gynekolog,urolog.Jedno z druhym suvisi lebo po antibiotikach sa meni"flora"v pochve a tym padom sa znizuje imunita.Takze drzat nohy,panvu v teple alebo si vyhrievat podbrusko.Nenosit kratke oblecenie.Vyhybat sa prievanu a prudkym zmenam teplôt.moc nepouzivat verejne WC.Aj mimo zapalu pit vela tekutin,brusnicovy dzus.Ja uzivam preventivne aj Urinal a1-2x tyzdenne aj pochvove vyplachy kôli mikititide.Casto menit nohavicky.Hlavne v lete,kdo sa viac poti.ja aj viac pouzivam tampon pocas menzesu v lete aby som sa"nezaparila".A uz moc nenosim ani tanga nohavicky.

Mimmma

Chcela by som sa spytat ohladom problemu ktory vidim, ze ma vela zien. aj ja sa prave liecim antibiotikami od urologa na zapal mocovych ciest a sposobila mi ho bakteria E. Coli. Mna by zaujimalo ci moze mat tieto bakterie aj moj partner i ked sa mu to neprejavuje..mal by sa tiez preliecit? Vie mi niekto poradit? dakujem za odpoved!!

ivanka_83

kamaratka mala take iste problemy, ale vzdy len po sexe.ktory nemala zasa tak casto..no a nakoniec sa dpzvedela, ze ten jej je jej neverny.rozisla sa s nim a problemy skoncili

hmmmmmmmmmmm

dobra je manoza,dostanes v lekarni.a vela pit, a pit/vyplachne to bekterie z mechura/.brusnicovy dzus je idealny.vyhybat sa kave, caju a kyslim napojom ako stavy/pomarancova.jablkova../znizuju ph mocu na kyslejsie ,co zhorsuje palenie/canesten sa pouziva skor pri kasink.ochoreniach koze a posvy.niekedy moze vag.kandidoza pripominat zapal mechura silnym stipanim pri moceni,ale pri tomto ochoreni nebyva nutkanie na mocenie,kedze nejde o zapal moc.ciest.na druhej strane-zapal.moc ciest moze byt nielen bakterialny ale aj kvasinkovy.

jaLENja

A je to tu zase :( dnes to začalo a asi večer pobežím pekne na pohotovosť pre antibiotiká...
Pred dvoma týždňami som doužívala UROVAXOM, pretože som mala často zápaly, ale po doužívan je to tu zas..
Viete poradiť dovtedy aj niečo iné okrem urologického čaju? Myslíte, že canesten pomôže?

malakja

jasne ze to suvisi, vola sa to honeymoon cystitida, je to kvoli tomu ze je mocova rura a moc mechur drazdeny pri styku. Najviac pomaha vycikat pred aj po, po vypit co najviac vody. Urolog na to predpisuje aj tabletku antibiotika uzit po styku(do 1 hodiny)