Sex a zápal močových ciest

bia25

A baby este PS :o): treba poriadne dodrziavat vsetky hygienicke zasady!! Aj to velmi moc pomoze.
Ako napr. umyt sa pred aj po sexe, no po sexe este pred umytim sa, treba ist vzdy na malu - aj keby to malo byt na silu a hned potom sprcha!
Ked vam treba na wc tak treba ist hned, nikdy sa nema zdrzovat! Bakterie v moc. mechuri sa totiz za cca 20min. dokazu rozmnozit na dvojnasobok!
Treba vela, vela pit (aj 2-3 litre denne)!
Viem toto bude blbe, ale - na wc sa nikdy neutierajte zo zadu do predu ale vzdy opacne!!! Vzdy z predu dozadu!!!
A treba papat brusnice! Velmi dobre, ktore mam vyskusane su od firmy Swiss Mega brusnice 500mg.
Zatial sa majte krasne :o)

bia25

Ahojte,
ja trpim zapalmi moc. mechura uz niekolko rokov. Partnera mam staleho, sme spolu uz 6 rokov. Zapal moc. mechura som dostala a sem tam este dostanem po sexe, asi cca na 3 den. Dlho som chodievala na urologiu, bo gynekolog s tymto nic nema! Na urologii ma velmi dlho napchavali pravidelne antibiotikami. Nikdy mi nic nepomohlo na dlhsi cas, velmi som sa trapila, plakavala som doma, bo som si uz myslela ze mi nikto nepomoze a ze tym budem trpiet asi cely zivot! Problemy sa mi stale vracali takmer so zeleznou pravidelnostou asi kazde 3-4 mesiace. A este k tomu mi urolog daval vzdy masticky na mykozu, ktoru som nemala! Vzdy mi to dal s tymi antibiot.! Uz som bola strasne nahnevana na urologa ze mi len ublizuje tymi castymi liekmi! Nahnevana som isla svojmu obvodnemu lek. a ten bol velmi prekvapeny, ze urolog do mna pchal iba lieky a ani poriadne rozbory mi neporobil. Nakoniec som skoncila na nefrologii! Ja uz to mam take po tych rokoch, ze mi to okamzite sada na mechur a to dost bolieva. Nefrologia sa zaobera ladvinami, moc. cestami a moc. mechurom. Robi sa tam napr. aj dializa. Tam mi spravili kompletny rozbor mocu a krvi! S krvi mi zistili ze mam vysoky cholesterol. A vraj mi tieto problemy robi aj ten cholesterol! Lekarka mi povedala ze za to moze cukor. Vtedy sa vraj tie bakterie lahsie udrzia a rozmnozuju v mechuri. Ja totiz velmi lubim sladkosti (a to vazim 53kg, tym som chcela povedat ze to moze postihnut hocikoho). Od vtedy si musim davat velky pozor na to co papam, lebo tieto problemy su aj z nespravneho a nezdraveho jedla. prirodny cukor ako je sacharoza a fruktoza mozem.
Inak tymito problemami a castymi zapalmi moc. mechura trpi asi kazda 2-3 zena.
Na nefrologiu musim chodit kazdy 3 mesiac na kontrolu. Je to fajn, bo od kedy som tam, sa to zlepsilo. Sem tam ma este chyti zapal, ale nastasie uz nie tak casto a ked uz su problemy, tam mi hned pomozu. Je to o to lahsie, ze ked pride zapal viem kam mam hned ist a viem ze mi okamzite pomozu. Daju mi sice antibiotika, ale predsa len ich neberiem kazdy 3 mesiac ako u toho urologa. Ale mozno tak raz az dva krat za rok! - Aj to som mozno prehnala.
Takze baby, ked su caste problemy a hlavne po sexe, treba asi aby ste mali kompletny rozbor mocu a aj krvi. No, nie som lekar :o) ale snazim sa poradit, ako to bolo napr. u mna.
PS: na nefrologii sa totizto na zaciatku zbiera moc za celych 24 hodin! A ranny zvlast a potom uplny rozbor krvi! Ale to uz by vam povedali tam.
Prajem vam vela zdravicka :o)

Lusianka

chcem sa spytat ci ma niekto podobnu skusenost s tym ze pocitoval palenie v oblasti mocovych ciet no nie pri moceni ale aj hodiny ci viac po alebo len tak z nicoho nič ked sedel niekde na kave. Ja som nikdy nemala problemy s moc. cestami az na minuly rok ked sa to zacalo nepreliecenou urealplazmov a skoncilo to riadnym palanim a rezakom ze som az plakala. No urinal akut pomohol a teraz ked som sa aj so sucastnym partnerom preliecila na urealpazmu zacalo opat toto a na gynde stale svoje omielaju a ja som zufala lebo to vzdy do 3 dni prerasie tak ze urologicky caj a nijaky urinal ja som už z toho zufala, sex sa mi pomaly zhnusuje, Neviem prosim vas niekto z coho mozu byt tie zahadne pocity palenia a reazania? lebo pri moceni nič neboli len tak hodku resp. 30 min, potom bojim sa aby to nebolo chronicke prosim vas ak niekto ma podobny problem ozvite sa dakujem

Moniquška

Milá hanicka88, ja som mala minulého roku to isté...a priateľovi sa k tomu vyhodili také drobné červené vyrážky a tiež ho to veľmi svrbelo...hneď som letela ku gynekológovi, ktorý mi zistil zápal močových ciest a mikózu...Okamžite mi nasadil nejaké antibiotiká a vaginálnu mastičku a o týždeň som už bola ok, takže odporúčam ísť okamžite ku gyn. lebo s týmto nie sú srandy...potom z prechladnutia vznikajú cysty a pod...

Shalala

Baby,pred dvoma tyzdnami som prekonala zapal mechura,bola som na antibiotikach.Po nich som zasa mala mykozu-ako inak:-/ Teraz mam menstruaciu,zajtra sa chystam von a tak chcem vediet,ci mozem pouzit tampon.Bojim sa ze sa mi nieco z toho vrati,vzhladom na to ze je teplo a ten zavedeny tampon...aby nevznikla zas nejaka infekcia:-( Co myslite?

hanicka88

Ahojte, pred pár dňami som bola na pohotovosti a zistili mi zápal močových ciest, už druhýkrát v živote..dali mi antibiotiká, pijem aj urologický čaj a snažím sa piť veľa vody..neviem, či to mám z prechladnutia alebo po sexe, len by ma zaujímalo, či je normálne, že ma v tomto čase pohlavný styk svrbí..toto svrbenie mám ešte pred zistením zápalu a neviem, či je to spôsobené zápalom alebo mám hľadať chybu u gynekológa..ďakujem za odpoveď

Shalala

rew: Dakujem,uz si robim urologicky caj.Nevedela som ze to moze byt zapal.Ale ani som nechcela verit ze by ma to stale bolelo pri sexe,kedze uz panna nie som:o)A to nutkanie na cikanie stale trva,takze s tym asi nieco musim robit.Dufam teda ze ten caj pomoze...

rew

Shalala> na zapal sa neda zvyknut :) takze myslim ze ten cvik spociva v tom pit vela tekutin (cista voda, urologicky caj kupis bezne v potravinach) pripadne nejake vyzivove doplnky (brusnice.. precitaj si ostatne prispevky prip sa opytaj v lekarni). U mna zabera sposob pitia: pol litra urologickeho caju takmer na ex :) potom sa nestava take ze bezis kazdych 5 min cikat a nejde to :) teda stava, ale po cajiku sa to pekne preplachne a ulavi sa :) Moze to prejst aj samo, ale je lepsie telu pomoct nech sa toho zbavis cim skor a neprerastie to do niecoho vaznejsieho.

Shalala

Odkedy som mala prvy sex,tak mam castejsie nutkanie na cikanie!Pred par dnami sme sex priamo nemali (len tie ostatne veci:o)) a ja to stale v sebe citim. Neviem,ako by som to opisala...Zo zaciatku ma to palilo pri cikani a teraz mam stale nutkanie cikat,aj ked mi vlastne netreba...Nechapem tomu,je to asi normalne,kedze som o panenstvo prisla len nedavno.Chce to asi len cvik a zvyknut si na take veci,co myslite???

kvietok23

nie, brusnice su aj pomocna liecba, pretoze ked mas v moci bakterie, tak tie sa ti pri zapale prilepuju na stenu mocovej rury a to ta potom stipe a aj zhorsuje zapal. brusnicove pripravky im zabranuju prilepovat sa....ale ked si chces byt ista, tak potom zajdi za odbornikom. Ten ti isto dokaze poradit, pretoze tomu aj skutocne rozumie.