Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Nanenka

Pozdravujem Vás všetkých. Takže môj deň operácie "D" je už tu. Zajtra odchádzam do nemocnice a v utorok samotná realizácia. Ihneď ako budem môcť, ozvem sa Vám, podelím sa s Vami o moje pocity, postrehy atď.

Bosco

www.spine-health.com

Možno niektorí už poznáte túto stránku. Ak nie pozrite sa na to, je tam všetko vysvetlené veľmi názorne a je tam veľa užitočných rád.

Bosco

mucike
súhlasím s tebou, najlepšie by bolo porovnať CT pred odletom a po návrate a aj súčasný stav je už úplne iný. Určite tam nejaká hernia je a možno bola dávno pred mojou hospitalizáciou. Nielen ty, ale ani ja si neviem predstaviť, ako sa dá napraviť vytečená platnička. Tento lekár sa však snažil odstrániť príčinu môjho problému, nie dôsledok. Príčinou hernie bolo u mňa vysunutie jednej strany panvy a vyosenie 6 stavcov do jednej strany. Napravenie panvy a stavcov do správnej polohy bola jeho priorita a trvalo mu to viac, ako dva týždne. Nebola to na 100% len masáž, ale aj určité manipulácie.
Možno môj popis a vyjadrenia nie sú vždy presné a správne, ale ťažko mi je popísať niečo, čomu nerozumiem nielen ja, ale ani lekári. Napr. u tohto človeka bol aj team lekárov z Anglicka, skúmali celý postup ako to robí, ale nezistili nič.
Ako sa hovorí, lepšie je raz vidieť ako 100x počuť. Ak má niekto z tejto diskusie záujem, môžem mu ukázať nejaké video z postupu naprávania môjho chrbta, a povedať viac detailov, nakoľko v tejto diskusii na to nie je priestor.

PETERsro

... veď práve.. mám pocit že na každý kraj sú akoby nejaké tabulky, koľko invalidov je prípustných a kedže u nás je tých invalidov abnormálne, tak sa škrtá kde sa dá.. otec je bývalý baník, zavalilo ho v bani, polámaný, dostal invalidnú a vzali mu ju a súdil sa 7 rokov kým mu ju vrátili... mám pár kamošov trebárs z Bánoviec, Trnavy, ktorí absolvovali operáciu platničky v krížoch a hned na to čiastoční... mne lekár povedal po prvej operácii aby som si podal žiadosť. Tak som si ju podal a výsledok???? Mal som vtedy 23 rokov.. dostal som obodované na 38% s dovetkom :"čo vy od nás chcete, vy ste mladý človek, vy choďte do roboty" Tak som im odpovedal:"Oukej, strašne rád by som, ale kam? Nik ma už do normálnej práce nevezme pretože s operovanými krížami ma už žiadny lekár nepustí cez vstupnú lakársku prehliadku.. nesmiem dlho sedieť, dlho stáť, dlho šoférovať, ťažko robiť.." odpoveď posudkovej?:" Tak si nájdite takú robotu, kde budete chvíľku sedieť, chvíľku stáť a chvíľku ťažko robiť..." Po zoskrutkovaní stavcov si budem podávať žiaodsť opäť.. poznám osobne človeka ktorý na rovnakú diagnózu aj rovnaký zákrok /zaskrutkovanie a umelá platnička/ dostal plnú invalidnú, obodovaný na 73%. Ja som zvedavý, ako ma vysmejú u nás v PD....

PETERsro

... veď práve.. mám pocit že na každý kraj sú akoby nejaké tabulky, koľko invalidov je prípustných a kedže u nás je tých invalidov abnormálne, tak sa škrtá kde sa dá.. otec je bývalý baník, zavalilo ho v bani, polámaný, dostal invalidnú a vzali mu ju a súdil sa 7 rokov kým mu ju vrátili... mám pár kamošov trebárs z Bánoviec, Trnavy, ktorí absolvovali operáciu platničky v krížoch a hned na to čiastoční... mne lekár povedal po prvej operácii aby som si podal žiadosť. Tak som si ju podal a výsledok???? Mal som vtedy 23 rokov.. dostal som obodované na 38% s dovetkom :"čo vy od nás chcete, vy ste mladý človek, vy choďte do roboty" Tak som im odpovedal:"Oukej, strašne rád by som, ale kam? Nik ma už do normálnej práce nevezme pretože s operovanými krížami ma už žiadny lekár nepustí cez vstupnú lakársku prehliadku.. nesmiem dlho sedieť, dlho stáť, dlho šoférovať, ťažko robiť.." odpoveď posudkovej?:" Tak si nájdite takú robotu, kde budete chvíľku sedieť, chvíľku stáť a chvíľku ťažko robiť..." Po zoskrutkovaní stavcov si budem podávať žiaodsť opäť.. poznám osobne človeka ktorý na rovnakú diagnózu aj rovnaký zákrok /zaskrutkovanie a umelá platnička/ dostal plnú invalidnú, obodovaný na 73%. Ja som zvedavý, ako ma vysmejú u nás v PD....