Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Roolie

Mucike

odkial si ak to nie je tajomstvo? Ja som z BA. Nechceli by ste sa niekedy vsetci co sme tu na fore stretnut? pripadne si nejake skusenosti odovzdat? To je len navrh. Inak ja som z BA.

Roolie

Malaanka, drzime Ti vsetci velmi palceky, uvidis, ze Ti to dobre dopadne. Miro70 diki za rady, aj Tebe Dafne. Ja som bola teraz 28.11. na mojej prvej ozonoterapii a mozem konstatovat, ze je to ovela lepsie. Akurat pravu nohu mam taku oslabenu, dost to boli, mam krc, svalovy spazmus, a to vie boliet riadne, v noci kolko krat kvoli tomu nespim. A nechapem jednu vec, cele leto som behala, hrala ping-pong, plavala a ked sme sa vracali z Chorvatska a ja som sedela 10 hodin v aute tak na druhy den som uz nevstala :( A odvtedy sa bolesti vlecu a zhorsovali sa. Ta noha, to je teraz novinka, mam ju akoby ani moja nebola. Teraz chodim na neurologiu na infuzie, 2 tyzdne bude trvat tato šaškárna, tak uvidim, co potom. Neurologicka mi operaciu neodporuca zatial, co som velmi rada aj. A poradila mi paprikove naplaste, je to super vec, mozete to mat nalepene 3-4 dni a fajn to zohrieva cele krize. :)))

dafne

dakujem všetkým za radu...podľa Mira70 som volala do poradne sociálnej poisťovne a potvrdili mi, že by som musela prerušiť PN. Aj manžela som poslala do našej SP a tiež mu to potvrdili...len som zvedavá čo s tým urobia na budúci rok. Vraj to chcú zrušiť,hlavne na materskú...viete o tom niečo ? Myslím,že to ešte neschválili...

malaanka

Ahojte všetci.
Tak zajtra idem do nemocnice a v stredu operácia.
Mám veľký strach,pretože krčná chrbtica sa operuje zpredu na krku.Neviem si to ani predstaviť.
Dakujem vám všetkým za podporu.

miro70

ahoj dafne

tak s týmto ti neporadím, kedže ja nie som nikde zamestnaný a celú čiastku si platím sám tak som sa nestretol s takýmto problémom, skús zavolať priamo na centrálu soc. poisťovne alebo napísať mail keď tám u vás sú neochotný.... www.socpoist.sk

dafne

No Miro ahoj, tak porad. Začala som platiť v marci, lenže na op som šla už v septembri, t.z,že mi nevznikol nárok. Teraz ked som na PN,tak som platila dalej, aby som dosiahla tých 9 mesiacov,ktoré sú potrebné...v decembri by som už mala mať nárok...lenže to sa nedá...jedine ak by som prerušila PN na pár dní ?..no myslím,že to by sa nepáčilo zamestnávateľovi, pretože by som prišla na týžden možno dva do práce a potom by som šla na liečenie...a samozrejme tých prvých 10 dni platí on. Chápem to dobre ? musela by som ju prerušiť...u nás na poisťovni Ti nikto neporadí..správajú sa k tebe ako by som išlo z ich vrecák...