MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

barbinka

kacicka: ja držím 90-dňovú diétu a tam máš každý štvrtý deň sladké. aj ja ľúbim veľmi sladké a preto som s touto diétou spokojná.

kacicka

no mne mama vzdy vravela, ze cim je clovek starsi tym s amu horsie chudne. Ale ja po 20ke, no neviem, niekedy som 5 kg nemala problem dat dole, teraz? Jaj nadrem sa ako blazon. JA som cez leto minuly rok schudla 8kg- to som vazila trochu menej ako teraz,ale dala som to zase naspät, lebo som prestala chodit plavat- bo plavaren nam zavreli an mesiac, teda vyse mesiac a potom som nezacala zase- no moja chyba. ASle neboj, zvladneme to nejo spolu.:-)

Martin_242

Tvoja váha nieje nijak tragická, máš len miernu nadváhu.
Prečítaj si prosím v téme, kde som písal pre Tinku, čo a ako by sa malo jesť.
Keď máte v rodine silnejších ľudí, povedal by som, že to máte v genetike, ale ako si sama písala, mala si 55kg, takže si pribrala pravdepodobne len zlou stravou a genetiku až takú nevýhodnú mať nebudeš.
Moju diétu vám dávať nebudem, lebo by u vás nefungovala, tá, čo má Tinka sa mi pozdáva.
Skús pravidelne papať, každé 3 hodiny malú porciu jedla, samozrejme nemusím písať, že nič mastné a sladkosti.

Tip na raňajky:

Určite takmer každý používa nátierkové syry a tu mám dobrý tip:

Apetito 26% tuku v sušine.

Zloženie na 100g:
Bielkoviny: 18,6
Sacharidy: 2,4g
Tuky: 6,4g
Energetická hodnota: 600 kJ.

Toto je syr s najnižším obsahom tuku a sacharidov, čo som našiel, naopak má najviac bielkovín spoemdzi syrov.

Skúste si 2 kúsky chlebíka natrieť týmto syrom namiesto syra bežného, alebo nátierkového masla. Takže 2 trojuholníky syra - 35g.

Chlieb namiesto bieleho použijeme celozrnný, ako som spomenul, 2 kúsky (cca 60-70) gramov spolu).

Na vrch dáme kuraciu šunku, alebo dusenú výberovú/špeciál (jeden plátok na jeden chlebík- takže spolu 25g šunky).

K tomu ľubovoľne zeleninu a máme ľahké, ale výživné raňajky.

Zapiť minerálkou a šup do práce :)

kacicka

jaj tinka, ja zasa nie som az taka vzorna (kludne sa tu mozes udomacnit, ja budem len a len rada a este ako:-))), vies ja som strasny pazravec, aj teraz 5 dni som bez sladkosti a mam strasnu chut na sladke, uz by som aj vrazdila,ale ja som zase taka fajnovka, ze pre mna je sladkost iba cokolada, ziadne ovocie alebo napolitanka, nic iba cokolada. uz som bola rozhodnuta ze kaslem na to, urbim si trochu krupicovej kase, ale hrozim sa toho, ze s ami rucicka na vahe zase pohne hore. A tolko casu ani nemam, porobila som skusky a teraz mam mesiac na ucenie na statnice a popritom do prace musim chodit, neviem ako to vsetko zvladnem,ale strasne chcem chodit cvivit, aj ked najhorsie bolo zacat. (no a nevravim o tych poodieranych clenkoch od korcul, ale to je druha vec), ale urcite mi bude lepsie,ked mie niekto vysvetli, ako sa stravovat, pripadne, kedy si mozem sksunut jednu 3bitku napr. bez toho aby som mala vycitky svedomia a kolko pohybu navyse koli rpehresku urobit. ja necakam zazraky za 2 tyzdne- brat si zo mna robi srandu, ze uz sa chystam na jeho svadbu, ze chcem schudnut, ale to za 2 tyzdne aj tak nestiham, takze smola:-) ale chcem s akonecne citit dobre a byt taka ako pred tym,ale byt vysportovana nie len ze chuda. Ale neboj, ty mas dieta, pri tom urcite kopu energie vydas a ze si vecer unavena, to je jasne. ja sice deti nemam,ale hned by som brala, keby sa dalo:-))) Ale no este mam trochu casu:-)

tinka228

No tak ja som sa tehotenstva bála celý život. Práve kvôli váhe. Ja som na strednej bola doslova tučná. Mala som 83 a na mladé dievča to bolo hrúza. Tak som sa po škole rozhodla že s tým niečo urobím. Aj prácu si bolo treba hľadať. A ktorý šéf by chcel mať takú sekretárku (škrata nie som, len tá váha). A tiež som túžila po láske. Tak som sa naštvala a schudla 20 kg. Aj keď som nikdy nemala súmernú postavu (príliš tenký pás, širšie boky) bola som v celku spokojná. Aj prácu som si našla, aj priateľa (dnes je to môj manžel). No a dnes mám 89, už mi to tak nevadí z estetického hľadiska ale z praktického. Oblečenie mi je malé no a chcela by som ďalšie bábo a to musím nejako schudnúť lebo ďalšie kilá navyše by bola katastroa. Lenže už to nie je ako keď som mala 18. Kilá nejdú len tak dole.

tinka228

Kacicka - ak by ti nevadilo, tak ja by som sa ti do tejto témy "nasáčkovala". Uľahčili by sme Martinovi preskakovanie z témy do témy. Nevadí ti to? A ty Martin, súhlasíš? Kacicka veľmi ti závidím tú odhodlanosť a čas športovať. Ja keby som mala kedy, tiež by som niečo skúsila. Je pravda, že som aj trochu lenivá, ale v mojom prípade mi fakt chýba čas. Celý deň domácnosť + syn a večer som taká uťahaná, že sa mi už nechce. Kým som bola slobodná aj som si zvykla zacvičiť, len tak doma. Ale to som nemala žiadne starosti a more voľného času.

kacicka

inak tinka, ja sa len bojim, ze co to so mnou urobi, ked budem tehotna, a potom po porode, ved ja ostanem ako gula, u nas v rodine vsteky zeny zostali ako balony, toho sa tsrasne bojim:-( A otec miluje sladkosti, ja som asi po nom, ja od malicka. Ale na strednej sa mi podarilo udrziavat si vahu,ale poviem ti som jedla strasne malo az pri mojom terajsom partnerovi s ktorym som 3 roky som zacala jedavat normalne obed, ranajky a aj veceru a pribrala som strasne. JAj neviem ako som to mohla dopustit,ale stalo sa a chcem to zmenit:-)

kacicka

No tak martinko, si zlaty ze si mi odpisal. Takze ja mam uz onedlho 23, takze este stale 22:-)- Neviem ci je podstatny vek, takze tak a moje paramtre? Vyska cca. 165-168cm a vaha, tak 72kg priblizne.:-( a moj ciel? Takze vazila som 55 kg, uplne by som bola spokojna keby som sa dostala na vahu 58Kg a to by som skakala od radosti do neba. Som ochotna dodrziavat vsetky pravidla (problem mam len so sladkostami, lebo tie milujem- neviem preco, ale zboznujem ich). No ale uz som 5.ty den bez sladkosti. TAkze co sa tyka pohybu, ak by som stihala chcela by som rano hodina plavanie, cez den ak by sa podarilo na korcule na odinku, ak nie, taka spon na pol hodinku a vecer zase hodina plavanie. (za tu hodinu stiham odplavat asi tak 40-50x 25metrov bazen- stylom prsia). NO chcella by som len poradit nieco co sa tyka stravovania. Citala som ze mas nejaku dietu na odburavanie tukov. A tiez tinka co pisala o svojej diete, vyzera byt celkom v poho, ale psial si ze na veceru nie su vhodne zemiaky, ze hlavne bielkoviny, tam som niekde videla zemiaky aj napisane. NO necakam ze mi urobis jedalnicek na cely den, ale kedze u nas v rodine su vsetci taki macatejsi, tak mozno mam na lakhe priberanie aj dispoziciu a chcem s apekne vysportovat a mat konecne ploche brusko ako pred 2 rokmi. Dalsi moj problem je so stehnami, tie aj ked som mala 55 kg som mala take, ze ako povedat, ziadna diera medzi nohami,ak chapes a to ma vzdy trapilo, proste chcem pekne telo. Nech to stoji co to stoji. :-) a prepac ze musis tolko citat
a tinke dakujem, ze prejavila zaujem si zlata:-) No napisem aj do temy:-)

Martin_242

kacicka: Vidím, že už som tu celkom známa osoba :)
Teší ma, že môžem pomôcť (ak ovšem viem).
V prvom rade je veľmi prospešné, že dve hodiny aktívne športuješ.
To veľa ženám túžiacim po schudnutí chýba, takže tu máš výhodu.
Napíš mi prosím výšku/váhu/vek a svoj cieľ.