Cebion kvapky

Príspevok v téme: Cebion kvapky
dd

Ahojte!prosila by som tie, ktore mate skusenosti s cebion kvapkami o radu..dcerka, 10mesiacov, mala horucku a raz mi zvracala, boli sme v pondelok u doktora, dal nam len paralen a odporucil cebion, ze ak ma jarny nedostatok vitaminov..tak som kupila cebion kvapky, dala som jej ich dnes 4.krat ale spozorovala som, ze ma takmer na celom telicku - brusko, chrbatik a tvaricka - scervenale fliacky..mate s tym niekto skusenosti?ze vam takto zareagovalo dieta na tieto kvapky?inak ma uz 3den "dietu", lebo mala aj hnacku, takze papa akurat ryzu, zemiak, mrvku, banan, a pije detsky cajik.s tymito zlozkami potravy nikdy nemala problem, naopak ich vzdy dobre znasala, takze myslim, ze z toho to nebude..vopred vdaka za rady!

Dienda

Anička, ale to je normálne, že sa spoliehame, že budeme mať dosť vitamínov v tele, ale to po väčšine vôbec nie je pravda. A treba ich dopĺňať. Človek si ani len neuvedomuje niekedy aké dôležité sú pre dieťatko vitamíny, ktoré my považujeme za obyčajné.

anicka89

lieskovček, ale to je to, čo som ti už raz písala. Že si mnohí myslia to, čo som si aj ja myslela, kým som si tu neprečítala ako to vlastne s vitamínom C a Cebionom vlastne je. Taktiež som si myslela, že nejaký nedostatok vitamínu C nehrozí avšak prišla som na to, že hrozí a že práve u najmenších detí, preto už rozumiem aj tomu prečo tieto kvapky sú dôležité. Asi to chce len čas aby sa nám každej mamičke, budúcej mamičke otvorili oči a aby sme veci pochopili.

lieskovcek

Klamira telu s vitamínom C neublížiš, aj teda na tento vitamín nie je alergické. Pokiaľ nie je tak nevidím dôvod a najmä spôsob ako by si telu chcela ublížiť. Tohto sa už ľudia bola aby náhodou nebolo viac vitamínu C v tele, ale to, že koľkokrát tá hranica vitamínu C je v tele až rizikovo nízka to už nevadí, hej? :)

Dienda

Klamira ono v podstate predávkovanie vitamínom C je prakticky nemožné. Neukladá sa nikde, že by to mohlo spôsobiť nejaké problémy alebo niečo také. Ale podstatné je všetko s mierou a to rovnako platí aj pri tomto vitamíne.

klamira

Dá sa nejakých spôsobom s céčkom aj akože predávkovať alebo niečo také nehrozí? Mám na mysli, či nemusím mať nejako obavy aby sme zbytočne telu céčkom ešte neublížili alebo niečo také :)

anicka89

ruufinka neboj sa nenechala som ťa v tom sama, tiež som sa stratila v týchto veciach, vôbec som nemala tušenia akú úlohu môže zrovna céčko zabezpečovať v tele, ale aspoň vieme a myslím, že to je to podstatné, že už keď sa dostaneme do podobného problému, tak budeme vedieť naň reagovať :)

ruufinka

To snáď nie, snáď to bude už len dobre. Pokiaľ malo dosť času na zotavenie tak asi máš pravdu. Mýlila som sa keď čítam, čo si napísala. Ale nevadí, radšej si to zapamätám a budem vedieť tieto veci už nabudúce. Ale zaujímavé, že vitamíny a takú silu :)

Eliona

Ruufinka myslím, že nie. Pretože to telo malo dosť času na to aby sa začalo nejako samé spamätávať, ale nedarilo sa. Myslím, že vitamín C tomu výrazne pomohol, že tá imunita sa začala dávať dokopy a uľavilo sa nám. Ale dúfam, že to teraz nezahriaknem skrz to, že mám takú radosť :)

ruufinka

Aj ja som po pravde zostala trošku zmätená z toho, že ako to teda vlastne je. Ale ako pozerám, nie som jediná, ktorá si myslela, že dieťa nepotrebuje nejaké vitamíny a stačí mu mliečko veď v tom dostáva vitamíny, ale keď nie v množstve v akom potrebuje tak asi sa nedá svietiť inak :O

lieskovcek

Tak hanbiť sa nemusíš, veď ani jedna z nás tu nevie na svete všetko. To je normálne, že niektoré veci sa dozvieš, budeš vedieť až časom. Skôr ide o to vziať si z toho niečo do budúcna. V akej forme, v akej podobe? Tak vhodné je to napríklad vo forme týchto kvapiek, keďže sú priamo určené pre dietky.