Cebion kvapky

Príspevok v téme: Cebion kvapky
dd

Ahojte!prosila by som tie, ktore mate skusenosti s cebion kvapkami o radu..dcerka, 10mesiacov, mala horucku a raz mi zvracala, boli sme v pondelok u doktora, dal nam len paralen a odporucil cebion, ze ak ma jarny nedostatok vitaminov..tak som kupila cebion kvapky, dala som jej ich dnes 4.krat ale spozorovala som, ze ma takmer na celom telicku - brusko, chrbatik a tvaricka - scervenale fliacky..mate s tym niekto skusenosti?ze vam takto zareagovalo dieta na tieto kvapky?inak ma uz 3den "dietu", lebo mala aj hnacku, takze papa akurat ryzu, zemiak, mrvku, banan, a pije detsky cajik.s tymito zlozkami potravy nikdy nemala problem, naopak ich vzdy dobre znasala, takze myslim, ze z toho to nebude..vopred vdaka za rady!

lulina_majerova

krtko tak vitamínom C nepokazíš nič počas celého života si myslím, takže pri deťoch, ktoré chodia do škôlky, do školy, tak to proste detto a najmä ak nemajú nejako vo zvyku, že jesť ovocie a také, tak doplnok je najlepší variant.

krtko7

hm. Do akého veku je potom akože vhodné? Napísala si od 6 rokov dávkovanie ale do akého veku? Či to je jedno?

lalinka12

lulina, ale je to aj tak lepšie ako vôbec, no nie?? cebion môžeš dávať celý rok s tým nie je žiadny problém, ani nemá čo aké vedľajšie účinky, to vôbec nemaj strach, to je úplne zbytočné :)
dávkovanie je od 6 rokov po 20 kvapiek a od 3-6 tam po 15 a tým sa ja riadim ;)

anitka30

lalinka ked nemenis tak kolko davas? A je mozne kvapky davat teda ozaj cely rok? Nejake vedlajsie ucinky alebo co pri detoch nehrozi?

lulina_majerova

lalinka ale to nie si prvá, čo začala o posilňovaní imunity premýšľať až keď boli problémy. Veľa takých mamičiek poznám ;)

lalinka12

evicita každý v tomto robí asi podľa seba, ja dávkovanie vitamínu C nemením, lebo ho dávame celý rok, síce je fakt, že keď som ho prvýkrát kúpila a začala som ho dávkovať, tak proste sme dávali vyššie množstvo, ale to bolo o tom, že náš chorôbky trápili a to sama doktorka povedala, že treba to vziať zhurta :)

evicita

lalinka ani davkovanie nejako nemenis, ze pocas chripkoveho obdobia zeby si davala viacej kvapiek alebo tak?...lebo uz som aj o takom pocula a teda nemam celkom predstavu, ze ci je to potrebne...

zliana

...lalinka s tymto sa stotoznujem aj ja...a teraz v tejto situacii v akej sa nachadzame posledny rok, tak myslim, ze o to viac sa starat musime...ak teda chceme aby bolo vsetko v poriadku...aby sme nemuseli s detmi byt doma...aby mohli bez problemov chodit do skolky...

zziara

lobata neviem si predstaviť akú pauzu by mali deti akože mať, celý rok môžu niečo chytiť, môže ich niečo ohroziť, vôbec to nie je tak, že len v zime, takže to je dobré mať na pamäti :)

lalinka12

ak sa pýtaš priamo na Cebion, tak ten stále, pri tom pauzu nerobím, to je tak akoby si prestala cez rok napríklad v lete jesť ovocie lebo obsahuje aj céčko, príde mi to nezmysel, dobré je "poistiť" si, že deti ho budú mať dostatok celý rok!