Cebion kvapky

Príspevok v téme: Cebion kvapky
dd

Ahojte!prosila by som tie, ktore mate skusenosti s cebion kvapkami o radu..dcerka, 10mesiacov, mala horucku a raz mi zvracala, boli sme v pondelok u doktora, dal nam len paralen a odporucil cebion, ze ak ma jarny nedostatok vitaminov..tak som kupila cebion kvapky, dala som jej ich dnes 4.krat ale spozorovala som, ze ma takmer na celom telicku - brusko, chrbatik a tvaricka - scervenale fliacky..mate s tym niekto skusenosti?ze vam takto zareagovalo dieta na tieto kvapky?inak ma uz 3den "dietu", lebo mala aj hnacku, takze papa akurat ryzu, zemiak, mrvku, banan, a pije detsky cajik.s tymito zlozkami potravy nikdy nemala problem, naopak ich vzdy dobre znasala, takze myslim, ze z toho to nebude..vopred vdaka za rady!

0levandula0

Ahojte takže vitamín C nie je nejaký extra dôležitý? Pre mňa zaujímavé zistenie. A celkom sa čudujem že v dnešnej dobe niekto niečo takéto tvrdí. Ja som myslela že dnes sú už ľudia viac sčítaní tak vedia aj o takýchto veciach viac ;) Akože nič v zlom len ma to trošku zarazilo a prekvapilo. Nedostatok vitamínu C môže mať za následok únavu, slabosť a vyššie riziko infekcií a podobné veci. Preto je potrebné aby dieťa už od malička malo dostatok tohto vitamínu :)

blikprskavka

Viki ako to akoze myslis? Do akych problemov by to mohlo prerast? Ved to je len nedostatok vitaminu C, to nie je nic hrozne nie? Ved vitamin C nie je nejaky extra dolezity, tak neviem preco to takto pises, ze do vacsich problemov.

Vikkii

Eliona pri dietati treba tieto veci riesit co najskor, aby zbytocne neprerastli do nejakych vacsich problemov, ked vies tie problemy zastavit uz v zarodku. Taketo veci netreba odkladat, som rada, ze si isla nakoniec k tomu lekarovi a ze to takto dopadlo, tak sa pomalicky liecte :)

Eliona

Baby ahojte :) vaše komentáre ma povzbudili a konečne som začala veriť tomu, že na každý problém je riešenie, len ho treba hľadať. Boli sme ako som písala v pondelok navštíviť doktora. Aby som vedela ako reálne na tom sme a čo je potrebné robiť. Pýtala som sa aj na tieto kvapky a povedal mi, že urobím dobre, keď ich nasadíme. Len že si musím uvedomiť, že by bolo vhodné ich brať nejakú dobu nie vysadiť hneď ako príde zlepšenie. :)

dievocka

dienda myslím, že už niekoľkokrát si dostala odpoveď na svoju otázku. Je to presne o tom aké majú zloženie. Preto sú vhodné na užívanie pri problémovom období. Tým problémovým mám na mysli napríklad chrípkové aby sme sa správne pochopili. Ale môžu slúžiť fajn ako prevencia ;)

lieskovcek

Anička ako to myslíš, že sa nedostatok vitamínu C neprejaví? Veď prechladnutie a náchylnosť na takéto problémy je jeden z prejavov nedostatku tohto vitamínov. Veď to je logické. Rozumiem, že to nerobia zámerne, ale je podľa mňa dôležité zisťovať si aké sú možnosti, kde môže byť problém, hneď ako zdravotný problém sa objaví, lebo čím neskôr sa to rieši, tým je to komplikovanejšie

Edisia

Za seba ti môžem povedať, že cebion kvapky zmysel majú.. Kamoška ich tiež dáva dcére. Najskôr sa k ním dostala, keď mali zdravotné problémy v zime, že malá bola neustále nascipaná, soplíka sa nevedeli zbaviť. A dnes jej ich už dáva aj preventívne a hovorila, že musí si zaklopať, ale že tento rok zimu prežili bez nejakej ujmy, že by museli zostať skrz chorobu doma :) Presne bolo vidieť, čo tomu dietaťu chýbalo ;)

Eliona

Anička neviem po pravde som tiež z toho jeleň. Rozhodla som sa, že v pondelok zájdeme k doktorovi, že čo povie. A rovno sa aj opýtam na tieto kvapky, či aj pri takomto probléme majú zmysel a ako to vlastne s vitamínmi je, či sú vhodné aj keď je problém alebo len ako prevencia alebo čo vlastne lebo už nerozumiem asi ničomu :(

anicka89

lieskovček, lenže myslím, že to maminy nerobia zámerne, že ho podceňujú. Ja tiež žijem v tom, že vitamín C nie je nejako potrebný pre telo. Že veď človek ho musí mať dostatok z bežnej stravy. Takže nikdy som nič takéto neriešila, že by bolo potrebné ho dopĺňať či už nejakými kvapkami alebo tabletkami. Veď ani na tele sa nejako neprejaví jeho nedostatok, či?

lieskovcek

Dienda čo viem zo skúseností, tak pri prechladnutí u detí je napríklad potrebné aby mali dostatok vitamínu C, pretože ten má pomerne veľký vplyv na imunitu. Na obranyschopnosť tela. Aj keď mnohé mamičky práve tento vitamín podceňujú a neuvedomujú si, že je dôležité aby ho malo dieťatko dostatok.