Cebion kvapky

Príspevok v téme: Cebion kvapky
dd

Ahojte!prosila by som tie, ktore mate skusenosti s cebion kvapkami o radu..dcerka, 10mesiacov, mala horucku a raz mi zvracala, boli sme v pondelok u doktora, dal nam len paralen a odporucil cebion, ze ak ma jarny nedostatok vitaminov..tak som kupila cebion kvapky, dala som jej ich dnes 4.krat ale spozorovala som, ze ma takmer na celom telicku - brusko, chrbatik a tvaricka - scervenale fliacky..mate s tym niekto skusenosti?ze vam takto zareagovalo dieta na tieto kvapky?inak ma uz 3den "dietu", lebo mala aj hnacku, takze papa akurat ryzu, zemiak, mrvku, banan, a pije detsky cajik.s tymito zlozkami potravy nikdy nemala problem, naopak ich vzdy dobre znasala, takze myslim, ze z toho to nebude..vopred vdaka za rady!

dievocka

chuanka do päť euro, čo viem, necelých päť. Super je to, že v podstate aj keď je to malá fľaštička, tak skrz to dávkovanie aké je potrebné ti vydrží pomerne dlhú dobu, čo pri iných vitamínoch C je celkom problém aby dlhšie vydržali :) Avšak samozrejme, že dôležité je dávkovanie nepreháňať to riadiť sa tým čím treba ;)

chuanka

Je síce leto, ale mám pocit, že rôzne problémy zdravotné číhajú na každom rohu, kroku, takže by som bola rada, keby sme zahájili prevenciu, nech sa vystríhame takýchto vecí. Ďakujem ti za objasnenie, koľko asi približne stojí to by si mi mohla napísať? Skúsim možno aj dnes behnúť do lekárne, ak budem mať poobede trošku času.

Edisia

Chuanka prvýkrát som kupovala Cebion v lekárni, keď sme mali v zime s malou zdravotné problémy, potom keď som už videla, že už nám pomaly dochádzajú, ale nechcela som ešte aby ich vysadila, tak som objednala ďalšie cez internet, cez nejakú e-lekáreň. Ono to je na tebe ako sa rozhodneš tie kvapky kúpiť. Ako to bude pre teba ľahšie. Podľa mňa si šikne ako prevencia bezpochyby.

chuanka

Kde tento doplnok kupujete? V lekárni alebo cez internet alebo ako? Zaujímalo by ma či sa dá normálne zohnať v lekárni, či je dostupný alebo či je to potrebné riešiť nejako inak. Podľa toho, čo píšete mám pocit, že aj nám by sa ako preventívne riešenie šikol.

misicka333

ako sa pise nizsie dobre je poradit sa s doktorkou, doktorom, detskym, nam doktorka, ked sme mali problem s prechladnutim a to castym prechladnutim, tak nam odporucila zdvihnut davku na 10 kvapiek dva az trikrat denne a potom, ked uz bude v pohodicke, ze uz nebudeme mat nejake problemy, mozme znizit davku akoze na preventivne uzivanie :)

Eliona

Klamira je tam prevenčné dávkovanie. Znie to zvláštne, tak ešte raz. Dávkovanie ako prevencia. Keď chceš riešiť akože dávkovanie pri chorobe a tak, tak to je dobré sa poradiť s detskou lekárkou, že aké dávky, koľko kvapiek by doporučovala užívať.

klamira

Áno? Ak teda kúpim tieto kvapky, Cebion, tak sa budem riadiť tým, čo je v príbalovom letáku, hej? Aké je tam odporúčané dávkovanie. Avšak je tam dávkovanie aj pri prevencii aj pri nejakých problémoch s imunitou? Lebo to asi nebude telo potrebovať rovnaké množstvo toho vitamínu alebo sa mýlim? Dúfam, že mi budete vedieť pomôcť, nech sa zbaviť chaosu :)

lieskovcek

Klamira to ako sa vitamín C dávkuje, máš už napísané podo mnou. Dôležité je aby vitamínu C malo telo dostatok. Keď ho bude viac nič zásadné sa nestane, avšak dobré je riadiť sa dávkovaním, odporúčaným od výrobcu. Väčším problémom je jeho nedostatok, ten dokáže človeka a najmä malé detičky dosť potrápiť.

Eliona

Klamira dávkuje sa vitamín C aspoň teda pri týchto kvapkách podľa veku. Odporúčané množstvo, dávkovanie nájdeš v príbalovom letáku. Nemusíš sa nejako báť, že by si dala viac bábu ako by si mala dať. Vitamín C neuškodí. A keď ho začneš dávať vo forme týchto kvapiek, tak si presne vieš pozrieť, že koľko je potrebné.

klamira

Lieskovcek vadí, som si vedomá toho. Len sa obávam aby zas toho nebolo veľa. A keď náhodou bude toho viac v tele, či to nemôže spôsobiť nejaké problémy. Ako viem koľko vitamínu C je pre dieťa vhodné? A v akom veku? Neviem, že či sa to dávkuje akože podľa váhy alebo podľa čoho takéto vitamínky.