Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

asti

ja som dostala dm pred necelymi dvoma rokmi.trosku som sa venovala aj tym vychodnym praktikam hi, vtedy som si pichala 2-2-1 a lantus 3j kazdy vecer. pred rokom som prestala, teraz si picham okolo 8j aj z humalogu aj z humulinu 5xdenne. niekedy rozmyslam ci som bola vlani v tak dobrej remisii, alebo mi fakt prirodne lieciva trosku pomohli hmm...ktovie, mozno po case skusim znova, co by to spravilo teraz :o)

marca

Dakujem za kazdu radu a aj za tvrdu realitu. Stohto inzulinu sa aj dobre pribera? alebo to len zo zaciatku kym sa troska pozbiera clovek. Nie ze by to vadilo lebo to je uz teraz asi najmenej co zle sa moze stat! Dakujem!!!

delon

Glukometre v podobe pisacieho pera :
www.zdrava-rodina.cz
www.diabetes-news.de
www.diashop.de aign=affilinet/produkt&products_id=873
ak by niekto ešte vedel o niečom menšom ako pero,tak nech prida link , dik

Andel

Marca,
o tom co pises, sniva kazdy diabetik ;o) a pri tom realita je tak kruta, ze sa s tym musis zmierit a naucit sa zit ;o) Remisia znamena, ze pankreas (podzaludkova zlaza) na zaciatku diabetu este nejaky ten inzulin produkuje, koli tomu si nemusis pichat tak vela inzulinu a musis byt opatrna s jeho davkovanim. Postupne tvoj pankreas bude produkovat inzulinu menej a menej, az ho prestane produkovat uplne, u niektorych ludi to trva rok, u niekoho dlhsie ci kratsie. A jediny organ v ludskom tele, schopny regeneracie je pecen, takze pankreas sa sam od seba urcite nezregeneruje. Ako pise hybe, spravnou dietou, mozes remisne obdobie predlzit, pohybom mozes znizit davku inzulinu, prezieranim sa a nerespektovanim mnozsta sacharidovych jednotiek v jedle, budes musiet pichat viac inzulinu, pretoze viac cukru = viac inzulinu, ktory potrebujes na jeho spalenie. Niekedy vsak nie je jednoduche drzat dietu, pretoze ma to na cloveka psychicky dopad a to tiez nie je dobre (stres produkuje v tele adrenalin, adrenalin = cukor) Cize najlepsie je najst si svoju zlatu strednu cestu, nieco vynechat, nieco obmadzit, nieco papat dalej (teda aspon tak to robim ja) a hlavne snazit sa udrzat glykemie v co najlepsich hodnotach, ale na to vsetko prides casom sama, zistis ako dlho ti v tele pracuje inzulin, kedy pracuje najviac, ako dlho ma este "dozvuky" v tvojom tele atd. Vypozorujes si to vsetko sama, na zaklade vlastnych skusenosti, pretoze ako tu spominala Katarina, zalezi od tvojej vahy, veku, toho aky druh inzulinu beries, ake mas stravovacie navyky atd.

hybe

"Musim sa snazit znizit tie inzulinove davky?"
marca,tie davky ktore si aplikuješ vôbec nie su vysoke...jasne že najlepsie by bolo keby neboli ziadne..no to by si mala hyper a to je zle...ja si picham trojnasobne množstva oproti tvojim a môj kamarat,farar si picha ešte o polovicu viac ako ja,lebo dieta je mu cudzia....a či sa musiš snažiť znižiť inzulin? možno ani netušiš aka je to šalamunska otazka...z pohladu mediciny si je treba davať tolko inzulinu kolko telo potrebuje aby nebolo hyper a teda pozdne komplikacie....z pohladu vychodneho učenia ani k takemuto stavu nemusi vôbec dôjsť ak človek dodržiava prirodne zakony stare x milion rokov...ale to sa nas netyka kedze my sme zapadny blok :-))))

marca

Co to znamena v remisii? este sa mozem opitat mozna blbost! ale je mozne ze sa to este zregeneruje alebo otom mozem len snivat? alebo skor to bude tak ze casom odumru este aj tie bunky co zatial tvoria inzulin a budem si musiet este viac pichat? Stohto sa uz neda dostat ze? len sa stim zmierit?!!!

hybe

"Musim sa snazit znizit tie inzulinove davky?"
marca,tie davky ktore si aplikuješ vôbec nie su vysoke...jasne že najlepsie by bolo keby neboli ziadne..no to by si mala hyper a to je zle...ja si picham trojnasobne množstva oproti tvojim a môj kamarat,farar si picha ešte o polovicu viac ako ja,lebo dieta je mu cudzia....a či sa musiš snažiť znižiť inzulin? možno ani netušiš aka je to šalamunska otazka...z pohladu mediciny si je treba davať tolko inzulinu kolko telo potrebuje aby nebolo hyper a teda pozdne komplikacie....z pohladu vychodneho učenia ani k takemuto stavu nemusi vôbec dôjsť ak človek dodržiava prirodne zakony stare x milion rokov...ale to sa nas netyka kedze my sme zapadny blok :-))))

katarina53

marca, ja nemáme predstavu koľko vážiš a čoho koľko zješ a tiež neviem, či pri tých dávkach inzulínu mávaš hypá alebo hyper, tak Ti neviem poradiť. Neviem, aké druhy inzulínu máš.
Skús poriadne preštudovať tú stránku od nedu, čo sem nahodila Andel, ja som to teraz pozerala a tam máš odpovede na Tvoje otázky.
A Ty budeš ešte v remisii, keď máš novo zistenú cukrovku, lebo Tvoja podžalúdková žľaza ešte sem-tam nejaký inzulín do tela dodá a o to je to zložitejšie.

marca

Ja si picham 6,8,6, a nocny 10. Mne moj lekar vobec nehovoril otom kedy kolko SJ mozem zjest. Odpovedou bolo asi tolko ze snad nechcem este aj pocitat.Ani nato som odpoved nedostala ci su to uz vysoke davky a ci je moj stav oto horsi cim vecie davky si picham.Musim sa snazit znizit tie inzulinove davky?