Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

hybe

ale inač RNG suhlasim,že prežieranie je nepekne slovo...sory...a dokonca kopec ludi je aj nadobeznych a nema pri tom DM2...čiže teoria zachovania prijmu a vydaja energie akosi nesedi...neviem...

hybe

RNG,z vahy si nezhodil ,ale cukor ako pišeš inde maš stale medzi 5,5-12 mmol a štatistiky nepustia RNG...čim maš dlhodobo cukor vyšši,tym vetšie pozdne komplikacie ťa čakaju,to je realita...to,že si si vybral velmi drahe doplnky a že im veriš je v poriadku,z tym sa neda nič robyť,to že sa nehybeš a vyhovaraš sa na pracovne nasadenie a prispievanie sem do fora namiesto ativneho pohybu je smiešne,lebo to sa da zmeniť....ak ma praca prednosť pred zdravim,tak je to potom ok.A zeby bol virus zodpovedny za cukrovku a ešte k tomu 2 typu,tak to je gol.

hybe

OPRAVA,malo byť:
po schvaleni ti prispevok už začne automaticky chodiť každy mesiac....
a taktiež malo byť :
no hlavne treba poslednu spravu od lekara -diabetologa,len povieš,že ju portebuješ na socialne,keby sa vypytoval a je to.

hybe

marča....z tvojim doktorom sa vôbec o prispevku nebav ani zo sestrov(dobre ti radim)...či si ho vybavyš a budeš ho mať je len tvoja vec...treba len zajsť na socialne odelenie pre vyplacanie davok na diety (aspon tak nejak sa to vola u nas v PO)ale to ti povie ktore dvere su to aj vratnik pri vchode... a tam požiadaš o prispevok na dietu k DM1,(prines si zo sebou všetky možne papiere ktore maš,nemusia byť len ohladom cukrovky ale aj ine,no hlavne treba poslednu spravu od lekara,ktoru by ti mal vždy pri kontrole davať...alebo mu povec aby bol taky dobry a ti vytlačil spravu,ak to neroby)tam sa ťa povypytuju trošku,niečo spišu a pošlu to do Blratislavy na schvalenie...po schvaleni ti prispevok už začne automaticky chodiť každy neciac zo socialnej poisťovne,bud na učet alebo ako si budeš žiadať,možno ti daju k prispevku aj preukaz ztp....na tejto stranke:
cukrovka.zdravie.sk
o tom ludia napisali viac.

RNG

Co sa tyka tej regeneracie a jedineho organu schopneho v tele regeneracie -pecen-je uz davno zastarale.
Regenerovat sa da KAZDY organ, dokonca aj mozgove bunky, co je najnovsi poznatok z oblasti regeneracie.

RNG

Andel, ja nie som lekar.
A ja som si uz svoju pracu na tom vykonal, mne uz DM2 prakticky neexistuje a dnes mam dietu s 150 gramami sacharidov. Pred troma rokmi som mohol sotva 50 gramov, aby mi cukor nestupol na 20 a viac.
Podotykam, neberiem ani inzulin ani ziadne lieky na cukrovku, len potravinove doplnky, ktore som spomenul.
A z vahy som nezhodil podstatne(ako hybe povedal, DM2 je choroba z prezratia...) a necvicim, co by bola velmi lahka metoda na znizenie glukozy v krvi
Nie ze by som nechcel, ale neviem si na to v poslednych dvoch rokoch najst cas(kvoli mojej (ne)normalnej pracovnej zatazi, aj kvoli tomuto prispievaniu do fora...)
Takze vysledok je hlavne z tych doplnkov a "rekreacie" tela niekolko rokov na ulta nizkej sacharidovej diete.
Kto sa zaujima o temu "autoimunne choroby" moze si ju pozriet.
Co sa tyka pecene a pankreasu(regulatory cukrov) tie su obvykle alebo poskodene zamorenim, alebo virusami, nevynimajuc aj tie , ktore mame v tele prakticky vsetci a vzdy.
Takze zdoraznovane zvysovanie viralnej imunity pre kazdeho plati duplom pre cukrovkarov.

Andel

RNG, takprosim ta uz zacni na tom pracovat! Ved pozri koko klientov budes mat len z tohto fora! Teoria je myslim si spravna a verim, ze na nej pracuju, nie je vsak jednoduche najst ten patogen, ktory tu chorobu spustil a ako som uz vravela, jediny organ v ludskom tele, schopny regeneracie je pecen. Ucivo zakladnej skoly

RNG

Ono s tym DM1 a DM2 to nie je tak jednoznacne.
Clovek moze mat nachylnost na DM2, telo vytvara extra inzulin aby prinutilo tvrdym tukom(hydrogenizovane lipidy v bunkovych obaloch=tukove polymery) obrastene bunky sa otvorit a bezi to dlhy cas fajn.
Potom dojde nejaky par denny virus, poskodi pankreas, jeho funkcia vylucovania zo 120 jednotiek sa znizi na normalnu(okolo 30)alebo aj pod, a cukor v krvi vystreli na troj nasobok i viac!
Aspon tak si ja vysvetlujem moj osobny pripad, lebo som si meral cukor casto aj pred nastupom DM2, kde som ho mal trosticku zvyseny.
...

Ja tu "autoimunnu teoriu"DM1 celkom nekupujem, ako ste si vsimli z temy "autoimunne".
Ja som presveceny-a nie som sam- ze nase telo je podstatne dokonalejsie, nez by bez priciny nicilo samo seba.
A to aj napriek vsetkym tvrdeniam konvencnej mediciny.
Takze ked najdes patogen(PATOGENY), ktory sposobuje(spusti?) autoimunnu reakciu a zlikvidujes ho, REGENERACIA JE MOZNA!
Rozhodne aspon za pokus to stoji!

mira

marca,choroba si vyberá. Chorobou nám telo oznamuje, že robíme niekde chybu. Choroba nie je nepriateľ.
Spravodlivosť existuje /len ľudské zákony sú nespravodlivé/. Kto sa nespráva v súlade s prírodnými zákonmi, časom sa to prejaví. Nad chorobou treba rozmýšľať.

marca

Malo to byt diety. Ci ma pravo kazdy na tych 500sk na diety.Viem ze choraba si nevybera ale ked nemas peniaze a znamosti tak ti nepatri ani to co podla zakona mas dostat. Aspon ja mam take skusenosti.