Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

hybe

pumpu nemam,ale na pumpu žiadny doplatok nie je,ak to schvali revizny lekar....podla mna,najlepšia cesta ako sa dostať u nas k pumpe je nakontaktovať sa na niektoreho z dealerov,ktory propaguju po vystavach pumpy (napr cez mobil na ich strankych)a oni to už všetko spravia za teba respektive povedia ti a vysvetlia čo a ako,aj ti najdu respektive poradia vhodnejšieho diabetologa ak bude treba....dealeri su uvadzany na strankach vyrobcov pump pre každu krajinu...skus hociktoru pumpu,napr medatron.cz a tam kliknes na medatron v sk republike...alebo hociktoru inu pumpu,ktora sa ti pozdava(v tycch pumpach neporadim,treba vyskusať vsetky cez dealerov a je to)....tu ide o to,že vyrobca chce svoje pumpy mať v uživani a teda sa snaži v tom vhodnym diabetikom(kandidatom) pomahať ako sa len da...vela šťastia

adriana

Môže mi niekto povedať,koľko je doplatok za inzulínovu pumpu,a kolko treba doplácať za inzulín do nej.
Nikde to neviem zistiť,a ani nie som presvedčená,že je to to pravé.Ale cukrovku mám už 16 rokov,a pichám si 5x denne.Nikdy som nebola v pohode.Som vraj nestabilny typ.Najviac sa mi to darilo držať v norme,počas tehotenstva,ale to bola strašná disciplína.Uvažovala som nad tou pumpou,ale počula som,že doplatok je 30 tisic?To je pre mňa nerealne.Tak neviem,nikde sa o tých doplatkoch nepíše.Ďakujem všetkým za odpoveď.

asti

Andel..pozrela som si tvoj blog..diky za niektore info.s mnohymi suhlasim.
tiez si myslim ze vela zalezi od psychickej pohody pri nasej chorobe, sprvoti som sa tiez bala jest, ale myslim ze tak je s tym kazdy..teraz je to uz ok..

hybe

Andel,tvoj odkaz nišie je nefunkčny(teda aspon mne napise že server nie je funkčny,ale v skutočnosti on funkčny je)...skusim ho dať takto,bez bodky za com,asi preto to nsšlo :
www.sladkyzivot.blog.com

Andel

Marca,
teme cukrovka sa venujem na svojom blogu www.sladkyzivot.blog.com, mozno tam neadresujem vsetko na co by si mohla mat otazky, ale nieco malo sa tam uz da najst. Popripade mozes napisat co by si chcela vediet, a ja na tu temu najdem co najviac informacii a pokusim sa o tom nieco napisat.

asti

no a ze si hladna..ja tiez jem 5-6x denne, ale medzijedla len nejaku drobnost. Ked si hladna, tak si daj zeleninu /okrem mrkvy, hrasku, kukurice/ alebo syry, tie glykemie nezvysuju.

asti

ahojte, ja mam DM takmer 2 roky.mne pri odchode z nemocnice tiez nic nevysvetlili, ale aspon tabulky so SJ mi dali :o)
50 pruzkov mas na mesiac, ostatne si musis dokupit. neviem aky mas glukomer, ale zrejme do ziadneho nie su lacne. ja mam One touch ultra.
co sa inzulinu tyka, mam Humalog a Humulin. Humulin mam len mesiac, pred tym som mala Lantus, ale ten je nekompatibilny s tehotenstvom, tak som ho radsej vymenila. Myslim ze na noc by si si mala skusit pichnut menej, ale zavisi aj od toho, kolko mas v noci okolo 3tej. No a k jedlu, to fakt zavisi od toho co zjes, kolko toho zjes, ako si aktivna v ten den, je proste vela faktorov, musis sa sledovat a ucit sa na sebe.zial, asi takto to je hm.

marca

Dakujem za radi. Ja si picham rano 6 obed8 vecera6 nocne12. pravidelne mam rano len okolo 3-4ked si meriam ale na obed mam nad 10vzdy niekedy aj nad 12. vecer je to znova lepsie do tych 10 a o 9tej mam znova nad 10.Zle jem? mam si picnut nocny len 10 alebo ako to mam upravit? Nad 10by to uz nemalo ist? Ja som doma len tyzden z nemocnici a neviem otom este vela aj ked sa snazim otom citat. po prepusteni som nedostala ziadny prospekt akurat mi dali pera a glukomer to je vsetko. Pasiky si mozem ziadat aj viackrat? nakolko sestricka mi povedala ze tych 50mi ma vydrzat cely mesiac. ale potom ako to mam merat pravidelne pred kazdym jedenim?