Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

hybe

marca,čo si myslela pod tym slovom "siety" ? , ked si sa pytala : Mohol by mi este niekto poradit na tie siety ma pravo kazdy?....cukrovka postihuje rovnako vsetkych ludi,je jedno ci su chudobny alebo bohaty ale DM2 vznika jednoznačne z prežierania a nasledne z maleho,alebo žiadneho vydaju energie.A pri tej DM1 je to tiež skôr z blahobytu...je to proste civilizačne ochorenie,že sa už dieťa narodi z dm1,tak za to môžu najskôr preddispozicie alebo sposob života jeho rodičov,ale to je len môj nazor.

CHOROBY NESULADU DUSE A TELA??....Za mnohými ochoreniami sa skrýva psychická, duševná či duchovná príčina, tvrdia alternatívni liečitelia. Rovnaký názor hlása aj tradičná čínska medicína – naše neduhy nevznikajú len v dôsledku pôsobenia vonkajších faktorov, napríklad zmeny počasia či znečisteného životného prostredia, ale aj z rôznych vnútorných príčin. Často ich vyvoláva nesúlad, ktorý pochádza z emočného napätia a narušenej činnosti vnútorných orgánov. Na zdravotné problémy sa preto nepozerajme ako na izolované javy, a to ani v tom prípade, keď sa prejavujú iba na jednej časti tela. Chorý je vždy celý človek! Čo s tým? Prestaňme hľadať vinníkov okolo seba, na chvíľu sa zastavme a zvážme, či cesta, po ktorej kráčame, je tá správna. Zamyslime sa nad svojím životom, myšlienkami a správaním.Psychika určite ovplyvňuje nadmerne potenie,obezitu,reumu,horučku,oslabenu imunitu,vysoky tlak,studene ruky a nohy,uzkosť,mastnu pokožku,zapchu nespavosť..... cukrovka trápi životom sklamaných jedincov s pocitmi bezvýznamnosti.Angína hovorí o tom, že človek nemôže alebo nechce niečo prehltnúť.Ľudia, ktorí si lámu hlavu, veľa premýšľajú, sú napätí alebo chcú priveľa, majú často bolesti hlavy.....

10om

Prepacte ze prerusujem...ale chcel by som vediet Vas nazor este na toto:

CUKROVKA JE CHOROBA NESULADU DUSE A TELA.

Neviem ale tento citat ma privadza k myslienke ze mozno vsetko robim zle. :-)

marca

Neviem ako to vtomto svete chodi ale niekomu ta priroda a zakony nadelia len same starosti a trapenie, nepravej nikomu nic zle ale kde je spravodlivost! Mohol by mi este niekto poradit na tie siety ma pravo kazdy? ale to zalezi aj od platu mojho manzela? Snad ked ma viac ako minimum uz nato nemame pravo? Vraj nato ma pravo len ten komu uz cukrovka nieco porusila. A polovicny invalid to vziadnom pripade, aj ked som citala ze nato ma pravo kazdy kto si picha 4krat. Tak ako to vlastne je? To este aj vtakejto situacii nema pravo clovek nanic len ked je ztej bohacej vrstvy? Akoby clovek namal dost trapit sa nad celou situaciou ved toto stavovanie ide riadne do penazi a chudobny clovek si nemoze ani dovolit dodrzat tieto diety.

hybe

princes...ono peniaze na vyskum napriklad len cukrovky vo svete su a je to velmi velmi velmi vela penazi,pretože sa vedci predbiehaju,kto skôr vymysli umely pankreas :-))) ,ktory štat bude prvi,ten ma zaručene postarane o dobry biznis a to naveky,kôli ludskej naivnosti,či nevedomosti...tiež som sa zamyslel prečo si ludia važia zdravie až ked je neskoro...no zrejme ma v tom prsty ludska nedokonalosť...a tiež to suvisi z vychovou tej ktorej spoločnosti...zavidim trochu napr japonskym deťom...aj ked sa to už aj tam kazi,predsa len je to ešte stale neporovnatelne lepsie ako u nas ,čo sa pristupu k sebe tyka.Na zapade chcu mlady ohuriť seba drogou (kava,alko,tvrde drogy atd)na vychode pre zmenu zdravim,meditaciou...atd.
Myslim si,že klonovanie a rozne experimenty ake len existuju vo vede sa na zapade môžu hodiť k tomu aby pomohli urychliť vyvoj aj v našej oblasti,teda chorôb z poruchami metabolizmu....aj ked je to podla mna scsestne...iba tak hadzať do seba potravu hala bala a potom pri problemoch si vziať zazračnu kapslu a kludne pokračovať v starych kolajach....ako vravim,prirodne zakony si poradia z každym tvrdohlavcom(aj ked nevedomim)...pre prirodu je to no problem

princesss

presne tak.plne s vami suhlasim vedci sa budu radšej zaoberat tym ako naklonovt zvierata či ako odstan nadbytočny tuk či zmenšit nos,neprajem nikmou nič zle ale ludja ktory podstupuju taketo zakroky ak je t nevyhnutne si asi nevažja ani to najhlavnejšie čo maju,zdravie.Raz som sa tak nad tym zamyšlala a ked som si tak všimala ludi okolo seba,takmer nikto si nevaži vlastne zdravie,som ešte pomerne mlada a ked si všimam moje kamaratky ktore hazarduju so svojim zdravim ani nevedja ako velmi si tym ubližuju,ale to uvedimja asi až ked bude neskoro,ked vidim to ako sa stravuju,akym životnym štylom žiju,sami alkohol,cigarety mastne jedla a podobne...odkedy mam cukrovku akoby som si viac važila sama seba dawamdobry pozor na to čo zjem...aj ked nie stale ale stravujem sa pomerne zdravo a športujem a snažim sa udržat si aspom to zdravie ktore mi ešte zostalo a nechcem si život zničit už celkom...a k tej transplantacii buniek no pri dnešnom zdravotnickom systeme sa to knam dostane možno tak za 100 rokov ludja maju v dnešnej dobe welmi wela starosti a prosblemow a stale niečo nowe objavuju ale to čo je vživote najhlawnejšie - ZDRAVIE - to si tušim všimaju najmenej,ako može niekto zaplatit nikekolko milionow len za hlupy vylet do wesmiru,ked tie peniaze obetowal niekde inde,napr.na vysku roznych chorob ludstvo by žilo inak,ale každy mysli fprvom rade naseba a na svoje dobro,kedze aj ja som diabeticka,osobne by som bola tomu panov ktory si ten vyleet zaplatil bola yb som mu welice vdacna keby tie peniaze investowal prawe do vyskuumu liečby cukrovky napriklaad alebo inej zawažnej choroby myslimže tie peniaze by sa wratili sto nasobne...je to dost smutne ale stym asi člowek nič nenarobim,newiem či som taka naivna ale aj tak stale dufam že možno raz niečo bude čo nas z tejto choroby uplne vylieči..

lilien

Myslím že celosvetové zdravotníctvo by prišlo o super biznis keby aj bolo možné"transplantovať zdravé bunky na vytváranie inzulínu"takže určite to nebude lacná záležitosť.Zarábajú na ľudskom nešťastíe aspon tu na SR.Chceme mať pod kontrolou svoju glykémiu? S čím? S tým čo nám dáva slovenské zdravotníctvo?Naša malá princeznička má nárok na 150 prúžkov a ešte jej dokupujeme 50,aj tak je to málo!A čo po 18 veku?Oni majú na starosti umele oplodnovanie zvierat za niekolko milionov korun!Tá politika svetová nech ide do čerta!!Keby chceli už dávno by niečo prerazilo ale kde nato vziať.

RNG

Hybe, to je stara otazka, ako "kolko kamenov tvori kopu", kedy to uz je cukrovka a kedy len zvyseny obsah cukru podla nazorov niektorych lekarov.
V sucasnosti je trend vytvarania chorych, najmensi vykyv sa oznacuje za chorobu. Preto su aj tie data take zmatene.
Dokonca dosli aj s terminmi prehypertenzia, prediabetes a podobne, ktore su tiez vlastne oznacenia chorob v pociatocnom stadiu.
Cize vsetci sme vlastne chori, a to na viac chorob odrazu a musime brat kvanta liekov a chodit viackrat mesacne na rozne vysetrenia.....
Zialbohu, bussiness je bussiness...

hybe

zaujimave...ale na tej stranke (link niššie) kde sa piše o transplantacii zhluku buniek sa piše aj toto:
"Diabetes typu 1 lekári väčšinou zistia u mladých alebo dospievajúcich pacientov a postihuje takmer päť percent populácie."
neviem,ale 5 percent z 6 miliard je 300 milionov....ved tolko zatial ešte nie je ani všetkych diabetikov do kopy,teda 1 a 2 typu.(odhaduje sa,že 300 milionov bude až v roku 2025) momentalne môže byť jednotkarov okolo 20-25 milionov na svete. V ročenke pre diadetikov 2006 sa piše,že : Až 50 percent ludi vôbec nevie,že ma cukrovku,jej diagnoza sa často stanovi až po obiaveni komplikacii...neviem ako tomu mam rozumieť...teda polovica planety ma cukrovku?.......tie rôzne spravy niekedy vôbec nie su seriozne...

10om

hybe plne suhlasim s tvojim nazorom...a mozno si chce niekto svoje tajomstvo odniest do hrobu... ;-)

S "liecbou" DM 1 je to v komercnom svete asi takto:

citujem :-) "Britský Ústav národného zdravia schválil priekopnícku metódu liečby cukrovky typu 1, ktorá by mala pacientov čiastočne alebo úplne zbaviť pravidelného injekčného podávania inzulínu. Založená je na transplantácii zhluku buniek z podžalúdkovej žľazy do pečene. Tieto bunky by mali následne začať produkovať inzulín a prirodzene pomôcť telu vyrovnať sa s extrémnym výkyvom hladiny cukrov v krvi...etc" viac info na vat.pravda.sk

marca

KED vies dobry sposob na regeneraciu pankreasu tak napis budem ti vdacna a asi nebudem ani sama. Aj otej stave mozes napisat mozem ti napisat aj svoju mailovu adresu ale takto vies poradit aj ostatnym aspon ked to vyskusame viaceri budeme vediet ci to zabera.