Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

kiki

len chcem pridat taky postreh, vsimla som si,ze ked mam dobru naladu a pobehujem po vonku aj cukor mi ide dolu lahsie:) takze hor sa do prirody:))

mar

Mohol by mi niekto povedať či tieto hodnoty z odberu sú v poriadku? Nakoľko stoho čo ktomu povedal moj lekár nič neviem. HbA1c% 7.31, S-C-peptid 1.12, B-THb 13, B-HbA1c 0,95 čo tieto hodnoty vlastne znamenajú? Chcela som len vedieť nakoľko pracuje ešte moj pankreas a či vobec ešte pracuje. Napísal by mi niekto ktoré čo znamená? ďakujem!!!

lilien224

som diabeticka uz 6 rokov,picham izulin 5krat denne a ti co maju problemy s nadstavenim odporucam diabetologicky ustav v Lubochni su tam odbornici a pre zaciatocnikov edukacne kurzy.najdite si na internete stranku www.nedu.sk su tam blizsie informacie a kontakty.

pier

ak citiš napr teraz v zime neukojeny zvyseny smed (pijes tekutiny a smed neuticha)a chodis močiť par krat za noc tak jednoznacne to povec svojmu obvodnemu a on ta posle na rozbor krvi a bude to jasne....ak sa iba citis blbo,tak obvodak musi hladat podla toho ake priznaky mu povies.....

mira

Nkuska, andi, dieta pri cukrovke je veľmi účinná, ale treba ju vedieť. Takú, akú radia lekári, je veľmi ťažké dodržať a vedie len k upevneniu choroby na celý život. Pozrite
www.institut.celostnimedicina.cz
tu sú vysvetlené príčiny choroby a účinná liečba.

mjanik

nikuška a ostatní-najskôr dietu,ďalej znížiť hmotnosť(schudnúť) a ak to nepomôže tak akupunktúrou preliečiť pankreas,pečeň a potom aj obličky

andi

ahojte, som tu 1. krat. mojmu ocinovi museli anputovat nohu, mal gangrenu...tajil svoje problemy a nesiel k lekarovi...az vtedy sme sa dozvedeli, ze ma cukrovku. teraz si pichá 3x denne inzulin 8 jednotiek. lekarka nam odporucila, ze mu mame merat cukor tyzdenne 1 den: na lacno a po ranzajkach, pred obedom a po obede, pred vecerou a po vecery. podla vas mu nemame merat aj namatkovo ine dni? mame pravo ziadat od lekarky presny rozpis diety na SJ? dala nam len tabulku kolko gramov coho moze jest a s cim...ale vsade sa docitavam o rozpise SJ. Co mame robit pri hyperglykemii a pri akej hodnote? 1 hypoglykemiu sme uz zazili. viete mi odporucit internetove stranky, literaturu? dakujem a prepacte za naval otazok,
pekny den, ahoj,
andrea