Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

jancit

ok,bolo to len nedorozumenie,lebo oragon neuviedol o aku davku inzulinu sa jedna,iba sa pytal vseobecne,mne doktor povedal ze zdravi clovek znesie 8 jednotiek inzulinu a to je asi aj ta hranica u anorektikov....
mne neostava po vpichoch nič,iba sem tam asi dva tri krat do roka mam modrinku po vpichu,inak nič.

zubik

jasne, ze im nepichaju konske davky:))) inak ostavaju vam po vpichoch nejake bodky? lebo ja mam brucho sama bodka a modrina:(

jancit

šak hej zubik prečo nie ,ale aku davku ha ?? mala davka jedu v pilurkach ma liecivy ucinok nie? a pojedz vsetky pilurky z lekaznicky a mas to za sebou xixi...takze ide asi len o davku.

jancit

inač ak by mal ten idiot hitler a jeho kumpani vtedy inzulin v ampulkach,tak pametaj,že by robil pokusi na ludoch aj z nim...este ze to osud zariadil inač,lebo inzulin bol objaveny až v 60-tom roku last storocia.

....ozaj,preco si sa vlastne oragon pytal??

jancit

zaleži aku davku mysliš a ci ide o rychly alebo pomaly inzulin...ak by to bola mala davka napr do 4 jednotiek max do 8 jednotiek inzulinu tak pravdepodobne by to clovek prežil z tym,že by musel zajedať vetsie množstvo sladkosti (ak by slo o pomaly inzulin bazalny,tak by sa musel napchavať cely den aj noc,pripadne aj pichnutie glukozy do zily)...ale napchavanim sa sladkostami by si mohol len vykoledovť chorobu zvanu hypoglikemia....zalezi od organizmu....
no a vetsia davka inzulinu by ho už dostala do hypoglykemickej komy....nizky cukor v krvi je pre mozok pohroma (norma pre normalny chod organizmu je 4-8mmol cukru v krvi...nad alebo pod je nedobre pre organizmus)
Fyzicky by sa to prejavilo tak,že by sa ten človek potil,triasol,mal velky hlad,až by odpadol do komy.

herman

ved i ja som len fantaziroval :)
je nad slniecko jasne ze pohyb je na strest to najlepsieco bolo doteraz vymyslene :-)
ale je aj pravda ze moze rozhadzat udrzbu cukru a to som vlastne chcel tym len povedat a potom je ten kruh...ale furt je to lepsie ako pozeranie cez sklo ako sa iny bavia :)

kiki

jaaj, herman ja som nemyslela rovno do hypa ze idem, len ze je lepsi ako ked si len tak depresivne sedim napr pred telkou

herman

az na to,ze ked ide cukor dole,tak treba zajest sladke(ak sa neodhadla davka inzulinu,zalezi ako rychlo pride hypo)a cukor berie vitaminy z tela a ktovie či nie su aj z cukru rozne alergie...a je po nalade(lebo aj tu ovplyvnuje cukor)....no a glykemia ide hore (podla tejto teorie)...takže zacarovany kruh..