Vypadavanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadavanie vlasov
kaa

ahoj.mam mensi probelm.uz dlhsi cas mi vypdavaju vlasy.no bola som uz aj u koznej a dala mi nejaku vodicku na rast valsov ci co ale moc to nepomohlo a potom este injekcie ale to len trosku zabralo ale pototm nci sa nezmenilo..trva ot uz asi priblizne rok a ak sa mam priznam tych vlsov som mala dakedy omnoho viac.vraj je to aj tym ze ich nosim v gumicke tak to neviem,to sa snazim redukovat ale aj tak...inac som zdrava...prosim poradte mi niekto co mam robit lebo vlasy co som mala sa mi pacili a rada by som mala take iste znovu..poskusala som aj vselijake domace recepty..seriozne dakujem..papa

RNG

doplnim: moze sa jednat aj o kozne choroby, ako napr seborheu, supinatku(ichtiosis),psoriazu a ine.
Ale to je na kozi dobre viditelne, to nie je len rednutie vlasov.

RNG

Carbofit je absorbent, aktivne uhlie, ktory cisti creva od toxinov. Neviem aku to ma rolu v tejto teme.
Tu sa jedna alebo o nedostatky v tele(mineraly, vitaminy, hormonalne kolisania), ktore sa daju doplnit
alebo priamo dosledok zvysenej hladiny DHT, na co je ucinny zinok a vytazky z korenov zihlavy.

:)

podla mna tie tabletky pomahaju len tomu komu chybaju niake vitaminy a mineraly ale komu nie tak to je zbytocne uzivat neviem ci ma chapete :)

Ivka 1

Dievcata s tou tinkturou by som to moc neriskovala, moze dojst k poskodeniu vlasovych cibuliek. Je to vsak len vase rozhodnutie.
Príčiny vypadávania vlasov teda Alopécie sú rôzne.
Dedičné
Hormonálne
Dietetické – nadmerná spotreba cukrov a tukov v potrave
Androgénne – podmienené mužským hormónom testosterónom
Ďalšími príčinami sú príčiny odstraniteľné :
Fyzikálne – nosenie nesprávnej pokrývky hlavy .Chemické - lieky, použitie agresívnyh šampónov,farieb alebo iných prípravkov na vlasy.
Vplyvy žiarenia
Infekčné, kožné a endokrinné ochorenia / porucha štítnej žľazy – nedostatok jódu /.
Jednostranná , na vitamíny a minerálne látky chudobná strava alebo strava bohatá
na živočíšne tuky.
Nadmerná funkcia potných a mazových žliaz.
Emocionálny stres – napr.manažérska práca pod časovým tlakom, hektický životný štýl.
Príznaky vypadávania vlasov:
Strata vlasov ,zvyčajne tvoriaca ohraničené,holohlavé miesta.
Miesta straty vlasov sú bez dráždenia ,svrbenia a vyrážok.
Koža v postihnutej oblasti nebýva farebne zmenená.
Môžu byť pritomné aj zmeny na nechtoch – bodkovité priehlbinky
Čo teda s tým, ak padajú vlasy ?
Správne umývať vlasy šampónmi na prírodnej báze s vysokým obsahom aloe jedenkrát alebo aj viackrát týždenne.
Používať kondicioner na prírodnej báze
Jesť vyváženú stravu s dostatkom zeleniny,ovocia a strukovín.
Pomocou doplnkov výživy doplniť do stravy:
Mastné viacnenasýtené kyseliny Omega 3 a Omega 9.
Dostatočné množstvo vitamínu H /biotin/, M / folacin/ B5 /pantenol/,B6 /pyridoxin/, zinok a železo . Dobré skúsenosti sú aj s výťažkami z kôry africkej rastliny Pygeum africanum.
Ak na vlasovej pokožke nič nevidno, radím okamžite vylúčiť chemické činidlá.
Nijaké farbenie vlasov , trvalá ondulácia nakoľko chémia aplikovaná na korienky vlasov
môže spôsobovať ich vypadávanie.
V prípade aktívneho vypadávania vlasov by sa malo s ošetrovaním začať čo najskôr, aby sa minimalizovalo trvalé poškodenie vlasových folikul, pretože ak dôjde k ich zániku, vlasové
zárodky sa už nedajú obnoviť.
Šampón z Aloe Vera reguluje funkciu tukových žliaz, preto ho môžeme používať aj pri mastnej pokožke.
Vypadávanie vlasov aj keď je dedičného charakteru je možné pomocou doplnkov výživy, správnou starostlivosťou o vlasy a zmenou stravovacích návykov spomaliť alebo obmedziť.

Chenelocka

Roman napadlo ma,ze si si ma s niekym zmylil:)
rebeka mne vypadali vlasy z toho,ze som prestala brat hak aj stresy..cize mozem si za to sama