Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

25Bendy

RNG: Tak to je teda fakt hlupost. Bez liekov, len potravinovymi doplnkami sa SLE urcite nevylieci, teda aspon ja tomu neverim! A ze aj posilnuju imunitu? Tak ty potom ani paru nemas o tom, ze my so SLE mame tak silnu imunitu, ze posilnit ju urcite uz nepotrebujeme ... hehe, ale som sa fajne zasmiala. Ja by som bola bez liekov na SLE uz asi na druhom svete...

RNG

Lieky na SLE znacne prispievaju k poskodeniu obliciek, pripadne aj pecene, nakoniec je to na nich dost jasne napisane.
Preto davam prednost pouzivaniu klinicky ucinnych potravinovych doplnkov, ktore tieto zle ucinky nemaju
Su aj protizapalove, aj posilnujuce imunitu aj rozne odmorujuce a antimikrobialne, aj regeneracne.
To vsetko pomaha pri roznych chorobach, vcitasne SLE

Etroel

Ahojte, chcela by som sa informovať či je tu niekto z okolia Prešova. Prave mi diagnostikovali Lupus a chcela by som sa o tom s niekym porozpravat co to ma...

25Bendy

Ahojte vsetci! Chcela som sa spytat na psychiku u SLE. Pod tymto pojmom sa vlastne co rozumie? Patri sem aj napr. panicka porucha, alebo busenie srdca a taketo nejake prejavy, alebo co sa konkretne pod pojmom psychika u SLE myslííí??? Dakujem

rudolf

25Bendy , žiaľ , biopsia je jediná 100 % met´da na potvrdenie SLE , žiaľ , aj keď je to nepríjemné , ale určite menej ako keby Ti "odišli" obličky a bola si odkázaná na dialýzu !!!!! niekoľko rokov???

agatulen

Ahoj 25 bendy :o), biopsie nejsou žádný muka :o), FAKT, dělá se to v lokálním znecitlivění a nic necítíš.

Zkus si pročíst informace o biopsii a hlavně reakce, jak to kdo prožíval /pod příspěvkem/. Věřím, že až se rozhodneš pro biopsii, budeš překvapená, že to nebolí! Zdravím a tady je odkaz:
www.lupusinky.estranky.cz
Agata,www.lupusinky.estranky.cz

25Bendy

Mne tiez stale nefrologicka hovori o tej biopsii, no zatial som to odmietla. Mam toho za sebou dost a uz nechcem prezivat muky. Pri SLE je zvycajne ake postihnutie obliciek? Myslim číselné ... Viem, ze je to od 1 po 5ty stupen. Ktory je vsak najhorsi?

monika h

25Bendy
biopsiu ladvin mi robili ešte na začiatku, ked mi lupus zistili. Bolo to bolestivé, ale dá sa to vydržať.