Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

maťka

... no ahojte všetci, Rudko, Kamilka, Danušky, Dominika, Aďka, Marry... a vlastne všetci, dlho som tu nebola ale aspon pre info, mám sa fajn, ako vždy na normálny bežný život to ujde, ked niečo prepísknem, jasne to cítim, ale ja už som taká, nemá zmysel zalamovať rukami a čakať čo s nami bude, ved vlastne nejako to vždy dopadne, hehe.... dúfam, že sa aj malé dievčence majú aspoň trochen lepšie, želám Vám veľa optimizmu, ten lieči... páte všetci Vaša maťa

agatulen

Ještě Warfarin:
citace z příbal.letáku....

Jestliže již užíváte některý z následujících rostlinných léčivých přípravků, musíte se před ukončením jejich užívání poradit s lékařem.

Ginko (Ginkgo biloba), česnek (Allium sativum), andělika čínská (Angelica sinensis), papája (Carica papaya) nebo šalvěj (Salvia miltiorrhiza) mohou zvýšit účinek přípravku Warfarin Orion. Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) a ženšen (Panax spp.) mohou naopak jeho účinek snižovat.
Proto během léčby přípravkem Warfarin Orion nesmíte užívání těchto rostlinných léčivých přípravků zahájit nebo ukončit bez konzultace se svým lékařem.

Dana D

Ahojte všetci.Neskúšali ste niekto užívať COLOSTRUM?Našla som dáke články a zaujalo ma to.Určite by som to nedávala dcérke bez konzultacie s ošetrujúcou lekárkou.Len ma zaujíma,či niekto nemá s týmto liekom dáke skúsenosti.Ďakujem.Dominika s maminou

agatulen

Pro 25Bendy.
Warfarin je opravdu zmetek, na čaje opravdu pozor, je nutne vědět,co piješ a není bylinka jako bylinka...raději bych neriskovala,nikdo přesně neví,co která bylina s warfarinem udělá,já byc do toho teda nešla... Hlavně největší prevít je prý třezalka tečkovaná!!!!
Jinak ohledně hubnutí je diskuse na lupusinkách,posílám odkaz:
www.lupusinky.estranky.cz

Zkus se obrátit na dietologa nebo výživového poradce,jsou u velkých nemocnic - hlavně žádné experimenty,protože tělo je tvůj prostředek k životu a není dobré ho moc dráždit...Pokud máš kortikoidy,taky raději opatrně...Lepší několik kileček navíc,než rozbouřený metabolismus nebo podváha....raděj opravdu vše konzultuj s odborníkem(i ty čaje)- určitě se to vyplatí. Když požádáš svého oš.lékaře na lupus, určitě ti poradí,kam se obrátit.
pa
agata

Katcha

Ahoj. Na Facebooku fungují souběžně dvě skupiny - Lupus ČR a Lupus ČR šepoty. Ta druhá zmiňovaná skupina je uzavřená tzn. že do ní mají přístup pouze zaregistrovaní a schválení správcem. Je to kvůli soukromí (do diskuze pak vidí pouze členové. Posílám odkaz www.facebook.com

25Bendy

Ahojte!
Vsetko len to NAJ v Novom roku, vela zdravicka a rodinnej pohody, zelam vsetkym ...
Ako pozeram, uz davno sem nik nenapisal. Ja som sa len chcela opytat, ze odkedy beriem ten Prednison 15 mg, tak som pribrala okolo 6 az 7 kil a teraz sa snazim schudnut. No tiez beriem Warfarin a tak neviem, ci mozem pit aj cajiky na chudnutie? Lebo minule som citala, ze pri Warfarine nieje dobre pit bylinkove caje, ze sa potom mozem rozkrvacat. Je to pravda? Tak ako sa mam potom snazit schudnut?

Andrej

Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".
Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

25Bendy

Vsetkym prajem v NOVOM ROKU, hlavne vela zdravicka, stastia a nech je tento rok ovela lepsi, ako bol ten minuly :)