Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

RNG

Hoci som povedal, ze sem uz nebudem prispievat, lebo nezda sa mi, ze sa tu ludia chcu naozaj vyliecit, ale len sa drzia za ruky a vzajomne sa lutuju a opakuju znova a znova tie iste metody, ktore nevedu k ziadnemu pozitivnemu vysledku..
Endoxan=cyclophosphamide je chemoterapeutikum povodne navrhnute na rakoviny, zialbohu samo je karcinogenne, poskodzuje rozne organy, najma ladviny a kostnu dren a zamoruje telo celkove. Samozrejme pre to aj znizuje znacne imunitu a to lekari organizovanej mediciny prehlasuju za uzitocne pri autoimunnych chorobach
en.wikipedia.org

maťka

...ahojte všetci, trocha som sa na Vás prišla mrknúť a veru vidím Rudko že sa Vám to nejako skomplikovalo???...čo tak náhle??? ja sa držím, ako klasika niečo medzi a na normálny bežný život som ok, ako moji lekári hovoria,,, mám stále veľa práce, tak niekedy nemám čas ani myslieť na to, že mi niečo je... veľmi Vás všetkých pozdravujem, želám pekné sviatky a Nový rok 2011 aby bol ten, v ktorom sa Vám splnia všetky želania... pozdravujem Kamilku a myslím na ňu, je silná ona to zvládne,,, držte sa Vaša Maťa

25Bendy

Pekny den! Tak drzime Kamilke palceky. Ja som bola tiez na liecbe Endoxanom, este pred pol rokom. Na infuzie som bola asi 7krat, ale vsetko dopadlo OK, oblicky sa mi "spamatali" a momentalne som na Imurane, samozrejme okrem Prednisonu a inych liecikov...

rudolf

tak Kamilka bola aj v nemocnici , žiaľ nezvládli sme to liekmi tak nastupujeme na liečbu Endoxanom raz za mesiac , a dokedy? , to nevieme ale určite 5-6 x . Sakra... smola ...

rudolf

tak Kamilka bola aj v nemocnici , žiaľ nezvládli sme to liekmi tak nastupujeme na liečbu Endoxanom raz za mesiac , a dokedy? , to nevieme ale určite 5-6 x . Sakra... smola ...

Dana D

Ahojte všetci.Všetkých pozdravujeme v toto zimnom období.Želáe veľa-veľa zdravia a Kamilke držíme s Dominikou palce pri liečbe.Aojte Dominika s maminou

25Bendy

Dobry vecer! Je mi luto Kamilky :( a zelam jej, aby sa to vsetko, co NAJskor dalo do poriadku a aby ste SLE dostali znova pod kontrolu. Drzim palce ...

rudolf

Ahojte všetci, žial naša kamilka je teraz v tej sakra zlej fáze SLE, odpad bielkovín 3,1 g a erytrocyty v moči 5000000 takže stav ako pred 4 rokmi :-( ale je tu zázračný Prednison 60 mg denne a Myfortic 720 mg 2 x denne , tak uvidíme 22.11. na kontrole :-)))

te5p

Ahoj ľudia
tak neskôr ale predsa sa k Vám chcem pridať a troška podiskutovať, alebo dozvedieť sa dačo nového, alebo poprípade možno aj poradiť.. :)
aj keď hádam nevadí že mám ,,len,, :) dermatomysoitídu, mám pocit že aj tak sme na jednej loďke.
choroba mi bola zistená ešte v roku 2003 a odvtedy denno-denne prednisonujem a dopĺňam to aj inými lentilkami :)
nechcem aby ste ma tu nebrali dáko vážne a preto sa hneď ospravedlním za kopu smajlov, samozrejme všetko je písané seriózne, ale deň bez úsmevu by bol strateným dnom, tak vám pridám aspoň dáky virtuálny..
a teraz ak máte dáku radu budem povďačný.
v poslednej dobe mám strašná problémy koncentrovať sa na učenie.. proste to pamätanie si ide horšie a horšie a koncentrácia je tiež slabšia, mohol by to byť prejav znížených dávok prednisonu?