Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

25Bendy

Ahojte! Za problemy s travenim sa povazuje aj nafuknute brusko po vsetkom, co napr. aj v malom mnozstve zjem? Ked som brala Prednison 15mg, tak som to tak nepocitovala, ako ked ho mam teraz znizeny na 10 mg. Ked nieco zjem, hoci aj v malom mnozstve, tak sa citim byt niekedy taka plna, ako keby som zjedla vagon niecoho. A citim, ako keby mi mal zaludok kazdu chvilku explodovat. Taky ho mam nafuknuty ... po case sa to dostane do normalu a je vsetko OK.

monika h

Mirka912
Plaquenil mi nasadili, ked som sa dostala do remisie (predtým cyklofosfamid). Beriem ho už asi 11 rokov a nerobí mi žiadny problém.

Rudolf,
je to naozaj beh na dlhú trať, 5 mg obdeň je už v podstate udržiavacia dávka. Ja som sa nikdy pod 2,5 nedostala, lebo pri tejto dávke sa mi lupus začal znovu ozývať, takže sme sa nakoniec vrátili na 5 mg (dlhodobo)

všetkým želám hlavne veľa trpezlivosti (nič iné nám nezostáva)

rudolf

ahojte, všetci priatelia. Tak Kamilke ešte nevysadili Prednison , berie 5mg obdeň a vidím to na dlhú cestu k absolut. vysadeniu Prednisonu , lebo ten je s imunpsupresívami zakladom spoľahlivej "liečby" SLE, takže pokračujeme ďalej a dávam jej k tomu E a C-vit. a Zinok . Ináč , zajtra je celosvetový deň LUPUSu :-)))

Mirka912

Ahojte priatelia :) dlho som tu nebola, dúfam, že sa Vám všetkým darí a máte sa dobre.
Rudko už vysadili Kamilke prednison? A tesim sa s Vami z toho auticka aj ja som premyslala prave nad Kiou Soul :)))
Viete niekto nejake info o lieku Plaquenil?
Ja sa mám výborne, už byciklujem, opať hrám bedminton, chodim na prechádzky a tak, proste žijem :)) lupusove "prekvapenia" sú stále menšie a menšie a problemov je menej a menej, verím, že všetko je ok.. :)

hubinka

Aka je prognoza mat babätko s tymto ochorenim,aj ked mam vysledky u lekarov velmi dobre.Da sa vobec bez obav vynosit plod a mat zdrave dietatko?

agatulen

Ahoj, kdo jste nečetli článek o lupusu v českém Blesku Zdraví,máte možnost, naskenovala jsem jej i pro vás:
KLIK:
www.lupusinky.estranky.cz
ahojky Agata