Diabetická diéta

nickulka

Ahojte,mám 7 ročnú dcérku diabetičku, hladám maminu, ktorá má skúsenosti s touto chorobou, hlavne by ma zaujímalo čosi ohľadom stravy. dakujem martina

RNG

Pri castej hypoglykemii treba znizit davky inzulinu a zlepsit funkciu pecene.
Uz aj ked neverite na regeneraciu pankreasu, pecen mi dufam nikto neodskriepi, ze sa da regenerovat a jej vylucovanie cukru v hypoglykemii zlepsit. Pozrite na protokol dr Berksona, rozne aminokyseliny, enzymaticke cistenie a bylinu Lagestromia speciosa, na regulaciu cukru vylucovaneho pecenou.
A tymto utekam aj z tejto temy skor, nez ma odborni "pichaci inzulinu" napadnu(samozrejme aj osobne, ako inac).

kamari

Je fakt, že pri manuálnej práci letí glykémia raketovo dolu. Nám minulý týždeň menili okná - už od štvrtku to dávam do poriadku a aj 2x denne cítim, že mám málo cukru. A to nie je len pri upratovaní, ale aj pri záhradkárčení, zametaní atď. Asi musíme prestať manuálne pracovať :))

katarina53

kiki, skús to odmerať a potom budeš múdrejšia. Písala si, že si len utierala podlahu, ale to sa určite nedá porovnať so sobotňajším upratovaním.
Inak som rada, že sa toto fórum trochu rozhýbalo...

kiki

nemerala som si, len som uz citila,ze sa mi trasu ruky, ale je mozne,ze to bolo sposobene tym sportovanim s metlou, ved ked napr v sobotu doobedu upratujem, inzulin ani nepotrebujem. chcela som len vediet,ci kava moze mat nejake tie vedlajsie ucinky, ale ked vravite, ze ani nie..nabuduce radsej odmeriam, ci to nebol len ten pocit hypa

Andel

kiki, katarina: je vedecky dokazane, ze kava zvysuje hladinu cukru u diabetikov typu II., neviem ako je to u nas, ja pijem 2-3 kavy denne a urcite mi cukor neznizuju (ciernu, bez cukru a mlieka). Za to cinnost ako vysavanie, umyvanie dlazky, idem hned do hypa ak sa pred tym nezmeriam, je to predsa len taka mala rocvicka ;o)

katarina53

kiki a zmerala si si cukor, mala si naozaj nízku hodnotu? pýtam sa preto, lebo som sa stretla aj s názorom, že kávu nepijim, lebo mám pocit ako keby som mala hypo.
A súhlasím aj s Andel, že to mohlo byť aj v tom umývaní dlážky. Totiž najťažšie je zladiť fyzickú aktivitu s množstvom aplikovaného inzulínu.