Diabetická diéta

hybe

napriklad uhorky môžeš zjesť na ranajky kolko vladzeš....a ochuťiť ich paradajkou :-)
ja denny inzulin chapem ako celodenne pôsobiaci,asi si mala na mysli rychly inzulin pichany pred jedlom...ja si inzulin min 10 rokov aplikujem iba do brucha,okrem toho ze sa stamade najrychlelsie vstrebava,na bruchu je predsa len niejake to sadlo,takže to vobec nie je bolestive....ale kazdy vsetko preživame inak,to je ok.Ak som si pred tym aplikoval inzulin do nôch (do stehien podla navodu na pichanie samozrejme) tak ma celkovo boleli svaly ale aj celkovo cele nohy,teraz uz nemam ten problem.

kiki

nemate niekto nejaky napad na ranajky bez sacharidov? chcela by som to skusit bez inzulinu,aspon toho denneho,modriny na nohach uz nejak prezijem, ale tie injekcie do brucha neznasam

hybe

potreba sacharidov :-)) ?
no SJ urci diabetolog,a ked priberas tak ti znizi a ked chudnes tak ti prida SJ na den....teda robi to len podla "selskeho" rozumu...co je asi ok.
Naozaj neviem ci su na to niejake tabulky.

kamari

Nejdem po jedle do hyper - tým, že obmedzujem sacharidy mám glykémie v norme, keď viem, že pojdem behať, zjem viac, aby som mala 6-10.
A ako sa ráta potreba sacharidov na váhu?

hybe

prijem sacharidov by bolo možno dobre regulovať podla vahy,ale tak isto aj celkovy prijem SJ regulujeme podla svojej vahy....Ak to nepociťuješ ako trapenie tu fyzicku aktivitu,tak ju uprednostnuj,ale len ak po najedeni nejdes do hyper,inač to nie je ono a prave vtedy sa tomu hovori : športom k trvalej invalidite...jednoducho sa to da odbiť tak,že sa povie,že každy si musi najsť tu svoju optymalnu hranicu,koniec koncov telo našťastie mierne (ale aj vetšie) vykyvy v stravovani toleruje dosť dlhu dobu.

varguska

nickulka:
Odporucam ti pozriet stranky sk.diabetacek.cz, co je stranka rodicov diabetickych deti. Tam najdes nielen info o stravovani. Mozno ta zaujmu aj aktivity a edukacne stretnutia, ktore organizuju. Aj v Cechach je stranka www.diabetacek.cz, kde je aj kolonka diabeťáček, vytvorená pre deti.

Andel

nickulka:

je tazke radit mi co sa deti tyka, ale kazdopadne myslim si, ze je aspon zo zaciatku dobre dodrziavat dietu, ale zase netrapit dietatko. Urcite ti lekarka povedala ako malej davkovat inzulin a kolko sacharidovych jednotiek moze zjest. Do tych sacharidovych jednotiek mozes zapocitat akukolvek stravu, ktora malej chuti. Kym je malicka v remisii, nebude jej treba este tak vela inzulinu, cim dlhsie bude mat cukrovku, tym viac inzulinu bude potrebovat na jedlo. Postupom casu sami pridete na to, ako jej telicko reaguje na inzulin pri roznych jedlach a potom sa vlastne sami budete lepsie orientovat ako pichat inzulin. Niekedy je potrebne po 2 hodkach po jedle dopichnut inzulin ak bolo pred jedlom pichnute nedostatocne mnozstvo. Nic sa neboj, za pol roka ste lepsi profici ako doktori, pretoze niet nad osobnu skusenost. Co je najdolezitejsie, nestresovat sa a ani malicku koli cukrovke, stres = adrenalin, adrenalin = zvyseny cukor (glykemia). Takze hlavne pohoda, a nehladovat a netrapit sa, je lepsie dat polovicku horalky a pripichnut inzulin ako nechat sa malu trapit a depkovat. Kazdopadne, da sa to zvladnut, hlavu hore

adriana

Nickulka,a čo ťa zaujíma?Neviem ako detičky,ale diabetická diéta je hlavne o správnom stravovaní.Strava rozložená do 5-6 dávok.Mala by sa podávať v rovnakom čase,a s odstupom asi 3 hodín.Sladkosti vylúčiť,ale aj výrobky z bielej múky.Dia sladkosti,tiež nie sú najzdravšie,ale detičkám to nevieš veľmi zakázať,údené tiež nie.No snáď sa niekto ešte pridá.

adriana

Nickulka,odpovede idú do radu-teda za sebou.Ty vložíš príspevok,a potom na to niekto reaguje.Je tu viac tém-na tému diabetes,tak keď vieš,klkikneš si na tú tému,ktorá ťa zaujma,a ostatní vidia,ktorá téma bola posledná,a keď vedia,tak ti odpovedia.Je tu aj téma o detičkách.Najlepšie keď si dáš stránku zdravie-fórum,a na pravo si klikneš na komunitu-diabetes.A vitaj medzi nami!

nickulka

prosím Vás som tu nová, mám v tom trochu chaos, ak by bude niekto odpovedať, budem to vidieť pri mojom príspevku, alebo idú automaticky odpovede doradu? tak isto ak chcem ja reagovať, tak stále vkladám iba nové správy, dík