Diabetická diéta

kamari

Presne - ak robím nejakú namáhavejšiu manuálnu prácu, tak glykémia doslova letí dolu. Stačí aj umývanie okien alebo dlážky. Pri rýľovaní záhrady musím podchvíľou niečo zajedať, lebo ma hneď trasie.Ale pri behaní mi neklesá cukor tak rýchlo, ale má to dlhodobejší efekt - nie nárazovo zletí dolu,ale ešte aj na druhý deň mi spaľuje rýchlejšie s nižšou dávkou inzulínu. Veľmi mi to vyhovuje. Manžel sa mi smeje, že už nie som závislá len od inzulínu ale aj od behania...

ojko

velmi dik za odpoved,som sa bal ze ma zle pochopiš...ja mam tiez okolo 40 ale nebeham,preto som chcel vediet niečo okolo toho,dik
ale prispejem aj ja svojim postrehom na tuto temu...mne velmi znizi glykemiu,som zistil,ak robim niejaku zaťaž...napr dviham,premiestnujem niečo extra ťazke,hoci i len ka kradučku vzdialenost...alebo ak tlacim chvilu auto,tak hypo potom pride tak do pol hodiny zakonite....par krat som aj zamerne tlacil na ceste auto,akoze nemam benzin a ono to vzdy zaberalo spolahlivo na glykemiu,pri tom to tlacenie bolo ta 20-50 mertov cize nic moc,žiadna extra namaha,časovo ani na tri minuty :-)

kamari

Môžeš sa pýtať - nie je to žiadne tajomstvo (hlavne keď tu píšeme pod prezývkami:))
Nie som žiaden preborník - kým bolo dobré počasie chodila som behať denne alebo aspoň 5x do týždňa tak 4-5 km nemám to presne odmerané. Nič extra, takých 35-40 min behu. Teraz je to horšie, ale snažím sa ísť aspoň 3x do týždňa. Ak nejdem behať apoň cvičím, ale to tak dobre nezaberá na glykémie - aspoň nie za taký krátky čas aktivity ako pri behu.
...a nerada to priznávam, ale mám 40 rokov a 3 deti..........(teda tie deti priznávam rada, len ten vek....)

kamari

čaute všetci. bližia sa nám vianočné sviatky a ako čítam, už aj na našom dia fóre začína koláčiková debata.
ja pečiem vianočné pečivo pre všetkých okrem seba a už len tá sladká vôňa mi dvíha glykémie. Vôbec nič som neporušila, len som už asi 4 dni nebola behať (v tom hroznom počasí sa to nedá) a dnes ráno glykémia nalačno 8,9!!!!!!
No asi mi bude musieľ Ježiško priniesť bežecký pás...

peterh

Trošku upresním adresu. Odporúčam sk.diasvet.cz Je tam veľa informácií a to nielen o stravovaní diabetikov. Viem to, lebo tú stránku spolutvorím..