Diabetická diéta

kiki

znizuje vam kava cukor? ja som si pred chvilou jednu dala po nedelnom obede, potom som sa dala do uymvania dlazky a zrazu citim,ze hypo je zase tu...

kamari

Ahoj Andel, práve som si prečítala tvoj otvorený list na blogu, je to neskutočný rozdiel. Ale neviem, či s tým niečo urobíme, všetko je to o peniazoch a tých je momentálne na SK pre zdravotníctvo žalostne málo. Obmedzené je všetko. Na všetko sa "dopláca", ale v reáli štát alias poisťovne hradia minimum.Na Slovensku je ťažké žiť zdravým ľuďom, chorí živoria. A ten mesačný príspevok na dietu? Smiešnych 500,- Sk, ktoré Ti zoberú, len čo prekročíš predpísaný limit čo len o 5,- Sk. A keďže nedostávaš mesačný príspevok, padajú Ti aj ďalšie úľavy ako napr. neplatenie poplatku za recept v lekárni. No je to tu skrátka úžas. A vôbec nikomu nezáleží na tom, že prekročenie limitu nemáš z vlastného príjmu, ktorý je úbohý, ale máš to šťastie, že partner zohnal trochu lepší flek - príjem sa berie za všetky osoby žijúce spolu v domácnosti.... To len tak nevymyslíš!

Andel

Adriana, dakujem za podpisanie, cakam aby tam bolo aspon 50 podpisov, inac si myslim, ze to nema zmysel. Myslim si, ze ludia maju strach, alebo ja neviem preco to nepodpisuju. Pripomina mi to komunizmus, nie demokraciu. Ked som ten list zverejnila na blogu, volal mi moj otec, ci sa nebudem skrz to bat vratit na Slovensko. Ja sa nebojim, mam slobodu slova a myslim si, ze s tym je potreba nieco spravit, bez ohladu na to ci sa vratim na Sk alebo nie, myslim si, ze to nie je spravne! Ja osobne spotrebujem 50 pruzkov tyzdenne! Neviem si ani predstavit co by som robila doma ;o)

adriana

Andel,chcela som sa pripojit k tvojmu otvorenému listu,na tvojej stránke,ale neprešlo to.Keď som dala odošli,tak to chcelo odo mňa pas?Musím sa zaregistrovať na tvojej stránke?Už si poslala tvoj list?Keď som čítala čo máš ty,a čo máme tu,tak vôbec sa tu nevracaj.Na dovolenku o.k.,ale žiť?Ja tiež dokupujem papieriky,lebo 50 kusov je smiešne,pri 5x pichaní,aj tie ihly do inzulínového pera,ja mám na jednu ampulku 1 ihlu,fakt ako v Carihrade.Taká som rozhorčená.POZRITE SI VŠETCI: www.sladkyzivot.blog.com a pripojte sa k tomu listu.

kamari

Ahojte všetci.Viete mi ešte poradiť či si môžem občas dovoliť porušiť množstvo zjedených SJ? Včera som totiž bola nejak veľmi hladná a tak som po večernom šaláte zbodla ešte neviem koľko musli s orechami. Dopichla som si Novorapid,takže po hodine som mala 10,2, ale ráno som mala 7,8. Pichla som si bazal a išla som behať. Chcela by som totiž čo najdlhšie vydržať len na bazalnej dávke Lantusu, ale dakedy som fakt hladná a tie šaláty mi občas lezú hore krkom.Len neviem, či robím dobre, ale pri normálnej strave s pichaním analóg. inz. pred každým jedlom som mala skoro po každej dávke hypo a musela som sa stále prejedať. Raz som sa dopracovala dokonca k hodnote 1,9. Keď som len na bazále, tak mám oveľa menej hypo - max. v popoludňajších hodinách, keď nestíham časový limit na večeru.A hyper - teda nad 10 mám iba keď vedome zjem viac. Vtedy niekedy dopichnem, ale viackrát sa mi stalo, že som si myslela ako veľa som zjedla, dopichla som 2 j Novorapidu a do hodiny som mala 2,6. Napíšte mi ,pls svoje názory, za každú radu som vďačná.

adriana

Kamari,ani hypo ani hyper nie je dobre a v konečnom dôsledku to odnesie zdravie.Hypo vedie k priberaniu,ale nie je to pravidlo,preto,lebo sa musíš najesť,aj mimo obvyklých časov jedenia a väčšinou si musíš dať sladké.A je to aj pri zdravých ľuďoch,že sladkosti vedú k zvýšeniu váhy.Ty to ešte zvládaš ovocím,ale aj ovocie obsahuje cukor.Jedno jablko je fajn,ale kilo už nie.Radšej znížiť dávky inzulínu,keď vieš,že budeš mať zvýšenú fyzickú aktivitu.A keď je zase stále zvýšený cukor,začnú spomínané komplikácie-oči,obličky,cievy..Ale prídeš časom na všetko,každý organizmus inak reaguje.