Diabetická diéta

andel

Inzulinovu pumpu pouzivam zatial len 2 mesiace, ale moja dieta sa velmi nezmenila, akurat sa snazim jest rovnake mnozstvo uhlovodanov v rovnaky cas (teda rovnake mnozstvo kazdy den na ranajky, rovnake mnozstvo na obed, rovnake mnozstvo pri veceri) Nie vzdy sa to dari. Inac myslim, ze za tie 2 mesiace co pumpujem su moje denne glykemie ovela lepsie, trvalo mi asi mesiac kym som si zvykla na pumpu a moje glykemie sa zacali pohybovat v tych spravnych cislach.

mira

TosHo,
je mi ľúto, že ak si knihy vôbec čítal, tak si ich nepochopil.
Veda pokročila asi tak, že z cukrovky je celosvetová epidémia a jej následky čoraz ťažšie. /ale spotreba antidiabetík potešiteľne rastie/
Zastarať nemôžu princípy, na ktorých stojí chod Vesmíru, objavené pred tisíckami rokov tak, ako nezastará eneria Slnka a Zeme, ktorá nás napĺňa.
Ešte raz: je mi ľúto.

RNG

Mira, ja si cukrovku(diabetes 2)veru liecim a s uspechom.Bez extra inzulinu, len s doplnkami a spravnou stravou.
Strata vahy, regeneracia buniek na zvysenu inzulinovu senzitivitu a regeneracia pankreasu na vydavanie extra inzulinu je mozna, viaceri lekari o tom pisali a ja sa drzim ich odporuceni a cukor ide dole.
Kedysi pri hrubom poruseni diety(tj normalne jedlo, chlieb, ryza, ovocne stavy-hlavne pomarancova a hroznova) mi vyniesli cujor az na 30!, dnes pri takom hrubom priestupku, ktoreho sa dopustim naschval raz do roka, aby som videl, kde to speje max som si nameral 13)
Takze tvrdenie, ze je cukrovka neliecitelna je dnes pri novsich vedomostiach lekarov s tymto sa zaoberajucich pouzitim inych metod, nez dodavanie inzulinu, je zastarale.
Ano, mate pravdu, tyka sa to zatial(klinicky dokazane) len cukrovky typu 2, ale regenerovanie pankreasu pomoze aj cukrovkarom typu 1.

mira

Pier, cukrovka naozaj nie je neliečiteľná.
Treba len niečo vedieť o metabolizme cukrov a vôbec o pôsobení potravín na ľudské telo.
Želám všetkým chorým, aby to pochopili.

mira

Pumpu nemám, ani cukrovku. Má ju moja mama, tak o nej dosť viem.
A vidím, kam sa dostávajú ľudia, ktorí slepo poslúchajú doktorov, ktorí len hľadajú trvalých odberateľov na tony liekov.