Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

myself

Makroo, prosim Ta, nechces si dat apon trosicku viac zalezat na tom pravopise ? Chytam z toho depku ked vidim, ze dospely clovek si neosvojil zakladne pravidla slovenskeho jazyka :)

A teraz musim dat fakt bacha co pisem, aby ste ma nesfukli :)

susan1108 - problemy s dychanim prekonas pravidelnymi dychovymi cviceniami - budes prekvapena ako to pomaha.
Z pociatku je to velmi tazke, lebo mysel je fixovana na spravne dychanie a potom mas pocit, ze sa nemozes prestat kontrolovat lebo prestanes dychat, odpadnes, umries, ....atd - no proste je to tazke.
Treba zacat s cvicenim typu 3-3-3 : trojsekundovy nadych - tri sekundy zadrzat dych - trojsekundovy vydych. Toto treba cvicit pravidelne, niekolko krat denne - vzdy minimalne 10 opakovani.
Postupne to pojde lahucko - potom treba zvysovat napr na 4-4-4-4 (ta posledna stvorka znamena, ze po stvorsekudovom vydychu mas stvorsekundovu pauzu pred dalsim nadychom,atd....).
Dychanie je velmi dolezite a ovplyvnuje spravne prekrvenie mozgu - nespravne dychanie je spustacom atakov. Ked si osvojis spravne dychacie techniky velmi lahko sa vysporiadas s bliziacim sa atakom. Este je podstatne aby si dychala branicou --> poloz si ruku na hrud a dychaj tak aby sa hrud vobec nehybala, cize akokeby dychanie bruchom.
Zial, toto ti nepomoze s mravcanim alebo zavratmy, ktore trapia aj mna, ale pomoze to odburat aspon jeden problem.
Ja ked som zacal trenovat dychanie tymto sposobom, prestal som mat tlaky v hrudniku a pichanie - a co je velmi dolezite, velmi vela atakov som predychal ked boli v pociatocnom stadiu a vyhol som sa tak katastrofe. Obcas mi to sice nevyslo, ale tiez som iba clovek a robim vela chyb :) A aj gramatickych :)

rena23

denca, je to zmes vitaminov a mineralov, ktore pomahaju odburat stres. Dostat ich bezne v lekarni, alebo v e-shopoch.

hubinka202

ano mam take stavy ze sa citim ako opita vsetko sa mi toci vidim dvojmo su to pocity dost neprijemne do toho sa mi nohy trasu trpu a iba spat sa mi chce pretoze ma nic nebavi.

mižu

presne tak hubinka,aj ja si hovorim ze to je len vsugerovane,anazim sa mysliet pozitivne ale niekedy sa to neda.aj teraz som jak keby vipijem pol litra vina.aj ti to mas take ze nevnimas ten svet tak ako by si mala?

hubinka202

ahoj mizu toto iste mam aj ja ale stale sa prekonavam a hovorim si ze to mam vsugerovane a ja som zdrava.neboj nic sa ti nestane to su len hlupe myslienky s ktorych sa velmi tazko dostava.

mižu

awojtw.ja mam panicku poruchu uz od oktobra 2010,najprv som nevedela co mi je,len som lezala a lezala.potom som citala jeden clanok v casopise o panickej poruche a jej priznakoch,vsetko sedelo.ako tak po dvoch mesiacoch som sa stoho doslala.no minuli tyzden som mala menstruacne problemy a doktor mi povedal ze ked neprestanem krvacat tak musim ist na kyretaz.no to mi ani nemal poveda,taky zachvat som dostala ze az.krvacat som prestala takze na kyretas sam nesla,ale stale son v ocakavani ze co bude.ja to mam take ze nieco ma zaboli a ja sa tak vystresujem z toho ze mi je zle,kruti sa mi hlava,jest mi moc nechuti,bojim sa coilen si sadnut na zachod,ze aby som si neublizila,alebo aby sa mi nieco nestala.chcem konecne normalne funguvat a nemat zatieneny mozog takymito hlupostami.niekedy to ide niekedy sa to neda.lieky moc nechcem brat lebo sa bojim neziaducich ucinkov.chcela by som poprosit o radu ako sa mam toho zbavit a mat cistu hlavu.dakujem.

denca6789

dakujem hubinka. zivot je uz raz taky. raz sa citis ako vitaz,raz si na uplnom dne. pomaly si prekonala srach byt vonku, tak isto prekonas aj strach ist k priatelovej rodine. si silnejsia nez si myslis,len to v sebe neskrivaj. urob to kvoli svojmu priatelovi,myslim,ze si to zasluzi.

hubinka202

ahoj denca snazi sa pochopit ale stale ma vola k nim je to dlha cesta a ja sa bojim ist vies a on je stoho velmi sklamany.stoji pri mne a vzdy povie ze to je to ze som tehotna.ja drzim tebe palce kedze nemas oporu ktoru potrebujes a si velmi silna osoba kedze to sama zvladas.